Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges egyáltalán múzeumba...

Lehetséges egyáltalán múzeumban dolgozni diploma nélkül?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, a legmagasabb végzettségem érettségi+szakma. A jelenlegi munkahelyem és a munkatársaim nem szeretem, szeretnék váltani. Mivel nagyon érdekel a történelem, arra gondoltam, hogy szívesen dolgoznék egy múzeumban, de nem tudom, milyenek a lehetőségeim, ha nincs diplomám és jelenleg nem tanulok felsőoktatásban, a korom miatt pedig nem szívesen vágnék bele ilyesmibe, max. levelezőn. Érdemes egyáltalán ilyen munkalehetőség felől érdeklődni az én végzettségemmel?

2015. nov. 11. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdeklődni mindig érdemes
2015. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Takarítóként biztos.
2015. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hangosan kacagtam, amikor 28 éves létedre a korodat emlegetted. Én 48 évesen mentem el munkavédelmi technikusnak (vegyész diplomával), mert jobb lehetőségeim lettek így. Tanulj bátran! A tudást később soha ne lehet elvenni tőled!
2015. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Diplomásan is nagyon keveset fizetnek, kb. éhenhalásra elég. Ismerek művészettörténészt aki szakértő, de még tanít is mellette csomó helyen meg könyvet ír, h megéljen.

De ismerek olyat is, aki töri diplomával elment inkább bolti eladónak annyira nem tudott megélni a fizetéséből múzeumban.

Szóval csak akkor menj oda, ha a szüleid vagy a párod el tudnak tartani:)

De vannak amúgy ilyen állások h szoborrakodó meg biztonsági őr stb... nyilván oda nem kell diploma.

2015. nov. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy nyugdíjasok dolgoznak ilyen helyeken. Lehet pont a fizetés miatt.
2015. nov. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetsz de előtte végezz el egy töri szakot,utána pedig múzeumpedagógus szakirányt és akkor jöhet az ismerős és már múzeumban dolgozol.Magyarországon sajnos minden az ismerősökön múlik.:-(

Egy történész.

2015. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hol nem?
2016. jan. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!