Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az életről?

Figyelt kérdés

Kezdjük az elejétől.

2010 óta dolgozom 19 éves korom óta, a legelső szórólapozás volt, ami nem volt bejelentve, onnan két nap után kirúgtak mert valamit félreértettem egy sráccal voltam, ugyanakkor kezdtünk és egyszerre rúgtak ki minket, egyébként előtte nem ismertem.

Esti gimibe jártam az utolsó két évet, ráadásul a 11-et kétszer jártam, mert a hülye költözések miatt nem jártam be a suliba és kivágtak. Ráadásul sehová se tudtam beilleszkedni, mindenhonnan kiközösítettek, és ezt csak nehezítette a sok költözés. Igazából csak két város között, de emiatt elég sok suliba jártam. Tesóim meg tök szerencsésen jöttek ki mindenből, nekik nem volt ennyi sulijuk.

2010-ben elmentem diákmunkára, ahol foglalkoztak estisekkel is, akkoriban az 500 ft/óra volt az átlag, az számított jónak, a jobb munkákra járt több is. De azokat sosem kaptam meg, vagy telített volt, vagy állandó emberek voltak, vagy válogató volt, ahová nem kerültem be. Ezért ilyen 430-480 volt az órabérem, mindig csak azokat a munkákat kaptam meg, ritkán elérte az 500-at is.

2011-ben már nem mentem mert készültem az érettségire inkább, minthogy 430-ért dolgozzak.

2011-ben megint költözés volt, elmentem OKJ kereskedőre, ami egyáltalán nem érdekelt, csak abba a városban nem sok lehetőség volt, mert kicsi ráadásul augusztus 31-én történt mind ez, csak ott volt hely, ezért beiratkoztam, mert jobb, mint otthon ülni egy évig. Nappali volt. Ráadásul a családi pótlékokban meg ezekben is szerencsétlenül jöttem ki.

18 évesen kerültem be estire, korhatár kb 20 éves korig járt, de csak ha nappalira jár az ember, ezért nekem nem járt, aztán két év múlva ezt megváltoztatták, hogy mindegy hogy nappali vagy esti, lényeg a 20 év alatti kor, ekkor elértem a 20-at, hiába jártam nappalira, már nem járt. Járt ösztöndíj is a gyakorlatért, élelmiszerboltba kellett menni az első évben, én CBA-ba mentem tőlünk 5 percre volt, a kezdeti havonta 12 ezer ft volt, majd 13-ra növekedett, félévtől meg 15-16-ra. Második évben mentünk volna ruha meg bútorboltba, akkor már nem járt volna pénz, de ez pont a mi évfolyamunkon változott meg, nekünk a második évben is élelmiszer volt, maradtam a CBA-ban, 20-ra emelkedett a pénz.

2012 nyarán elmentem diákmunkára, ekkor már emelkedett az átlagórabér, 550-600-ra, akkor az számított normálisnak. Nekem meg 480-510 között esett, attól függ mikor mentem, igazából csak egy helyre jártam, mert csak ott volt hely, akkor se mindennap, mert telítettek voltak. Akkor is bementem, amikor napközben szóltak, valaki kidőlt és most kéne elindulni, 2010-ben is megcsináltam ezeket, hogy hirtelen mentem be dolgozni mert szóltak. 2010-ben olyan is volt, hogy mégsem kellett ember, és hazaküldtek, oda-vissza utaztam négy órát, azt az órabért ki is fizették. Volt hogy késtem és azért nem kellettem mert késtem, szóltam és kifizették az utazásom órabérét. 2012-ben már nem volt ez, az egy másik városban is volt ráadásul, soha nem volt hogy fölöslegesen mentem vagy ha beírtak bizonyos napokra, akkor visszamondták.

Ezek inkább ilyen csomagolási, nyomdai munkák voltak, 2012-ben éttermi kisegítő, néha takarítás is volt. 2012-ben csak nyáron mentem mert nappalira jártam.


2013-ban letettem a kereskedő vizsgát, utána már dolgozni akartam menni, diákmunka még volt, egy kis takarítás de június 30-tól már nem mehettem, és ez persze következő évben meg is változott hogy aki júniusban végez a sulival, október 31-ig vállalhat még diákmunkát, nekem meg pont nem ez volt.

2013 nyarán semmit sem csináltam, augusztusban kezdtem el munkát keresni, mert szerettem volna egy utolsó nyári szünetet. Eladói munkákra adtam be, szeptemberben már fel is vettek egy szar munkára. Akkor jónak tűnt, mert ki a fene tudja akkor, hogy mennyi a forgalom, fizetést csak akkor árulták el, amikor felvettek, különben nem voltak hajlandóak.

Ketten voltunk váltottuk egymást,12 órás műszak. Egyedül voltam egész nap, vásárló alig akadt, nézelődőből sem volt sok, halálra untam magam, nem akadt tenni való. 9-től este 9-ig, ráadásul megint pechesen jöttem ki belőle, mert ugye ez a tesco soron volt és minden üzlet 8-kor zárt, vasárnap 7-kor, csak mi voltunk 9-ig még vasárnap is. Ember meg nem volt. Forgalom nagyon szar volt, ráadásul a kolleginával is jól összevesztem annak ellenére hogy sosem dolgoztunk együtt. Munkaszerződést nem adtak, pedig mindig kérdeztem, mindig azt mondták, hogy majd. Fizetés 70-80 ezerre jött, ami ultragáz. Kiszámoltam az órabért, kb 400 ft, szarabb volt, mint a 2010-es diákmunkáim. Nem nagyon akartam itt dolgozni, ráadásul a csajjal is folyton veszekedtünk, fel is mondtam októberben, bár hamarabb meg kellett volna tenni. Azt hittem be sem vagyok jelentve. Nem sokkal később bezárt az egész bolt, nem fizettek ki, 60 ezerrel lógtak, állításuk szerint a másik lány sem kapta meg az utolsó fizetését. Tönkrement a cég, kiküldték a kilépő papírokat. Be voltam jelentve, az ügyfélkapun mutatja azt amúgy.


Emiatt a kudarc miatt nem sok kedvem volt dolgozni, vártam egy kicsit aztán akadtak alkalmi munkák, mert apám azt akarta hogy valamit dolgozzak. A legszarabb munkákat kaptam, de az órabér jó volt. Apám az ő számlájára utaltatta, mondván hogy majd odaadja, ez olyan október-november környékén volt, de akadt munka decemberben is. Mindig elkértem a pénzt, de nem akarta odaadni, mert azt mondja hogy mindent megvett nekem, amit kértem és a kaját is ő veszi, tehát álljak le, nagyon kiborított, ezért januárban ellenálltam az idióta munkáinak, nem mentem aztán. Elegem volt. Ja és novemberben hozta a hülye diókat, hogy azt törjem, azért is jár pénzt, azt is csináltam még januárban-februárban, de azt a pénzt se adta oda, ezért abbahagytam.

2013 szeptemberében azt akarta hogy járjak virágkötő tanfolyamra, ez nekem is tetszett, ezért mentem, azt mondta ő majd fizeti, csak járjak. Egy évig tartott, de csak heti egyszer kellett menni két óra hosszát.

2014 áprilisában apám mondta hogy ahol ő futárkodik (mert néha azt is csinálta), van takarító állás esténként, elvállaltam, de azzal a feltétellel hogy nekem adja oda a pénzt a munkáltató. KP-ban fizetett, nem volt bejelentett, kézbe kaptam, így ezt egész nyáron csináltam. Ugyanebben a hónapban volt parkoló takarítás is napi egy órában bejelentve, ezt is apám ajánlotta, elvállaltam ezt is, a saját számlaszámomat adtam meg. Ott nem éreztem jól magam, úgy éreztem magam mint egy utcaseprő, ráadásul ebben a városban tök hirhedt vagyok a sulis balhéim miatt, bár akkoriban azt hittem nem igazán foglalkoztak már velem, de kiderült hogy mégis. Biztos hogy láttak és jól kibeszéltek abban a három hétben. Otthagytam a fenébe, sokkal jobban éreztem magam, hogy csak a másik helyre járok takarítani, ott szerettem lenni.

2014 októberében lehetőség adódott, hogy munkaügyis tanfolyamra menjek havi 56 ezer ft-ért, plusz ők fizetik a tanfolyamot és pénzt is kapunk mellé. Tesztekkel lehetett bejutni kb 100 emberből 16 embert választottak ki az egész megyéből. Elsőként választottak be mert rögtön másnap reggel 8-kor értesítettek a nyitás után. Nagyon örültem neki, otthagytam a takarítást, mert kicsit untam már de szerettem akkor is, ezért sajnáltam, a főnök is meg volt velem elégedve, sajnálta hogy elmegyek egy évre, utána bármikor visszamehetek ha lesz hely.

Szociális gondozásra mentem 11 hónapos felnőttképzés iskolarendszeren kívül, hétfőtől péntekig 8 kb délig.

2015-ben volt két hónapos gyakorlat összesen.

Márciusban két hét házigondozás, májusban két hét kórház, augusztusban egy hónap pszichiátriai otthon. A fene se tudja miért oda, mikor jobb lett volna egy sima idős otthon.

Közben változott a törvény, hogy már a második szakma is ingyenesen megszerezhető iskolarendszeren belül, minden más nem számít bele, mivel nekem csak egy iskolarendszerű szakmám van, ezért nekem járna, ráadásul 25 éves korig nappalira is lehet menni én csak 24 vagyok, tehát simán mehettem volna. Akkor már tudtam hogy kórházi ápoló akarok lenni, de hát itt semmi olyan suli nem volt, sajnos aki nem pesti, nagy hátrányban van. A tanfolyam is szept 11-ig elhúzódott. Lecsúsztam erről, tehát a nappalit már elfelejthetem, már csak az esti jöhet szóba. Megint peches voltam.


Kerestem munkát, inkább eladóira akartam menni v virágkötőre, nem sok kedvem volt idős otthonban dolgozni, de annyira nem kaptam választ sehonnan se, hogy beadtam egy idős otthonba itt a városba és egy fogyatékos otthonba valahová messzebbre, mindkét helyről visszahívtak, interjú és fel is vettek mindkét helyre, de az idős otthonba mentem mert onnan szóltak hamarabb. November 5-én kezdtem 12 órás műszak, nappal két nővér, éjjel egy nővér van, erre a hónapra csak nappalra osztottak be mert kezdő vagyok.

De egy hét után kiderült, hogy fizikailag nem bírom mert a gerincferdülésem miatt gyenge a hátizmom és nem tudok 100 kilókat emelni akkor se ha ketten emelünk. Panaszkodtak is hogy csináljak valamit magammal mert nem fog menni, meg is fájdult a hátam, észrevették hogy baj van és nem tudom csinálni. Elbeszélgettek velem hogy tudom-e csinálni, nehogy később baj legyen és tönkretegyem magam. Mondásuk szerint ez egy nehéz fizikai munka, nem olyan mint egy könnyebb kórházi osztályon. Itt nagyon sok fekvő van, 35 emberből kb 5 aki magától felkelt, 2-3nak nem volt pelenkája, a többinek volt.

Kudarcot vallottam éreztem hogy nem fog menni, ráadásul éjjel egyedül...ők is látták. Sajnos ez történt. Annyira lehangolt ez hogy mindeképpen akartam egy alkalmi munkát már most hétfőtől. Elmentem egy közvetítőhöz, de ott leráztak és összevissza hazudoztak mert nem voltak rám kíváncsiak. Megnéztem a másikat, érdeklődtem és csak egyetlen egy akadt 510 ft/óra a szomszéd faluban, utat nem fizetik, tehát egy órát az utazásért fogok dolgozni. Akkor megyek amikor akarok. Kénytelen voltam elvállalni szerdáig, de ide se akarok már menni ennyiért úgy hogy egy órát az útiköltségért dolgozom. Nekem csak az ilyenek jutnak. Kartondoboz hajtogatás, annyira nincs más, hogy muszáj voltam elvállalni a hülye kudarcom miatt.


Szerintetek nekem miért csak ez jut. Ráadásul a másikban lett volna 600-700 ft órabár, de hát ott nem kiváncsiak rám, elhajtottak hogy telitett, de utána meg folyamatosan hirdették. Egy csődtömegnek érzem magam, hogyan jöhetnék ki ebből.

Ráadásul pszichiáterhez is járok, mert gyerekkorom óta vannak kórképeim, gyógyszert is szedek, a pszichiáter szerint alkalmas vagyok az idős gondozásra, nem olyan súlyos. Nem vagyok skizofrén meg ilyenek. Ezeket persze az összes munkáltató előtt titkolom, nem is nagyon derült ki. A diákmunkákon, alkalmi munkákon nem voltak konfliktusaim, ahol takarítottam ott sem, mindenkivel kijöttem. Itt az idős otthonban sem, mondjuk egy hét alatt nem sok minden derül ki.


Mennék valami okj képzésre ingyenesen estin a másodikat de itt ilyen nincs és igaz szeptemberben indulnak ezek, de ugyanez lesz akkor is hogy itt nem lesz semmi ami ingyenes és érdekelne is engem. Mert itt annyira nincs semmi...



2015. nov. 15. 12:49
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
hálás vagyok annak aki ezt hajlandó végig olvasni mert azért ez nem semmi
2015. nov. 15. 12:50
 2/24 anonim ***** válasza:
Szia:)én is 19vagyok és persze fiú.nem kis story azt kell mondjam, mert mikor elolvastam némi hasonlóságokat véltem észrevenni az én életemben is.
2015. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
jó de én 19 évesen dolgoztam először és azt onnan kezdtem el. Ám te mikor kezdtél el dolgozni és mit? Milyen munkákat mennyiért? suliba jársz még?
2015. nov. 15. 13:03
 4/24 A kérdező kommentje:
elfelejtettem odaírni hogy a nyelvtudásom egy nulla, a sok költözés miatt, mert az egyik helyen angolt másikon csak németet lehetett tanulni és mindig a legkezdőbb csoportba tettek
2015. nov. 15. 13:04
 5/24 anonim ***** válasza:
Én ugyan végig olvastam de nekem ez baromi távol áll. Én 15 éves korom óta dolgozom, de dekorációs munkák voltak főleg, azzal jól lehetett keresni.
2015. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2válaszoló vagyok: No problem:)ja igen idén fogok érettségizni és kőkemény lesz:)fotósnak készülök egy igen jó fősulin:)aztán egy hírügynökségnek akarok dolgozni.eddig csak diákmelon voltam és nem jövedelemezett valami jól:(ezért is fontos szerep nekem a fotózás mert igen sok pénzt lehet vele kaszálni egyes hírügynökségnél külföldön:)és még szerencse hogy tudok angolul.
2015. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
akkor miért irtad hogy peches vagy mint én? 19 évesen semmilyen tervvel nem rendelkeztem még, most meg igen de nem tudom véghez vinni mert nem vagyok pesti...ennyi
2015. nov. 15. 13:22
 8/24 anonim ***** válasza:
Párszor kicseszett velem az élet, de itt nem fogom ecsetelni senkinek.Azóta is csak pozitívan látom és hat rám az élet:)
2015. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
ennek örülök, ha meg nem mondod el akkor nem. Nem tudok mit csinálni akkor
2015. nov. 15. 13:28
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem szoktam mondani senkinek és nem is kötöm az orrára, mert nem rá tartozik még ha kíváncsi akkor sem,függetlenül attól hogy rossz-e volt vagy sem az élmény:)
2015. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!