Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítók, vélemények, tapaszt...

Kiállítók, vélemények, tapasztalatok erről az életről, a kiállításokról? (NEM KIÁLLÍTÓK VÉLEMÉNYE IS érdekelne) +8 KÉRDÉS A KIÁLLTÁSRÓL

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy kutyát szeretnék, fajtatisztát. Sokszor hallok kiállításokról, tetszik a dolog, de nagyon keveset tudok róla, pedig majd ha lesz kutyám (először el kell döntenem, hogy milyen fajta legyen :D ) szeretném kiállítani.

Tehát:

1. kérdés (amit fent is olvashattok) : kiállítók, illetve nem kiállítók, mi a véleményetek a kiállításokról, arról, ha valaki kiállítja a kutyát, erről az életről? Kiállítók, mik a tapasztalataitok, nem bántátok meg, hogy kiállítások látogatása mellett döntöttetek? Vagy mondjatok, meséljetek bármit...:) Mindennek örülni fogok!


2.: Ha nem áll szándékomban tenyészteni, akkor is járhatok a kutyámmal kiállításokra? Ha igen, akkor érdemes, vagy hagyjam az egészet?


3.: Miket kell tudnia, csinálnia egy felvezetőnek? Ha soha életemben nem voltam kiállításon, úgy is felvezethetem a kutyám, vagy mindenképpen látogassak el egy-kettőre?


4.: Milyen hasznos oldalakat tudtok ajánlani, amiket el kéne olvasnom? Be is tudnátok linkelni? Valamiféle könyv is létezik, ami segíthetne nekem? Milyen VIDEÓT (szívesen néznék) tudtok ajánlani, amit jó lenne megnéznem?


5.: Kutyasulikban oktatnak ringdresszúrát? Ha igen, mindegyikben? Kiskutyával is lehet menni?


6.: Mit kell megtanítani egy kiállításra szánt kutyának (kölyöknek)?


7.: Mit kell még tudnom? Mondanátok valamit a kiállításokról, amit feltétlen tudnom kell, ha bele akarok vágni?


Ó, és majd' elfelejtettem: 8.: Valaki vállalná, hogy PRIVÁTBAN tehessek fel neki még kérdéseket, hogy beszélgethessek vele? Egy tapasztalt kiállítóval szívesen leveleznék!:)


Légyszi, ha tudtok, válaszoljatok az összes kérdésre! Sok-sok zöldpacsival meg fogom hálálni!:) De minden kis kétszavas válasznak is örülni fogok, azzal is sokat segítetek! Köszönök mindent!



2013. jan. 5. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Bár én magam nem járok, de egy biztos, ami kell: PÉNZ!!!!!!

Kezdődik a kutya vételárával, de a megfelelő karbantartása gyakorlatilag a csillagos eget is elérheti.

2013. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Pénz van, oké, nem vagyok olyan gazdag, de a kutyáimra mindig is volt és lesz pénzem (azt nem mondhatom, hogy van, mert most nincs kutyám), mert kell hogy legyen :)

Tudom, hogy egy felelős tenyésztőktől vett kutya százezrekbe kerül, de ez legyen a legkisebb gondom.

Egyébként nem minden fajtát kell annyira "kicicomázni", meg felkészíteni (kívülről), vannak, akik még meg sem fürdetik a kutyát közvetlenül a kiállítás előtt, csak átkefélik a szőrét. (Ennyit azért tudok, erről hallottam, meg logikus, hogy pl. egy magyar vizslát nem kell annyit csinosítgatni, mint mondjuk egy bobtailt).

De azért természetesen köszönöm a válaszod!

2013. jan. 5. 15:34
 3/16 A kérdező kommentje:
De nem csak a szőrre gondoltál ugye, vagy...?
2013. jan. 5. 15:35
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit mondok, hogy nekünk legutóbb a Komárom CACIB két nap két kutyával, utiköltséggel közel 50.000-be került. És nem kellett a kutyákat cicomázni, csak megfésültem és felvezettem.


Ha nem akarod tenyésztésbe vonni, akkor értelme csak annyi van, amennyit te adsz neki. Szórakozás, kutyázás, beszélgetés a többiekkel, szocializáció a kutyának, kirándulás...

2013. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak a szőrre. Legyen akármilyen kutya, karban kell tartani. Pl ha nagyobb bundás kutyád lesz, akkor ha nekiáll vedleni, akkor vagy ismered a fortélyt, h "eltakard" vagy esélytelen leszel a kiváló szőrben lévő kutyákhoz képest. De a legrövidebb szőrt ápolni kell megfelelő táplálással pl.
2013. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Második, csak hobbi lenne, azokat az oldalait nézem a kiállításnak, amiket felsoroltál. Nem mennék el sokra, csak olyan 7-8-ra évente, vagy még kevesebbre. :)

Köszi a választ, hasznos volt!:)

2013. jan. 5. 15:54
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. hát én kb 10-12 éve járok kiállításokra, vannak jó és rossz tapasztalataim de alapvetően szeretek járni mert sok az ismerős, jó a hangulat. Régen mikor még senkit nem ismertem és kezdő voltam annyira nem élveztem de lett rengeteg új barátom, ismerősöm. Talán abból a szempontból bántam meg, hogy sokminden kimaradt az életemből amit egy egyetemista átél (bulik, kirándulások stb) mert minden időmet kiállításokon töltöm vagy a kutyákkal, néha eszembe jut milyen lenne ha soha nem kezdek bele de ha a kutyáimra nézek rögtön elmúlik a megbánás.

2. Nyugodtan járhatsz hobby gazdiként is, csak itthon ennyire elszeparált a dolog pl Angliában igazi családi program, minden kiállításon rengeteg hobbys gazdi van és nagyon sokan szoktak nevezni 1-1 showra.

3. Helyedben elmennék 1-2 kiállításra megnézni de nem kitétele annak, hogy nevezz és felvezess.

4. itt kutyákra lebontva megnézheted a felvezetéseket: [link]

itt jó cikkek vannak: [link]

felvezetésről: [link]

5. van ahol van ringdresszúra de ez nagyon alap igazi handling ezért sokkal több annál mint megállítani a kutyát és futni vele két kört

6. állni, figyelni és hagyni a tapogatást, bírni a tömeget... ezek a legfontosabbak

7. lépj be a MEOE-ba mert úgy olcsóbbak a nevezések. Igyekezz jó kennelből és jó párosításból kölyköt választani bár ez se garancia semmire. A kudarc soha ne kedvetlenítsen el mert abból is lesz bőven. Ha csak kiállításra akarsz járni akkor kant válasz, kevésbé necces a vedlés miatt és tüzelés alatt se kell vele otthon maradni + látványosabb is egy kan.


Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

2013. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Juj, utolsó, nagyon-nagyon szépen köszönöm!!!!!!:) Rengeteget segítettél, hasznosakat írtál, köszi a válaszod és a linkeket is! :)
2013. jan. 5. 17:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Én is nagyon régóta vagyok résztvevője kiállításoknak, 2005-ben voltam az első kutyakiállításomon, már akkor elbűvölt az a légkör, utána pár évig látogatóként, majd pár évig fiatal felvezetőként vettem részt. 2 éve kaptam meg az első kiállítási kutyámat(egy hosszú szőrű colliet), vele is sok kiállításon voltam már. Én nem bántam meg a kiállításozást, bár tény és való, hogy iszonyat pénzt illetve idő- és energiaráfordítást igényel. Rengeteg barátra, ismerősre tettem szert ezáltal, nagyon jó olyan embereket megismerni, akiknek ugyanaz a hobbija, mint neked. Órák hosszat el tudok beszélgetni velük kutyákról, tenyésztésről, stb. Ezen kívül igazán felemelő érzés, ha nagy konkurenciából a te kutyádat választják ki győztesnek vagy csupán elismerő szavakat hallani egy elismert, fajtához értő bírótól. Egy biztos, nagyon könnyen beszippant bárkit ez a légkör, de nem szabad túl komolyan sem venni, hiszen ez csak egy szórakozás. Nem szabad túlzottan rágörcsölni, mert bizony bármilyen jó kutyára teszel is szert, nem biztos, hogy mindig nyerni fogsz vele, akkor sem, ha egyértelműen a tiéd lenne a legjobb.

2. Persze, járhatsz vele akkor is, ha nem tenyészted, bár ez az esetek nagy részében úgyis megváltozik, mert az eredmények arra fognak sarkallni, hogy te is minél szebb, minél jobb kutyákat tenyéssz.

3. Érdemes előtte ellátogatni pár kiállításra, mielőtt te is belevetnéd magad, hogy ne érjen meglepetés. Igazából nem egy nagy ördöngösség felvezetni egy kutyát, de azt jobb ha tudod, hogy a felvezetés igen nagy részét képezi az elért eredménynek. Ha nagyon ügyetlen a gazda és a kutya is, akkor bizony nem fognak nyerni egy szépen felkészített, de kevésbé jó küllemű kutya ellen. Ha még kezdő vagy érdemes megkérni a tenyésztőt, hogy segítsen a felvezetésben, esetleg vigye be a kutyát a ringbe, ha úgy érzed nagyon nem megy.

4. Az előttem válaszoló belinkelte egy csomó jó honlapot, én még ezt tenném hozzá: http://www.youtube.com/crufts . Illetve találhatsz még jó ringdresszúrás videókat youtubeon. Könyvről nem igazán tudok, ami erről szólna.

5. A legtöbb kutyaiskolában van lehetőség ringdresszúrát tanulni, bár ez nem minden esetben olyan minőségű, amivel egy kiállításon jó eredményt lehetne elérni, nem feltétlenül ismerik az adott fajta beállításának módját, így én inkább a kiskutya tenyésztőjéhez, vagy más fajtatartókhoz fordulnék. A kutyaiskola viszont mindenképp jó arra, hogy megtanulja a kiskutya, hogy a sok idegen kutya között is a gazdira kell figyelni. Fel kell hívni a lakóhelyedhez legközelebbi kutyaiskolát, hogy vállalnak-e ilyet. Ha Budapesten laksz, akkor azt hiszem csütörtökönként(bár ebben nem vagyok biztos, utána kellene járni) Schlosser Attila, egy elismert handlert tart ringdresszúra oktatást, oda mindenképp érdemes ellátogatni, mert sokat tanulhattok.

6. A legfontosabb dolog, hogy szépen megálljon pár másodpercre, fajtától függően az adott beállításokat is jól kell tűrnie(lábak beállítása, fej/farok tartása), hagynia kell, hogy a bíró megtapogassa, megnézze a fogait és kan esetében a heréket. Meg kell tanítani, hogy szépen ügessen a lábad mellett, ne vágtasson, ne ugráljon, ne akarjon odamenni a többi kiskutyához. Persze kiskutya esetében nem kell kifogástalan ringdresszúrát bemutatni, de egy fiatal osztályos kutyánál már zavaró, ha a kutya nagyon nem figyel oda.

7. A tenyésztőt nagyon alaposan válaszd meg, a szülőknek legyenek kiállítási eredményei, jó idegrendszerűek legyenek, a felmenők között is legyen sok győztes kutya. Fontos, hogy a tenyésztő mindenben segítsen neked, mert egyedül sokkal nehezebb elkezdeni, mint ha valaki ott áll melletted. A kiskutya kiválasztásánál mindenképp jelezd a szándékot, hogy te kiállításra szeretnél vele járni és akkor a tenyésztő vélhetőleg olyan kiskutyát fog neked kiválasztani, amelyik később alkalmas lehet erre. Az előző válaszolóval én nem értek egyet abban, hogy a kan kutya mutatósabb, szerintem épp ellenkezőleg. Egy jó szuka szebb, elegánsabb, kompaktabb tud lenni, mint egy hasonlóan jó kan.

Természetesen bármi kérdésed van még, nekem is írhatsz, szívesen válaszolok.

2013. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Theia, köszönöm, hogy ennyi időt szántál rám, és ilyen hosszú, hasznos, és rendkívül érdekes választ írtál! :)


A kan-szuka dologról meg csak annyit, hogy én a szukákkal jobban szimpatizálok, de szerintem nem egy kutya nemén múlik, melyik milyen szép. :)

2013. jan. 5. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!