Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mostani munkahelyemről lenne...

Mostani munkahelyemről lenne szó! Valaki segítség!?

Figyelt kérdés
Egy ideje dolgozok már a munkahelyemen, de több minden kezd már idegesíteni! Mit lehetne tenni ez ügyben? 3 műszakos munkám van, persze majdnem minimálbérért. Ezzel még nincs is gond nagyon, mert a munkaszerződésben így lett megállapodva. Viszont a gondok nem itt kezdődnek, hanem... feketemunkára vagyunk kötelezve szinte minden hétvégén, persze mondanom sem kell, hogy hány Ft-ért, örülünk, ha 500 Ft-ot kapunk/ órára. Ami már nem törvényes, továbbá így nincs meg a heti egy nap pihenőnap sem, sőt hétvégén, mikor megyünk át a következő hétre, nincs meg a 11 óra pihenőidő sem. Munkaközben 1 perc szünetünk sincs, a munkakörülmények nem éppen megfelelőek, továbbá szabadságra vagyok kiírva úgy, hogy igazából bent dolgozok keményen. Ez ügyben kérném a segítségeteket, hogy mit is lehetne tenni.
2015. jan. 15. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi Felügyelőség.
2015. jan. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkoztam.. de megérheti egyáltalán ez a huzavona majd?
2015. jan. 15. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Másik munkahelyet keress.
2015. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szólj a Munkafelügyeletnek! Írd le részletesen, hogy mi folyik ott. Lehet névtelenül is, és szerintem komolyan veszik, ha elég részletesen írod le.

Persze, továbbállhatsz, de tényleg ez a jó megoldás? Valakinek elég bátornak kell lenni, hogy te tehessenek meg veletek bármit!

2015. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A másik munkahely keresése ilyen miatt, az gyávaság, és most másik kilátásban sincs. Továbbá nem csak velem van ezáltal kitolva, hanem a többiekkel is! (bejelentve több pénzt kapnánk, mint feketén!!)
2015. jan. 16. 09:04
 6/7 anonim ***** válasza:

"A másik munkahely keresése ilyen miatt, az gyávaság, és most másik kilátásban sincs. Továbbá nem csak velem van ezáltal kitolva, hanem a többiekkel is! (bejelentve több pénzt kapnánk, mint feketén!!)"


jézusom..

Mi az istennek kell történnie egy átlag jobbággyal, hogy kiálljon magáért és ne nyeljen le minden sz4rt amit felülről rátok sóznak?

-Sosem lesz kilátásban másik hely, ha nem jársz utána. Ha kell költözz oda ahol van munka!

Ahol nem kell 3 műszakban, min. bérért robotolnod, mert ennél egy bolti eladó is jobb.

Akár itt pesten olyan munkakörök léteznek, hogy csak pislogok.


pl Próba fülkébe hány ruhát visz a vevő és amit nem vesz meg összegyűjti és visszaakasztja :OOO.

vagy postás bárkiből lehet és a nyugdíjasok jattjaival megvan a nettó ~140e, nyílván az alapbérük undorítóan alacsony, de a jatt is jár.


Tipikus vidék probléma amit leírsz, ilyesmi megy Dél nyugaton, délen, keleten, középen nem egyedi problémád.


Igen, azzal hogy elmész nem oldod meg a problémát, majd buszoztatnak valaki mást a helyedre és pont.

Azzal, hogy lenyeled, és nem keresel másik munkahelyet már a Te felelősséged!


Van egy csoport akik szerintem ide vágódóan tudnak rajtad segíteni.

[link]

[link]


Sok sikert!

2015. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem, amit mondassz, de szeretem ezt a munkahelyet azért.

Azzal meg, hogy váltok, elmegyek máshova az nem kiállás!! Az én körülményeim változnak, de a többiek ugyanúgy szívnak tovább.

2015. jan. 16. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!