Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy a fiatalok...

Miért van az, hogy a fiatalok nem akarnak dolgozni? Sokszor még 8 órát se?

Figyelt kérdés
Ez a probléma mitől alakult ki? Mert aki meg dolgozni jár, az meg folyton panaszkodik.

2015. nov. 15. 23:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Mi a jó benne?Kényszeres az egész.Azt a 8 órát el lehet tölteni sokkal jobb dolgokkal amit élvezel is.Ritka az aki élvezi a munkáját.
2015. nov. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
Nem hiszem hogy a munka mennyiségével van a probléma, szerintem a minősége fontos. Szerintem mindenki a saját szakmájában akar elhelyezkedni, diplomásan én is csak végszükség esetében mennék pl betanított munkásnak. Sajnos pedig az ilyen álláslehetőségekből van több.
2015. nov. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%
"Még 8 órát se" ? Az a 8 óra baromi sok, még 4 is bőven elég, főleg az idegrendszernek.Remélem is, hogy jön egy újabb generáció, aki tesz majd valamit a modern rabszolgaság ellen és talán egyszer jobb irányba változhat ez az embertelen, biorobot-termelő rendszer.
2015. nov. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
42%
Ott a pont a hármasnál!
2015. nov. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
43%

Ez több dologtól is függ!


Egyetem alatt én is megkaptam nem egy embertől, hogy életemben nem dolgoztam, pedig már 20-21 éves voltam és milyen már ennyi idősen csak a családomra támaszkodni. Legalább nyáron elmehettem volna pénzt keresni.


Hát nálam az volt a helyzet, hogy:


1. Az átlagos diákmunkákkal minimálbér közeli összeget lehet keresni, én annyiért meg nem hogy dolgozni nem dolgozok, de az ágyból sem kelek ki!


2. Milyen munkát végezhetnek diploma nélkül a fiatalok? Árufeltöltő? Gyári munka? Körülbelül! Na nekem ez a munka derogál. Emellett az ilyen helyeken mondjuk ki őszintén, nem az eszükről híres emberek dolgoznak, mert különben többre vitték volna. Én meg nagyon nem bírom a buta emberek közelségét! Pláne ha esetleg az egyik ilyen illető a főnököm lenne és próbálna utasítgatni. Még mit nem!


És lehet azt mondani, hogy egy elkényeztetett barom vagyok, de én legalább bevallom. És szerintem pont ez a mentalitás segített abban, hogy az vagyok ma, aki.


Ja és aki arra lenne kíváncsi, hogy mit is értem el, annak mondom: 26 évesen Svájcban szoftvermérnökként egy neves cégnél megálltam a helyem.

2015. nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

5-os: Google Summer of Code:) De azert igy sem rossz karrier:)


A cegek is panaszkodnak hogy nincsen munkaero, aztan fene tudja ez mennyire igaz. Minimalberre valoszinuleg nem sokan ugranak 8orazni. Foleg nem tanulas mellett...


Panaszkodni pedig minden teren reg ota meno.

2015. nov. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen munkát végezhetnek diploma nélkül a fiatalok?"


Haverom másodéves programtervezőként szoftverfejlesztő

2015. nov. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%
Igen, van ilyen is, de ez a ritkább. A haverodnak azért van valami elképzelése a szakmáról, nyilván egy magyar szakos diákot nem vettek volna fel. Én is ismerek valakit, aki tolmácsként dolgozik suli mellett, de ő 4 nyelven beszél. Az átlagos egyetemisták pedig éppen hogy gügyögnek maximum középszinten egy idegen nyelvet, jobb esetben van egy ECDL vizsgájuk. Ezzel pedig nem fog jólfizető, normális állást találni. Ráadásul vidéken alapból sokkal kevesebb a munkalehetőség. Ja és az is fura, hogy ahol én lakom, a legtöbb munka délelőtt van, és legalább heti 3 napot vállalni kell. Szerintem ez már a tanulás rovására menne, pár ezer forint meg nem ér annyit.
2015. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy csak a fiatalok nem akarnak dolgozni. Lusta, munkakerülő emberek minden korosztályban vannak és nem úgy vettem észre, hogy a fiatalok között aránytalanul sok lenne belőlük. Nálunk huszonévestől a nyugdíj közeli korosztályig egyaránt divat a kamu táppénz, a dohányzóhelyiség folyamatos őrzése (ott kell állni napi 8 órából legalább 5-öt, el ne lopják), a 20 perces helyett legalább háromnegyed órás ebészünet és a többi munkakerülő trükk. Ja, és panaszkodni is mindenki tud, életkortól függetlenül.

Valljuk be, a termelésben nem sok olyan munkahely van, ahol örömmel dolgozna az ember. 8-12 órás műszakok, néhol még le sem lehet ülni ez alatt, sokszor WC-re sem tud szabadon menni az ember (ha jön a szalagon a darab, nem lehet neki megmondani, hogy várjon öt percet), a fizetés alacsony, a műszakbeosztás szörnyű (3 vagy 4 műszak, éjszakásban nem tudsz rendesen aludni, mire megszoknád, már délutános vagy, szabad hétvégéd meg akkor van, ha szabadságot veszel ki), ehhez pedig néha jön egy 8 általánost végzett gyökér, aki minden indok nélkül leordítja a fejedet, mert ő a csoport- vagy műszakvezető és ezt is megteheti. Egy kicsit sem kellemes az ilyen.

Persze nem is elviselhetetlen. Meg lehet szokni, lehet éveken át is dolgozni ilyen közegben - ha muszáj. Muszáj, mert valamiből fizetni kell a rezsit, a gyerek tankönyveit, a lakás- vagy autóhitelt, enni is jó lenne néha... Akinek családja van, nem nagyon válogat. A fiataloknak még nincs, sokszor nincsenek rákényszerítve, hogy eltartsák magukat, ezért nem erőlködnek vele. Nem tetszik, nem jó, nem csinálom.

De nem kell félni, nagy részüknek előbb-utóbb benő a feje lágya. Például azok, akik elköltöznek Németországba vagy Angliába, megcsinálják azt, amit itthon nem: elmennek a gyárba' dolgozni, mellette fizetik az albérletüket és ha sokszor nem is leányálom a munkájuk, elviselik, mert valamiből élni kell. Nem kell tehát félteni a fiatalokat, nem elveszett generáció ők, csak a szüleiktől azt látták, hogy örökösen panaszkodnak, ezért ők is ezt csinálják.

2015. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

ez szerintem hülyeség...


Én az utolsó nyári szünetemet sem élveztem ki, mert haverom rágta a fülem, elmentem dolgozni hamarabb (ismerőséhez kellett programozó, 3 szakmám van, még nincs főiskola/egyetem!).


Volt osztálytársaim nagy része dolgozik, van aki "próbál munkát találni, de nem megy neki"...

Persze mindenki tud panaszkodni a munka miatt...


Én nyáron pulóverben ülök az irodában, mert a klíma állandóan megy, nem jó a termosztát, a 30 perces ebéd szünetet is bent kell töltenem, holott 10 perc alatt megeszem az ebédet...

sírni én is tudnék minden hülyeségen, de nem teszem...

akikkel beszéltem és a korosztályom annak kevés %-a panaszkodik a munka miatt...egy van aki panaszkodott, de ott tényleg szörnyűek a körülmények...gyári munkás...

szerintem minden korosztályban van aki munkakerülő...szóval nem a fiatalokra jellemző ez.


22F

2015. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!