Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamu ausztriai álláshirdetés?

Kamu ausztriai álláshirdetés?

Figyelt kérdés

A néplapba hirdetés: szakmunkák, segédmunkák mindenkinek + 2 telefonszám.


Felhívtam, 8 percig beszélgettem magyarul egy (magyar) nővel.


Megadott néhány adatot miután kértem: telephely, e-mail (info@anzoro.hu), cégnév (Anzoro Hungary Kft), fizetés 1200-1300 euró/hó


A jelentkezés módja: jelentkezési lappal, szerződéssel és a postásnak kell kifizetni 18 ezer forintot, ami az ügyintézés díja. És még beszélt részletesen arról, hogy pontosan mit kell elintézniük, közvetíteni, egyebek.


Természetesen ez a gyanús mert állandóan hallom: Aki előre pénzt kér az kamuzik.


Az anzoro kft -nek nincs hivatalos honlapja. (de az e-mailjük mivel állítólag info@anzoro.hu, így ebből eredően a honlapnak anzoro.hu -nak kellene lenni)


Megkérdeztem telefonon, hogy nem átverés-e: azt mondta a nő, hogy benne vannak valami cégjegyzékbe és valami azonosító számuk is van, tehát gondolkozzak el ezen.


Bizonyos fórumhozzászólások azt takarják, hogy nem kamu a cég, sőt reklámozták is, de hát lehet hogy maguk az átverők írták..


Biztos vagyok benne, hogy itt sok tapasztalt ember van, őket megkérném, hogy fejtsék ki a véleményüket! :) Köszönöm előre is.



2012. júl. 26. 19:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

Fizess be előre X forintot....

Szerintem te is érzed, hogy kamu lehúzás az egész, csak valamiféle megerősítésre vágysz.


Egyébként egyet áruljon már el valaki nekem: aki Ausztriába akar dolgozni, az miért magyar nyelvű hirdetésekben keres munkát?????????????????????????

2012. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Ausztriai állásportálokon jelentkezek rendszeresen, van is végzettségem, de eddig nem kellettem sehova. A Néplapot olvasgatva pedig rábukkantam erre a hirdetésre. Ennyi a történet.
2012. júl. 26. 19:19
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd kérlek személyes támadásnak.

Csak rengeteg hasonló kérdést látok itt, és sajnos az emberek többségének a fejében meg sem fordul, hogy ha külföldre készül, akkor talán az adott ország állásportáljaival többre menne...


Sok sikert a munkakereséshez és sose fizess előre :)

2012. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
én általában azért keresek állást hogy majd ők fizetnek nekem nem pedig fordítva, én nem fogadnám el az állást
2012. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Smartguy86 ***** válasza:
100%

WHOIS rekord:


domain: anzoro.hu

domain-használó: AnZoRo Hungary Kft.

domain-használó: AnZoRo Hungary Kft.

cím: Fő Tér 17

cím: 9330 Kapuvár

cím: HU

telefon: 06-30-5832983

telefax:

hun-id: 1004323817

admin-kontakt: 2004587438

tech-kontakt: 2000254895

zone-kontakt: 2000254895

névszerver: ans0.t-online.hu

névszerver: ans1.t-online.hu

regisztrálva: 2012-05-11 19:01:05

módosítva: 2012-05-20 00:01:02

regisztrátor: 1990930008


admin-kontakt: Papp Dénes Géza

cím: Fő Tér 17

cím: 9330 Kapuvár

cím: HU

telefon: 06-30-5832983

telefax:

hun-id: 2004587438


tech-kontakt: Magyar Telekom Hostmaster

cím: Kaposvar utca 5-7

cím: 1117 Budapest

cím: HU

telefon: +36 1 3713548

telefax: +36 1 4110550

e-mail: hostmaster@t-online.hu

hun-id: 2000254895


zone-kontakt: Magyar Telekom Hostmaster

cím: Kaposvar utca 5-7

cím: 1117 Budapest

cím: HU

telefon: +36 1 3713548

telefax: +36 1 4110550

hun-id: 2000254895


regisztrátor: Magyar Telekom Nyrt. (T-Home)

regisztrátor: Magyar Telekom Nyrt. (T-Home) (Registrar)

cím: Postafiók 204

cím: 1364 Budapest

cím: HU

telefon: 1435

telefax: +36-1-4110550

hun-id: 1990930008


Ezeken a telefonszámokon érdeklődj :D

2012. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 brothers.indigo válasza:
25%

Kedves fórumozók!

1, Először telefonon érdeklődtem, egy úrral beszéltem telefonon először, elmondta a felvilágosítást, amit végighallgattam. Később átgondolva az egészet visszahívtam- megint csak érdeklődve- az információ hasonló volt, lényegében ugyanaz! Pár nap elteltével újra telefonáltam, hogy nem e találkozhatnánk személyesen?! Korrekt tájékoztatást kaptam egy vezetékes telefonszámmal, hogy időpont egyeztetés végett érdeklődjek ott, de természetesen van lehetőség.

Másnap telefonáltam a megadott irodai számon, ahol készségesen egy hölggyel beszéltem, és 2 nap múlvai időpontot beszéltünk meg.

2, A megadott időpontban megjelentem az irodában. Nincs rossz helyen a Fő téren van, Kapuváron szinte a belváros. Minden normálisnak tűnt. Személyesen készségesen fogadtak, az információ itt is ugyanaz volt. Vittem magammal német nyelvű önéletrajzot, próbáltam segítséget kérni, hogy ez így jó- e, a hölgy gonosan átnézte, adott tanácsot, sőt több helyesírási hibát, nyelvtani hibát észrevett, és jelezte. Perfekt német egyébként, ahogy én észleltem. (közben telefonhívása is volt, ott is németül beszélt, kicsit beszélek én is, így pár dolgot megértettem- valami jelentkezőkről volt szó, hogy a kiküldött 6 ember közül 4- et alkalmaznának).

Szóval minden egyeztettünk, mindenről felvilágosítást kaptam, így - mivel volt személyes találkozás is- minden kérdésemre kaptam kielégítő választ, szerződést kötöttünk.

18.000 Ft-ot kértek előre, számlát is kaptam róla- mikor kérdezte, hogy milyen névre írja a számlát, próbálkoztam, hogy nem kell nekem számla...- rögtön szólt a hölgy, hogy itt minden esetben minden bevételről számla készül, így kaptam is! KORREKT! (sok helyen már biztos mondták volna, hogy rendben...).

A német nyelvű önéletrajzot ott hagytam, de mondta a hölgy, hogy pár napon belül ki fogják a hibákat javítani, és postán el is fogják nekem küldeni a javítottat, hogy lássam.

3, Pár nap elteltével jött is a boríték, valóban benne volt a javított fényképes német nyelvű önéletrajz. Ez is rendben volt.

A helyszínen egyébként korrekt felvilágosítást kaptam, ezen kívül kaptam három nyelvű önéletrajz mintát, különböző információkat, és egy 32 oldalas komplett katalógust (egyébként 12 ország van benne) minden hasznos infóval a külföldi munkavállalással kapcsolatban.

Minden információt megkaptam!

4, Kb.: 2 hét telt el amikor megint csak levelet kaptam. Ez egy igazolás volt jó pár külföldi munkáltatóval kapcsolatban, hogy a cég hova, kinek, milyen munkára jutatta el az önéletrajzomat.

5, Ezt követően nem sok idő telt el, kb.: 1 hét telefonon kerestek egy külföldi számról, felvettem, de mivel nem tudok annyira németül- segédmunkára jelentkeztem, azt mondták nem kell német nyelvtudás- nem értettem sok mindent amit telefonba nekem mondtak. Gyorsan felhívtam az irodát, bediktáltam a számot, és kértem, hogy intézkedjenek. A hölgy készséges volt, kb.: 10 perc elteltével vissza is hívott, hogy beszélt a megadott számon egy úrral, és azért kerestek, hogy mikor tudnék kezdeni. Nagyon megörültem, és a hölgy azt is lebeszélte, hogy elsejétől munkába állhatok.

6, A megadott napon, időben jelentkeztem osztrák munkaadómnál, minden olyan volt, mint ahogy otthon megbeszéltük, semmiben igazából nem csalódtam. Fizetés, szállás, étkezés.

Azóta is itt dolgozom konyhai kisegítőként.


Ezzel a bejegyzéssel, és konkrét történettel szeretém az AnZoRo Kft. munkáját megköszönni, és ha engem kérdez valaki, én a céget csak ajánlani tudom!

Sok sikert kívánok további munkakeresőknek!


Sziasztok!

2012. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm, hogy megosztottad a véleményed, de nem hiszek neked. Lehet, hogy 10-ből 1 embert kiközvetít a cég, de hogy a "szemük sem áll jól, az biztos". Nincs honlapjuk, nem reagálnak az e-mailjeimre, előre kell fizetni, az se érdekli őket, hogy munkavégzésre képes vagyok-e (mi van, ha rokkant vagyok??), a facebookon semmilyen információt nem találni róluk, állásinterjúra se hívnak be. Ez nem így megy. Én biztos, hogy ilyen komolytalan cégnek nem adok semmilyen megbízást. Röviden: Bekaphatják az eres farkamat.
2012. aug. 9. 01:35
 8/35 Smartguy86 ***** válasza:
84%
Kérdező, ne is ugorj be neki - valószínűleg a "cég embere" írta azt a választ. Az ilyen magyar-szomorító szélhámosoktól ennyi telik, hogy fórumok közönségének próbálják eladni az egész szarságukat...
2012. aug. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
80%

Szeretném felhívni nindenki figyelmét ANZORO HUNGARY kft 9330 kapuvár fő tér 17 senki ne kérjen tőlük csomagot mert HATALMAS ÉS JÓL MEGKONSTUÁLT ÁTVERÉS!!!! 3 hónapja rendeltem meg tőlük a csomagot 18000ft volt ami már azóta 20000ft amiben benne voltak a jelentkezési papírok + szerződés meg egy prospektus az európai munkavállalási tanácsokról. Visszaküldtem 1.5hét múlva küldték a válasz levelet amiben azt írták hogy 3 hónapra vállalják a közvetítést és egy másik papíron mukahelyek címei voltak.Valamint egy a nevemre kiállított számla.És a szerződés.Előzetes telefonos megbeszéléskor ígérgettek hogy tuti 1.5 hónap múlva kinn vagyok és dolgozni fogok.3 hete hívtam fel ismét őket az a telefon szám amin anno megrendeltem tőlük a csomagot NEM ELÉRHETŐ!!! A kapuvári telefon számon 06/960595-012 sem tudtam elérni őket mert tele volt a hangpóstájuk ezután 2 nappal megláttam a hírdetésüket de már másik 2 szám volt megadva 0630/4073821 0630/4497280 beszéltem 2 hölgyel az egyik készséges volt a másik rámcsapta a telefont és beszéltem egy úrral ő készséges volt elkérte ismét az adataimat ígérték hogy 1 héten belül tuti lépnek és meg fognak keresni azonnal írjak nekik email-t az anzorokft@gmail.com címre de azóta sem történt semmise e-mail se telefonos megkeresés

KÉREK MINDENKIT HOGY A SAJÁT ÉRDEKÉBEN NE RENDELJEN TŐLÜK SEMMIT MER JÓL MEGSZERVEZETT LEGÁLIS ÁTVERÉS AZ EGÉSZ!!!!!

MIVEL 3 HÓNAPOS SZERZŐDÉST ÍRATTAK ALÁ 3 HÓNAP UTÁN ÉRVÉNYÉT VESZTI A SZERZŐDÉS ÉS ŐK SÉRTETTLENÜL MEGÚSSZÁK AZ EGÉSZET !!!

Ami cégeket felírtak nekem a papírra azok 2 kivételével mind állás közvetítő cégek nem pedig munkahelyek

Mindenhová alapfokú németnyelv tudás kell.

itt a lista


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezeket a cégeket mind meg lehet találni ingyenesen ezen az oldalon:


[link]

2012. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megoszottad. Sajnálom, hogy bedőltél nekik. Nyilván nagyon jól ki van ez találva.. De akárhogy is nézzük ez szélhámosság. Oké, hogy jogilag így meg úgy tudják magukat védeni! EGYENLŐRE!.. Ha szervezetten kivizsgálnák őket akkor biztos, hogy fennakadnának több jogi dolgon is. Van telephelyük, ahol személyesen elérhetőek.. Hát csinálják csak.. még egy darabig biztos lesz egy pár balek akit lenyúlnak.. csak nehogy egy szép napsütéses reggelen holtan találják az egyik kedves munkatársukat. A mai világban nem mindenki cselekszik higgadtan, és igen lesz olyan, akivel nem lehet viccelni. De majd rájönnek nyugi. :) Még egy darabig szedik magukat zsetonnal és azthiszik, hogy sebezhetetlenek.. Azonban egyszer mindig elszakad a cérna.
2012. nov. 27. 23:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!