Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen egy munkanap egy...

Milyen egy munkanap egy belgyógyászati osztályon egy ápoló szemében?

Figyelt kérdés
Nem krónikus belgyógyászatra gondolok. Tehát mennyire nehéz, milyen betegek vannak ott többségében. Hasonló mint a krónikus belgyógyászat? Mi a különbség a sima és a krónikus belgyógyászat között?

2015. nov. 24. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva fogalmam sincs milyen a krónikus bel. mondjuk gyakorlatilag minden bel krónikus, de szerintem ápolónak csak mazochisták és idióták mennek ma Magyarországon bármilyen osztályra.

Rohadt sokat kell dolgozni 12 órában nagyon kevés pénzért, nulla megbecsülésért, el kell viselni az bunkó orvosokat (ezt orvosként mondom) és a még bunkóbb betegeket és ott a hatalmas felelősség. Ennél szerintem szinte bármilyen meló jobb. Ráadásul fizikai munka, ami meglehetősen gusztustalan is. Legalábbis nekem nem a félhulla 80-90 éves nénik kiganézása lenne az életcélom.

2015. nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
91%
Elozonek: eleg szomoru, ha orvoskent ilyen primitiv gondolkodasu vagy. Nem csak idiotak mennek apolonak, hanem olyanok, akik tenyleg segiteni akarnak. De te valoazinuleg ezt el sem tudod kepzelni. Mellesleg ha valoban orvos lennel, akkotudhatnadh a apolas nem csupan a kakibol valo kimosast jelenti, de had ne reszletezzem. Ugy velem neked komoly lelki problemaid lehetnek. De ha kerhetlek, ne hulye es abszurd valaszokban eld ezt ki. Kerdezo: sajnos nem tudom a kerdesedre a valaszt, de az elozo kommentelo hozzaszolasat nem hagyhattam szo nelkul.
2015. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

elhiszem, köszönöm szépen.

Továbbra is várom a normális válaszokat és akik ha olyanokat akarnak írni, mint az első válaszoló, az inkább ne is írjon semmit.

2015. nov. 25. 14:25
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Kedves második. Pontosan tudom mivel foglalkozik egy ápoló. Baromi fontos a munkájuk és egy szép szakma lenne (!), ha nem tenné teljesen tönkre az ember életét. Nincs hétvége, nincs ünnep, nincs család, csak a munka van, meg a rohadt nagy felelősség, meg a zéró fizetés és megbecsülés. Ilyen körülmények között normális ember nem hajlandó dolgozni. Az a birka magyar embert minősíti, hogy éhbérért, emberbaráti szeretetből önként eladja magát rabszolgának. Ugyanis ez a mai magyar egészségügy, orvos szinten is, de ápoló szinten mindenképpen. Lehet itt nyomatni a nyálas dumát hivatástudatról, meg minden, de az nem változtat a tényeken. Igen, mindenki segíteni akar az embereken, én is. Ezért dolgozom Magyarországon ahelyett, hogy hülyére keresném magam külföldön, ahol minimum tízszeres lenne a fizetésem. De ettől még idióták vagyunk, én is, az ápolók is. Mikor áll ki mellettünk a beteg? Soha. Habzó szájjal követeli a fejünket, ha a hatalmas túlterhelés mellett a legkisebb hibát is vétjük. Mikor jön velünk tüntetni normális egészségügyért? Soha. Mert nem érdekli az egészsége ő soha nem lesz beteg aztán nem győzi a pénzt tömködni annak a pár inkorrekt, de annál híresebb kollégának a zsebébe, akik itt ragadtak a kommunizmusból, hogy mentsék meg az életét.


Az meg, hogy kettőnk közül ki a primitív gondolkodású, talán mielőtt beszólsz tanulj meg írni, és használni az ékezeteket, aztán meg ébredj fel az álomvilágból én ugyanis a magyar valóságot írtam le, amiben dolgozom.

2015. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lécci ne térjetek el a témától
2015. nov. 25. 16:31
 6/13 anonim ***** válasza:

2-es, el lehet húzni a csíkot, ha csak beszólogatni tudsz! Az egyesnek igaza van, minden szavával egyetértek!


Kérdező: nagyon gány munka. Fizetés, megbecsülés nulla, de a leszólás megy. Hol a rokonok, de sokszor maga a beteg cs.szeget, vagy direkt kiszúr veled (pl. maga alá csinál), mert bántja/dühíti a kiszolgáltatottság (sokszor a közeli halál) és rajtad levezetheti a feszkót.


Persze, vannak normális ápoltak, meg hozzátartozók, de sajnos ez a kevesebb.

Ünnep, szabi fényévenként, előrelépés kizárt, a családodat alig látod (hacsak nem 12 óra+éjszaka-szabinap műszakban nyomod), és pillanatok alatt kiéghetsz benne.


Én kb. fél évig bírtam.

2015. nov. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
utolsó, és most milyen pályán vagy?
2015. nov. 26. 09:09
 8/13 anonim ***** válasza:
én leendő ápolóként voltam krónikus belgyógyon, elég kimerítő meló. Nekem meghálálták a betegek, a modortalan betegeket helyre kell tenni. Gázos szituban én úgy vettem észre, h elég megalázottnak érzik magukat, viszont ha ezt kedvesen reagálod le, akkor megjegyzik. Bár ez a pár hét amit ott töltöttem biztos nem egy egész évnyi munkát demonstrál. Én biztos nem leszek ilyen helyen ápolónő.
2015. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kèrdezô!

Reggel osztályátadás történik.Pontban 6-kor.

Azután súlymèrès.Kardinális tünetek ellenőrzése.

Reggeli osztás.Mivel van járó ès bár kevesebb számban fekvő beteg is ez eltart egy ideig.Ugye a fekvő betegek etetèse.Tisztázás.

Vízitelès.Utána dokumentálása,kivul belül.Azaz lázlapon, és számítógépen.

Utána cukormèrès.

Persze ezt reggel is akinek èhgyomri èrtèk kell.

Azután infuziok, vizsgálatokra kuldès ,dokumentálás.

Ebèd.Etetès.

Ja igen reggeli után gyogyszerelès.ebèd után is kiosztani.Tisztázás.

Kardinális tünetek j

2016. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok bocsi a gyermekem elnyomta..😃

Estig előírt vizsgálatok aká EKG , vagy ha bejön egy akut eset, orvos èrtesitès, gyogyszereles.Beteg felvétel beteg elhelyezés.azután műszak végén osztalyátadás

2016. jún. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!