Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy is van ez? Jár a HELYETTE...

Hogy is van ez? Jár a HELYETTESÍTÉSI PÉNZ?

Figyelt kérdés

November kb 17-e helyettesítem egyik munkatársam egészen december 31-ig.

Nagyon sok minden munkát bevállaltam anno plusz az én munkám ezért úgy döntöttem most az egyszer kérek helyettesítési díjat.. Azt mondták nem kapok mert nem rendszeresen(?) helyettesítem... Attól még helyettesítem a munkám mellet plusz másik munkatársam is akinek ugyanaz a munkaköre mint nekem.. Azonban akit dec31ig helyettesítek annak a munkája nem tartozik a munkakörömbe teljesen más a munkája mégis el kell vállalnom ugyanannyi fizetésért? Hogy is van ez? Kérlek segítsetek van erre valami biztos jogszabály ami kötelezi a munkaadót, hogy igenis jár nekem a helyettesítési pénz!



#jog #munkakör #jogszabály #helyettesítési díj #helyettesítési pénz
2015. nov. 25. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A helyettesítési pénzzel az a baj, hogy járni jár, de nehéz kierőszakolni. Mi már általában akkor is adni szoktuk, hogyha valaki szabira megy három napnál hosszabb időre és addig a munkáját átadja másnak. Nyilván nem még egy teljes fizetést kap meg az illető, de azért valamennyit kap.

A törvények sajnos nem igazán szabályozzák a mértékét és az sincs igazán lehatárolva, hogy kinek mikor jár, így nehéz megfogni vele a munkáltatót.

VISZONT! Olvasd el a szerződésedet és a munkaköri leírásodat ismét. Ha ezekben az új feladatkörök nem szerepelnek, akkor teljes joggal lehetsz szemtelen és mondhatod azt, hogy neked ez nem kötelességed és ingyen nem fogod megcsinálni még egy ember munkáját, amit ráadásul neked is meg kell tanulnod, ennyi.

2015. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Munkakörömben benne van kit helyettesitek! Az illető neve nincs. Beszéltem a vezetővel ő nem tudott erről a háta mögött folyt az egész... a Főnököm szervezkedett csak.. szóval nem kell csinálnom :)
2015. nov. 26. 12:28
 3/3 Szerpentin Szersei válasza:
?
2015. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!