Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kamionsofőr szeretnék lenni?

Kamionsofőr szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Jelenleg nyolcadikos vagyok, de nem tudom még eldönteni hogy mi legyek, vagy hova menjek, ha kamionsofőr szeretnék lenni akkor hova kell menjek, és kell-e egyetemi végzettség hozzá? Angol tudásom nem a legjobb, szinte nem is tudok, de kötelező-e külföldre valamilyen nyelvtudás? És milyen jogosítványok kellenek? Hány éves kortól állhatok munkába?



2015. nov. 26. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá diploma, elvileg még nyelvvizsga sem (bár nem árt ha ismersz egy-két nyelvet). C kategóriás jogosítvány kell hozzá, aminek a korhatára 21 év. És azzal még nem vezethetsz járműszerelvényt illetve nyerges vontatót, ahhoz C+E kell, ahol 24 év a korhatár.
2015. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
C + E jogsi kell hozzá, plusz szakvizsgák. Nem könnyű élet, de hiányszakma és elég jól is fizet. Nem feltétel a nyelvtudás, de nagyon hasznos ha tudsz angolul/németül, egy erős alapfok már nagy előny, nem csak azért mert meg tudod értetni magad, ha fuvarozol, de könnyebben tudsz külföldön munkát vállalni, mert ebben az ágazatban is kint jobbak a bérek.
2015. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm, de le is kell raknom először B jogsit, hogy meg szerezhessem a C, E, jogsit?
2015. nov. 27. 19:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, apám 20 évvel ezelőtt először a C-t tette le, aztán a B-t, legalábbis ő ezt mondta. Azóta nem tudom mi a helyzet.
2015. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelentkezési feltétel "C" kategóriás jogosítványhoz legalább 20 és 1/2 betöltött életév, valamint érvényes B kategóriás jogsi. szóval igen, már kell hozzá B is.

régen valóban könnyebb volt megszerezni ilyen szempontból.

2015. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általános iskolai végzettség, B, C, E kategória, teherautós GKI, PÁV 2 vagy PÁV 3 szükséges hozzá, meg digitális tachográfkártya.


A korhatár 21 év a C-re. Nem tudom, miért terjesztik azt a hülyeséget, hogy az E-re 24 lenne, az ugyanúgy 21, csupán nem lehet kezdő a vezetői engedély. Ha már van egy legalább 2 éves B kategória a kártyán, már nem kezdő, és csinálható a C+E tanfolyam.

2015. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!