Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valaki nemzetközi kamionsof...

McFree123 kérdése:

Ha valaki nemzetközi kamionsofőr akar lenni, szüksége van arra, hogy angol vagy német nyelvet beszéljen?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a cég, amelyik alkalmaz, milyen feltételeket szab. Ártani nem árt, ha alapfokon beszéled valamelyik nyelvet.
2014. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván egy nemzetközis sofőr bejárja Európát, mindenhol kell kommunikálni emberekkel. Igazából alap lenne, hogy minimum alapfokon angolul és németül beszéljen a saját érdekében. Azért vicces amikor összefutok egy törökkel vagy bulgárral és el sem tudja mutogatni mit akar kérdezni... :D
2014. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha a cég nem is kéri, de magad miatt meg kell tanulni valamilyen nyelvet, mert nagyon sok emberrel kell majd kommunikálj.
2014. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az összes válasz helyes. De a kérdésedre a válasz -nem.
2014. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelező. Már hazai cégnél, mert ha külföldi céghez mész - és ez egyre gyakoribb - ott már szükséges lehet egy alapfok. Nem kérnek papírt, értsd meg a feladatokat.

Egyébként menet közben aki kicsit is hozzátanul aránylag könnyen fel lehet szedni egy erős alapfok angolt, németet.


Egyébként egyre több olyan cég van, főleg a vegyiparban, élelmiszeriparban, ahol ha kiállsz rakodni és nem tudsz németül/angolul nem engednek be. A múltkor voltam egy holland cégnél, mondtam először vagyok ott. Beültettek egy kis terembe, ott non - stop megy egy videó, a gyáron belüli biztonsági előírásokat taglalja, holland, angol, német nyelven folyamatosan, felváltva. Aztán a kezedbe nyomnak egy tesztlapot, töltsd ki a látottak alapján. Ha nem jó, mehetsz is el, nem raknak meg. Nekem nem gond, angolul beszélek, a németet értem, de volt kollégám akit elzavartak onnan.

2014. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak képzeld el azt a szituációt, hogy mész kamionnal, megérkezel egy városba, de a GPS nem jó helyre visz, (olyan is előfordul! vagy olyan címet kapsz felrakónak, amit szintén nem tud a GPS) te nem beszélsz semmilyen nyelvet, honnan fogod tudni, hogy hova kell menni? Erre az a válasz, hogy megkérdezel valakit, nem? Na de semmilyen nyelvet nem beszélsz. Ekkor jön a probléma.


Vagy: sikerült megtalálni a céget, mész befelé, ott ül bennt a kisasszony. Hogy mondod ezt el: Hello, Magyarországról jöttem a XY cégtől az áruért, hova álljak (hanyas rámpához stb)?


Vagy: kijön valaki a cégtől, mondja neked, hogy most éppen ebédszünet van (vagy másik kamiont rakodnak éppen - kis cég, 1 targonca van) egy kicsit várni kell. Akkor mit csinálsz? Nem értettél egy szót se. Nézel rá, mit borjú az új kapura?


Vagy: hatalmas nagy cég vagy ipari terület, (mint K.barcikán a BorsodChem) belépésnél mutatod neki a papírt, hogy melyik céget keresed, és elkezdi neked mondani, hogy a 5. csarnok után fordulj be balra, menj tovább ..... m-t, majd a darunál jobbra, ott lesz kiírva, hogy ......... S.r.l. - Ilyen esetben is mit csinálsz?


Legalább alapfokú angol elengedhetetlen ha valaki külföldre megy!!! És ha sokat jársz külföldre úgyis ragadnak rád a munkával kapcsolatos szavak, legyen az horvát, olasz, német. stb. A saját érdekedben van szükség arra, hogy tudj valamennyit angolul, ha nem akarsz ilyen kellemetlen szituációkba kerülni.


Még valami: A kereskedelem nyelve az angol. Angolt többségében mindenhol beszélnek egy kicsit, (még a franciák is, igaz ők nem nagyon szeretnek más nyelven beszélni, de ez már más téma) tőlünk keletre is nem hinném, hogy jobban menne a német mint az angol. Németek, osztrákok is beszélnek angolul, lengyelek is. Szóval szerintem angolt tanulj, a saját érdekedben minél jobban!

2014. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.:)
2014. jan. 9. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!