Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem munkanélkülivé vált,...

A férjem munkanélkülivé vált, itthon van, ennek ellenére ragaszkodik hozzá, hogy a kissebbik gyerekünk továbbra is csak járjon bölcsődébe, ez így reális?

Figyelt kérdés

Minden fillér számít ,az ,hogy bölcsibe jár a gyermekünk havonta kb 10.000 Ft étkezési költséget és kb havi 16.000 ft benzinköltséget jelent ,ezek egyébként ha itthon maradna nem volnának,havonta spórolnánk ezen 26000 Ft-ot.

Minden fillér számít most nekünk .

A férjem úgy nyilatkozott,hogy télen úgy sem tud elhelyezkedni,mert az építőiparral kapcsolatos a végzettsége ,tehát csupán kényelmi szempontból nem akarja,hogy a gyerekkel le legyen kötve .

Amikor itthon voltam GYED-en naponta megkaptam,hogy én könnyen el voltam itthon a gyerekkel,míg ő majd megszakad a munkahelyén...


2012. dec. 8. 21:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem keres munkát akkor nem elfogadható ha minden forint számít.
2012. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszéltétek meg? A férjed végül is egyedül szeretne elleni otthon, a gyerek bölcsődében, te pedig a munkahelyeden? Érdekesen gondolkodik. Mit mond miért?
2012. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Ha bölcsis és kivennéd akkor még a gyest is megkaphatná a férjed pluszban.
2012. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem kukacoskodásból kérdezem, de ha otthon van a gyerek, akkor nem eszik? Szerintem 10 ezerből otthon sem lehet kihozni a kajáját, ha normálisan naponta betartotok minden étkezést, és változatosan táplálkozik. A benzin az + költség valóban. A gyermeked nem tudom hány éves, de a legtöbb kicsinek kell a hasonló korú gyerektársaság, amit otthon nem feltétlenül kap meg. Bár ez nyilván gyerek függő is. Le kellene ülni vele megbeszélni a dolgot, hogy téged ez miért bánt, és miért érzel ezzel kapcsolatban úgy, ahogy érzel.
2012. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

Egy Lusta semmire kellő, lógatná otthon a lábát, mint hogy megspórolnál azt a pénzt, és ő vigyázna a gyerekre!

Na meg aki akar, elhelyezkedik most is az építőiparban, csak lehet más városba kellene mennie dolgozni...

Aki akar, az talál munkát, és eltartja a családját!

2012. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Aki akar, az talál munkát, és eltartja a családját!"


Ez sajnos manapság nem így működik ,év elején vált munkanélkülivé-az előző helyén 6 évig dolgozott,lázasan kereste a munkalehetőséget nyáron dolgozott 3 hónapig egy helyen ahol mai napig nem fizették ki teljesen,utána külföldre ment ahol szinte az összes helyen átverték ,vagy alig fizettek,mindenhol bejelnetést ígértek,de sehol sem jelentették be ,borzasztó évünk volt,a férjem idegileg tönkrement teljesen,úgy bámtak velük mint ahogy az állatokkal nem bánik jóérzésű ember,nemhogy családos emberekkel.

2012. dec. 8. 21:45
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi idős a gyerek? Szereti a bölcsit? A nagy mennyi idős? Mit reagálna, ha neki továbbra is kéne oviba/iskolába járnia miközben a kicsi otthon lehet apával?

Ha a nagy ugyanoda jár oviba/iskolába ahová a kicsi bölcsibe akkor a benzinpénzt nem tudjátok megspórolni :-(


Szóval több mindentől függ.


Az viszont semmiképp nem elfogadható számomra, hogy nem is keres állást. Keressen, ne csak a szakmájában. Az manapság elég nagy luxus sajnos :-(

2012. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"A gyermeked nem tudom hány éves, de a legtöbb kicsinek kell a hasonló korú gyerektársaság, amit otthon nem feltétlenül kap meg"


Pár hónapja múlott két éves,imádja a bölcsit és nem is volt annyiszor beteg idáig mint a nagyobb testvére bölcsis korában .

2012. dec. 8. 21:47
 9/24 anonim ***** válasza:

Ez esetben inkább járnon a gyerek bölcsibe, mint legyen otthon egy (úgy tűnik) depressziós apukával. Mert ez a gyerek érdeke.


A férjednek adja minden nap feladatot és este dicsérd meg. Keress neki ingyenes tanfolyamot a neten amiről tudod hogy érdekli. Így talán kicsit könnyebben kimászik a gödörből.

2012. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Az viszont semmiképp nem elfogadható számomra, hogy nem is keres állást. Keressen, ne csak a szakmájában. Az manapság elég nagy luxus sajnos :-("


Keresni fog biztosan ,ismerem milyen,de már annyira pesszimista lett,hogy már nem hisz semmiben,hogy még valaha bejelentett ,normális munkahelye lesz majd az életében,elvesztette a tartását,méltóságát,tönkrement a férjem teljesen :,-( ...


A nagyobbnak muszáj mennie,mert már 6 éves elmúlott ,évvesztes,most nagycsoportos,az ovi ugyanott van ahol a bölcsi,viszont az ovisokat ha igény van rá külön busszal hozzák,viszik,ezt idáig nem használtam ki,mert autóval együtt elvittem a gyerekeket.

2012. dec. 8. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!