Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha most a héten bejelentkezek...

Ha most a héten bejelentkezek a Munkaügyi Hivatalba, mint friss, pályakezdő álláskereső, már csak januárban kezdhetek munkahelyen?

Figyelt kérdés

2015. dec. 7. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A két dolognak mi köze van egymáshoz?
2015. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki, ha már januárban kezdhetsz!

Egy jó tanács: Ne várj arra, hogy ők találnak neked munkát! Figyeld az álláshirdetéseket, add be minél több helyre az önéletrajzodat!

2015. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi Hivatal nem = munkaközvetítő cég. Felvesznek a rendszerbe mint regisztrált munkanélkülit aztán szarnak a fejedre.
2015. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Még az a csapás is érhet, hogy akár pár óra múlva értesítenek, hogy befutott egy munkáltató, és szerintük pontosan téged keres!!! Bármi megtörténhet...
2015. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért, te 2 ünnep közt melózni akarsz?
2015. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tapasztalatlan vagyok e téren, azért kérdeztem. Eddig is kerestem munkát, meg keresek is, de le fog járni a TB-m.

Én úgy hallottam, hogy ha jelentkezem munkanélkülinek, amíg nem találok helyet, nem kell fizetnem a TB-t, illetve, hogy ajánlanak nekem helyeket ők is. Hát nem az a céljuk nekik is, hogy megszabaduljanak a munkanélküliektől?

Igazából ha még a betanulást is figyelembe veszem, jobb lenne ha januárban tudnék kezdeni. Most már az ünnepek között nem hiszem, hogy újakat felvesznek, akikkel csak a baj van az elején. Nincs igazam?

2015. dec. 7. 16:42
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
A TB mentességet a Járási Hivatalba kell igényelni. A Munkaügyi Központ pedig nagyba szarik az emberekre, nem az a munkájuk hogy melót hajtsanak fel neked.
2015. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

el vagy tájolva, akkor leírom az én tapasztalataimat. Bemész a munkaügyibe, és mivel pályakezdő vagy nem vagy jogosult semmilyen segélyre csak regisztrálva vagy. Megadnak egy időpontot minden hónapban vagy két havonta és akkor meg kell jelenned. Ha nem jelensz meg, törölnek.

TB-re nem vagy jogosult, csak akkor ha segélyt kapsz vagy tanfolyamon veszel részt általuk és kapsz pénzt is. Utóbbira mehetsz is, ha érdekel. De ott is alaposan kiszűrik az embereket. 100-ból 16 embert válogatnak be és ha nem vagy hülye, akkor azt mondom könnyű is bekerülni. Nagyon sok volt ott a sötét ember, a válogatón, de még magán a tanfolyamon is. Inkább szakmunkásokat indítanak, néha van érettségihez kötött is. Sajnos ez is a férfiaknak kedvezőbb, de női is van pl szociális gondozó vagy eladó. Szoktak lenni nyelvtanfolyamok is.

Ingyen TB-t az önkormányzatnál tudsz intézni, akkor a legesélyesebb, ha nincs semmid, nincs semmi a neveden és egyedülálló vagy. Szülők nem számítanak bele, gondolom nagykorú vagy.


Ha bemész a munkaügyire, akkor elmondják milyen állások vannak, ha kéred, de ki van nekik nyomtatva. Fogsz egy tollat és egy papírt és kiírod, ami téged érdekel, hazamész, bekapcsolod a géped és elküldözgeted oda az önéletrajzodat. Ez így működik.

2015. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Holnap mennék be regisztrálni. Közben alaposabban utánaolvastam, és valóban elég tévesen gondolkodtam.


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a TB-t úgy igényelhetem csak, ha regisztrálva vagyok a központban? Mert őszintén így már nem sok értelmét látom. Annyit én is meg tudok tenni, amit ott kapnék... Egyik ismerősömnek is ajánlottak munkát - a végzettségével köszönőviszonyban sincs. Most eléggé elkeseredtem. Szóval ha nem muszáj, akkor nem vesztegetném az időm a központban, hanem igényelném a TB-t (egyedülálló 21 éves lány vagyok, van 1 szakmám, a nevemen nincs semmi) és keresnék tovább munkákat, meg küldözgetném az önéletrajzom.

2015. dec. 8. 21:26
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem lehet úgy is ha nem vagy regisztrálva. Kérdezd meg.
2015. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!