Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy nő szép, az hathat...

Ha egy nő szép, az hathat negatívan a munkahelyi fejlődésére?

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az előmenetelre gondoltál szerintem?!Szerintem nem hathat negatívan,inkább csak a hölgy munkatársak irigykedhetnek a háta mögött.Ha a szépség ésszel is párosul az maga a tökély!:-)
2015. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző, szerintem sokkal jobban mozdulhat pozitív irányba. Ám, lehet, hogy nem veszik komolyan - egyesek -, mert csak a mutatósságát látják a tudását nem.
2015. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ha a főnök nő akkor igenis hathat negatívumként, nem is kicsit! ha féltékeny a főnök a szépségére akkor elég csúnyán keresztbe tehet neki, besározhatja és úgy mutathatja be mint "a buta, de szép lányt"...


22F

2015. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Negatív: Nem veszik komolyan. A nőt látják benne, nem a szakembert. Női kollégák féltékenysége. Kikosarazott férfi kollégák bosszúja.

De lehetnek pozitív hatásai is. Kivételeznek vele. Elnézőbbek vele. Ezeket már az iskolában is meg lehet figyelni. A szép gyerekek, a jól öltözött gyerekek sokszor jobb elbánásban részesülnek.

2015. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen. Lesz egy csomó hódolója, amik közül kiválasztja a legjobb anyagi helyzetűt és már nem is kell neki munkahely. :D
2015. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Az éremnek azért két oldala van. Lehet egy nő szép és okos, vagy lehet szép, aki okosnak képzeli magát és néha igenis le kell törni a szarvát, hogy visszavegyen az arcából. Illetve az sem mindegy, hogy a másik fél hogy áll ehhez.


Dolgoztam olyan helyen, ahol a nem létező szarvaimat is letörték, nem tudom megmondani, hogy miért. Nem mondanám magamat egy top modell alkatnak, sem egy különös szépségnek, átlagosnak érzem magam.

Ha az ember bekerül egy új munkahelyre, ahol 90%-ban férfiak, illetve középkorúak dolgoznak ott nehéz. Valaki lekezelően áll hozzád, mert "te csak egy nő vagy", valaki rögtön körülrajong, mert csinos nő vagy, valaki irigy és abszolút nem kíváncsi rád... és ez csak néhány példa!


Én mérnök vagyok fiatal nőként, úgyhogy elég sok réteggel találkozok szemben. Általános első reakció a megdöbbenés, amikor bemutatnak valami új alaknak. Sokan nehezen hiszik el, hogy olyan posztot töltök be valahol, amilyet, nincs rám írva, fogalmazzunk így. Sokan segítően állnak hozzám és azonnal tolnak előre. Mások csak legyintenek, hogy ugyan, mit tudhat egy nő?

Valaki azonnal tesztelgetni kezd és igyekszik "megbuktatni" a tudásom. Valaki irigy és ezért bunkó, ott tesz keresztbe ahol tud.

Egyetlen egyet azonnal megtanultam. Az semmire nem lehet kifogás az én szakmámban, hogy nő vagyok! A férfiak világában, ha elhagyná a számat, hogy ezt nem csinálom meg, mert nő vagyok, akkor ott ástam el magam azonnal!

2015. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én inkább azt vettem észre, hogy pozitivan hat, főleg, ha tud az emberekkel bánni. De önmagában a szépség nem előny.
2015. dec. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahol NORMÁLIS férfiak a főnökök, ott határozottan előny.
2015. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha a szépségéből akar profitálni akkor nagyon is!!!

Mert a (szép) nőkre sokszor jellemző, hogy a kemény munka hajtás helyett megvillantja inkább valamelyik testrészét főnökei feljebb valói nak, aminek hatására ezek az emberek ki is próbálják a kicsikét, amitől ő úgy érzi elérte a célját mert mondjuk máris előléptették vagy a szar melót odaadják másnak elnézőbbek vele stb.. De sajnos a végén koop lesz mert a felettesek egy idő után megunják a kis nőcskét vagy találnak egy még szebb játékost aztán mehet a levesbe immár piszkosan elhasználtan, úgy hogy az összes kollégája tudja róla hogy egy kis r *banc... Ha pedig mint a normális emberek a munka világába félreteszi a szépségét és próbál az eszével kitűnni akkor semmi hátránya nem származhat belőle .

2015. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az attól függ ki a főnöke.

Van akinél egy csinos, főként hajadon, hölgy könnyebben érvényesül.

Van aki el akar kerülni minden gyanút és ezért pont hogy negatív a diszkrimináció.

És vannak a női főnökök. Ha 20 évvel fiatalabb vagy és 20 kilóval könnyebb és még okos is, akkor esélytelen a helyzeted. Előrelépés akkor lesz, amikor másik céghez mész.

2015. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!