Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire stresszes multinál...

Mennyire stresszes multinál dolgozni? Ki meddig dolgozott ott és milyen szakterületen? Mennyi idő után volt előrelépési lehetőség?

Figyelt kérdés
Eddig csak kisebb cégeknél dolgoztam és itt is volt már mindenféle tapasztalatom. A mostani helyem például nagyon jó (csak diákmunka), de már voltam olyan helyen is ahol 10 órán át dolgoztam iszonyú nagy felelősség alatt minimálbérért vagy olyan helyen, ahol egyszerűen hobbiból cseszegetett másokat a legidősebb kolléga. És állítólag a kisebb cégeknél még nem annyira vészes a helyzet. Minden tapasztalat érdekel - Neked mi volt a nehéz? Mennyi trainingen kell részt venni és ezt munkaidőn kívül v belül? Ha munkaidőn kívül, akkor kifizetik az órákat? Pro és kontra? Mennyire lehet nyelvet tanulni munka mellett?

2015. márc. 26. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mitől kéne stresszes legyen?
2015. márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
"Állandóan azt hallani, hogy "fél évente cserélődnek az emberek, mert nem bírják a hajtást és a légkört", stb. Azért kérdezem, hogy ki mit tapasztalt. Ahogy utánanézek a dolgoknak még a multik tűnnek a legstabilabb munkahelyeknek.
2015. márc. 27. 00:32
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Szabályok, amiket jó ha tudsz, ha multinál akarsz dolgozni:


- ne akarj többet csinálni, mint ami a feladatod, mert ha a közvetlen főnököd ezt látja azt hiszi, hogy a helyére pályázol és elgáncsol.

- ne akard átlátni a cég működését, mert a felsőbb vezetés kissé paranoiás és nem veszik jó néven, ha a saját munkakörödön kívül bármi mást is érteni akarsz.

- a túlóra természetes dolog, nem érdeklik, hogy milyen programod van estére.

- olyan helyről nem hallottam, ahol kifizetik, a legtöbb helyen esetleg lecsúszhatod (persze annyi a munka, hogy erre esélyed sincs, mert a multi a bérköltségeken sokat tud spórolni, így a lehető legminimálisabb stábbal dolgozik )

- a multinál nem csak a legidősebb kolléga cseszegethet, hanem a nálad fiatalabb is, ha magasabb pozícióban van, mint te.

- multinál nem csak a saját munkád felelőssége van a válladon, hanem egy egész osztályé. Ha az osztályod rosszul dolgozik, akkor senkit nem érdekel, hogy te esetleg tisztességes, becsületes, szorgalmas vagy.

- training rendszeres, van amikor hétvégén is becsúszik egy-egy. Természetesen nem fizetik ki, hiszen szerintük ez a te érdeked is, így legyél hálás a lehetőségért.

- csak akkor támogatják a nyelvtanulást, ha a munkakörödhöz erre szükséged van. Egy fillérrel sem fognak több pénzt belédölni, mint amennyit a munkád ér nekik.



Lehet, hogy elvettem a kedved, megpróbálhatod a multit, de ahhoz, hogy valaki ott dolgozzon egy külön személyiség kell. Mondom ezt két multival a hátam mögött.


És végül egy olyan dolog, amit mindenképpen jegyezz meg, ha multinál akarsz dolgozni: Nekik te (humán) erőforrás vagy nem pedig ember.

2015. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Ja, arra elfelejtettem válaszolni, hogy mennyire stabil munkahelyek.

Nos, nem egy kollégámat tették ki a nem megfelelő hozzáállás miatt.(lásd: nem tartották be a fenti szabályokat), de őszintén szólva legtöbbünk azért jött el, mert nem bírtuk idegekkel és úgy döntöttünk, hogy inkább keresünk kevesebbet egy kisebb cégnél, ahol emberszámba vesznek.

2015. márc. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

15 eve dolgozom multinal, ez a masodik. Amit a fenti hozzaszolo irt, az nem altalanos es nem abszolut ervenyu.


Hogy mennyire stresszes a munka, az ember- es munkakorfuggo. nekem van olyan kollegam aki stresszel, en meg nem mert nem vagyok az a tipus.


En az osszes treninget munkaidoben csinaltam, nyelvet is tanulhattam ha akartam, es mindig lecsusztathattam a tuloraimat.


Jelenleg nincs munkaidom, akkor jovok ill. megyek amikor akarok, es otthonrol is dolgozhatok. Az oraimat nyilvantartja a rendszer, es szabadon gazdalkodhatok veluk. A munkakorulmenyek kivaloak, a fizetes kiemelkedo, es vilaszinvonalu dolgokban veszek reszt, olyasmiben amire egy kis cegnel soha a budos eletben nem lesz lehetoseged.


A szakmai fejlodesi lehetosegek is csak egy multinal adottak, es ka karriert akarsz, a kis cegeket megint elfelejtheted.


A "fel evente cserelodnek az emberek" is egy baromsag, nyilvan van ilyen hely is, meg rengeteg olyan ahol nem igy van.


Eszembe sem jutna kis ceghez menni dolgozni, csakis multihoz, minel nagyobb ceg annal jobb.

2015. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindkettőtöknek ment a zöld kéz. Azt esetleg le tudnátok írni, hogy milyen munkakörben dolgoztatok?


Amúgy kis cégnél se feltétlen vesznek emberszámba... Nálunk az egyik helyen a 2 napos betanítást nem fizették ki, ráadásul nem is jelentettek be. Az is hagyján, hogy 4 óra helyett néha 10 órát kellett ott lenni, de olyan beosztásba is beraktak ami nem volt kivitelezhető a sulimmal, amikor meg műszakot akartam cserélni fenyegettek, hogy ilyeneket ne csináljak mert keresnek mást.

2015. márc. 27. 13:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
logisztika
2015. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

tervezomernok vagyok.


az is hulyeseg hogy ne vennenek emberszamba. Rokonaim dolgoznak magyar tulajdonu kisvallalkozasnal: fizetett szabadsag nincs, napi 10 orat dolgoznak szombaton is, minimalberre vannak bejelentve, ha beteg vagy nincs tappenz, futes nincs, telen 3 fok van a csarnokban, majd megfagynak.


Multinal ez elkepzelhetetlen.

2015. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 lidl nél voltam Szigetszentmilkóson, Multinak számít, 6 órásként 13 órákat dolgoztam az utolsó ott lévő hónapokban, heti 1 szabadnappal. Érdekes módon nem lett kifizetve. Jelenléti ívem, ami kártyás alapon működött, furcsa módon kiléptetett engem a 6 órás munkaidőm leteltekor. Így a túlórákat nem számolta, mintha ott se lettem volna!
2015. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

akkor menj el a cba-ba es meselj hogy ott mi megy.


Nyilvan ha az ember a vallalati hierarchia aljan van, akkor nehezebben boldogul.


En mondjuk szemely szerint multi alatt nem a kereskedelmi multikat ertem, hanem a termeloket, Audi, Mercedes, BOSCH, ezek. De igazad van, a Lidl is az.

2015. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!