Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy folyik egy állásinterjú?

Hogy folyik egy állásinterjú?

Figyelt kérdés
Részletes leírást pls
2015. dec. 14. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam több lépcsős volt az interjú. Először a közvetlen főnökkel találkoztam, ő bemutatott az ott dolgozóknak, beszélgettünk(mikor végzek, mikor tudok kezdeni ilyenekről-azt tudni kell, hogy én amint levizsgáztam rögtön munkába álltam). aztán amikor vizsga volt, még aznap elmentem az igazgatóságra, hogy ott is elintézzük a papírmunka egy részét, később vittem dokumentumokat, amik voltak+önéletrajz és már szinte dolgozhattam is. Alig 1 hónap telt el, a biziosztás és a munkába állás közt. Az is azért, mert voltam nyaralni és esküvőn.
2015. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rákérdeznek az önéletrajzodba nem egyértelmű vagy onnan hiányzó adatokra, a motivációdra, hogy miért szeretnél ott dolgozni, mennyi időre tervezed az állást, milyen igényeid vannak ( fizetés, juttatások, munkaidő...), tájékoztatnak a munkakör betöltésével kapcsolatos részletekről és megkérdezik, hogy azok neked megfelelnek-e. Közben megállapítják az értelmi/ szellemi szintedet, az estleges jellemhibáid ( gyakori trükk, hogy váratnak, és így nézik, mennyire tűröd a monotonitást, mennyire vagy ingerlékeny), a megjelenésedből is információkat szűrnek le.). Kb. ez az alap, de ez munkakörtől és munkáltatótól függően változhat.
2015. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előzőt pontosítanám: Általában nem csak az önéletrajzodból nem egyértelmű dolgokra kérdeznek rá, hanem megkérnek, hogy mond el élőszóban is, bővebben, hogy mikor-mit csináltál, belekérdeznek, ha valami jobban érdekli őket, pl. pontosan mit csináltál, stb.

Aztán meg szokták kérdezni, hogy milyen érdekes problémákba futottál bele, hogy oldottad meg, vagy hogy képzeled el a szakmai jövődet, mik a terveid.

2015. dec. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok féle állásinterjú van, voltam 10 percesen is és egy órás interjún is. Előttük van az önéletrajzod, több ember is lehet jelen rajtad kivül. Rákérdezned az előző munkahelyeidre, hogy ott mit csináltál, milyen tapasztalataid vannak. Ezek rajta vannak az önéletrajzon, de van, hogy ki kell fejtened, meg az iskolai végzettségeket. Kérdezik, hogy miért erre a munkára jelentkeztél, mi fogott meg benne. Meg hogyan képzeled el az adott munkakört, mik az elvárásaid. Tájékoztatnak a fizetésedről, munkaidőről, műszakokról, beosztásokról, hogy hogyan fog állni egy-egy beosztásod. Milyen szándékaid vannak, ez is lehet egy kérdésük. Rákérdezhetnek az erősségeidre, hogy mondj egy párat és a gyengeségekből is kell mondani, ez is hely függő hogy kérdezik vagy sem. Volt olyan is, hogy elmondta nagyjából milyen a munka meg az elvárásokat, aztán egyszer csak kérte, hogy ezt mondjad vissza úgy nagyjából, tesztelik mennyire figyelsz és mennyire vagy pontos. Persze előre nem figyelmeztetnek, hogy vissza kell majd mondanod. A legtöbb helyen kérdeznek, hogy mit tudsz a cégről, beszélj egy kicsit a cégről, hogy pl mivel foglalkoznak stb.

Vannak helyek, ahol körbevezetnek, hogy hol fogsz dolgozni, melyik helyen mit kell csinálni, stb. Nagyjából, hogy mire számíthatsz. Ismertetik az elvárásokat.

2015. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!