Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen iskolák kellenek, hogy...

Milyen iskolák kellenek, hogy vadasparki, állatkerti dolgozó lehessek?

Figyelt kérdés

2015. dec. 18. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
5%
Nézz utána! Ennyire ne legyél már lusta, pls. Már rég tudnád a választ.
2015. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég egy okj-s képzés, de ha fősulira akarsz menni akkor mezőgazdaságira kell menned.

Én is szeretnék az lenni, utána néztem.

Viszont ha valaki tudja, hogy mennyit keres egy állatkerti állat gondozó, akkor írja már le, mert arról nem találtam információt.

2015. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Elsősorban kapcsolatok kellenek. Nagyon nehéz bekerülni. Persze kell még hozzá vagy egy állatkerti állatgondozó okj, vagy felsőfokú mezőgazdasági, természetvédelmi, esetleg vadgazdai végzettség.

Egy sima állatgondozó a képzettségi szintjének megfelelő minimálbérnél nem nagyon keres többet. Főgondozó persze többet.

Nem egyszerű munka, nem csak etetgetni kell az állatokat. Télen, nyáron, fagyban, hóban van hogy egész nap kint vagy, trágyázol, pucolsz. Akinek ez a része nem pászol, ne is gondolkodjon róla :)

Nem árt ha jó a fizikai állóképességed, birka türelmed van, bírod a monotonitást, tolerálod a hülye kérdéseket feltevő embereket és nem undorodsz a vértől, béltartalomtól, férgektől, ízeltlábúaktól stb.

Volt szerencsém három hónapot gyakornokként állatgondozóskodni. Nagyon jó volt :)

2015. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!