Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet egy főnök akkora...

Hogy lehet egy főnök akkora paraszt hogy 24-én nem enged el egy órával korábban hogy haza tudjunk menni még az utolsó BKV járatokkal? Egy szaros órán lovagolni amit le is vonhatna?

Figyelt kérdés

A munkaidő 16-ig tartana de persze az ebédidőt is le kell dolgozni így 16.30-ig. (Érdekes módon az ebédidő csak 20 perc szigorúan, de akkor miért is van 16.30-ig munkaidő???)


Mivel 24-én 15.30 után leállnak a járatok így kértük a főnököt engedjen már el aznap egy órával korábban hogy elkaphassuk az utolsó járatokat.

Nem lehet!

Mondtuk hogy vonja le azt az egy szaros órát, ne fizesse ki, nem ajándékba kérjük.

Nem lehet!

Mondtuk hogy majd jövő héten tovább ott maradunk egyik nap.

Nem lehet!

Azt nem mondtuk hogy az ünnep tiszteletére engedje el azt az egy szaros órát, és nézze el.

Nem lehet. Bele is halna a cég abba az egy órába.

De abba nem hal bele amikor közlik munkaidő vége előtt 5 perccel hogy na akkor ráhúzunk még 1-2 órát. A túlórapénzt meg majd megkapod. Majd valamikor. Ha te nem majd az ükunokád… Mert még a nyári túlórák sincsenek fizetve és év vége van

Hogy lehet egy főnök ekkora paraszt?

Ő beül a kocsijába mindegy mikor végez-és mi hogy menjünk haza? Mivel?

Éjszakai járat van 16h után, de laza 6 km-t kell gyalogolni a legközelebbi éjszakai járat megállójáig és 2 átszállással kb 1,5 óra után haza is érek.

De nem sietek sehova. Elvégre karácsony van hova is sietnék, igaz? Hát ráérek, 25-én úgyse kell menni.


(De kérdés: 24-én miért is kell menni? Hisezn nem ezt dolgoztuk le 12-én???)


2015. dec. 21. 09:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

"De kérdés: 24-én miért is kell menni? Hisezn nem ezt dolgoztuk le 12-én???"

Nem mindenki. Folyamatos munkarendben például nem működnek a "bedolgozós" szombatok. Ott menni kell az összes áthelyezett munkanapon is. Nem tudom, nálatok milyen rendszer van.

"Ő beül a kocsijába mindegy mikor végez-és mi hogy menjünk haza? Mivel?"

Nem érdekli, nem az ő dolga. Oldja meg a dolgozó, ahogy akarja. Minden intézmény, legyen az akár termelőcég, akár állami vállalat, akár honvédség, a kőbunkó, iskolázatlan középvezetőkre épül. Ők viszik a hátukon az egészet, ők verik át a melósokon (a "melós" szó helyére tessék behelyettesíteni az adott intézmény ranglétrájának legalacsonyabb fokát) a vezetőség legképtelenebb döntéseit is és ők gondoskodnak a folyamatos terrorról, cserébe azért, hogy a melós bérénél kicsit többet kapnak.

2015. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég gonosz húzás tõle, de többet mi sem tudunk csinálni, minthogy ezt megerõsíteni. Sajnos vannak ilyenek, de ha nem megy, mindezek ellenére, akkor nem tudtok mit csinálni. Ismerek olyanokat, akik egész 24-én dolgoznak, pl. kórházban, mert ugye, a betegnek nem lehet mondani, hogy bocsi, karácsonyi szünet van, haza megyek. Inkább örülj, hogy ha ilyen nehézkesen is, hazamehetsz.:)
2015. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Milyen munkakör? Milyen munkarendben dolgoztok?
2015. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én inkább azon akadnék ki a helyetekben hogy nem fizeti ki nektek a túlóra pénzt.
2015. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan egész karácsonykor melóznak..pl sok taxis is.


Szóval hívj fel egyet hogy menjen oda a bejárathoz 16:30 ra és szépen elvisz vagy a buszig vagy haza. Ha összefogtok 4- en akkor filléres lesz a viteldíj is. Legyetek már kreatívak kicsit.

2015. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Legyetek már kreatívak kicsit."


Jó majd azzal kezdem a kreativizmusomat hogy papír toll számolgógép és kiszámolom a 2015. június óta ledolgozott összes túlórámat és számszerűsítem hogy mennyivel tartouk nekem a cég per pillanat. Aztán ezt a számítást átadom a főnöknek.

Vajon lesz állásom 5 perccel később?

2015. dec. 21. 11:56
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés,hanem a hazajutás nehézsége. Mellesleg a munkaügyi hatásághoz kell a ki nem fizetett bérekkel fordulni. Állásod akkor sem lesz ,de meg tudják fingatni a céget és végül fizetniük kell.Persze ha nincs bizonyíték a túlórára akkor buktad. De ilyen cégtől amúgy is el kell jönni,szóval folyamatosan keress más helyet.
2015. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nahát nahát hova tűnt az utolsó hozzászólásom?

Milyen szabályt sértett vajon?


Hm?

Modetáror úr akit ugye nem szabad itt megszólítani?

2015. dec. 21. 12:39
 9/22 anonim ***** válasza:
én sem értem, hogy jön most ide a kifizetetlen túlóra...kaptál egy értelmes választ, hívjatok taxit, és senki nem fog ottmaradni.
2015. dec. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Vajon mi lenne ha azt mondanánk a főnöknek: engedje el azt az egy órát, sőt nyugodtan vonja le a kifizetetlen túlórákból akár duplán triplán is!

Annyi kifizetetlen túlóra van összességében hogy akár 1 hónapig egyáltalán be se kéne menni a túlórák terhére.

2015. dec. 21. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!