Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó dolog ha az ember őszinte...

Jó dolog ha az ember őszinte a főnökéhez?

Figyelt kérdés

Úgy értem pozitívan hat a munkahelyi fejlődésre nézve?


Gondolok itt a munkával kapcsolatos dolgokra is, és olyan dolgokra, amik befolyásolhatják a munkát, de nincsenek vele szoros összefüggésben, pl. lerobban a kocsi, lebetegszik a gyerek, stb.


2015. dec. 29. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Némileg eltér a megfogalmazott kérdés a kommenttől. Beteg a gyerek, lerobban a kocsi, ezt tényszerűen, a valóságnak megfelelően kell előadni. Egyéb tekintetben azonban finom érzékkel ki kell puhatolni, hogy mi a főnök vágya és arról nem szabad lebeszélni. Nekem volt egy hosszú szakmai életű kollégám, aki szakmáját tekintve kifejezetten fantáziátlan és tehetségtelen volt, de kiváló érzéke volt a főnökeihez. Rögtön megérezte, mit akar a főnök és még ha látta, sejtette is, hogy rossz lesz a végeredmény, soha nem próbálta meg lebeszélni a főnökét. Több főnökét túlélte (esetenként a szó szoros értelmében), miközben a főnökei vagy belehaltak a rossz döntésekbe, vagy eltűntek a színről a helytelen döntés következtében.
2015. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Úgy értettem, hogy amikor azt mondom, hogy lerobbant a kocsi, akkor az tényleg lerobbant, nem csak kamuzok. Magyarán nem találok ki mindenféle kifogásokat, hogy ne kellejen dolgozni.


Amit írtál, hogy rá kell hagyni a rossz döntéseket is, az tényleg sokszor jó lépés lehet. Viszont én most egy olyannal állok szemben, ami az én szakmai elismerésemet is befolyásolhatja, és nem hagyhatom rá ezt a rossz döntést.

2015. dec. 29. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sokszor megmondom a magamét a főnökömnek, ezért utál is. Nehéz kérdés, de ha finoman megtudod neki fogalmazni a mondanivalódat, akkor lehet, hogy sikerrel jársz. Érdemes mindig egy B tervvel is készülni, mert a főnökök olyanok, ha valami jót mond az ember, akkor annál egy még jobbat rögtön tud mondani...
2015. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a helyzeted komplexebb mint amit leírtál a kérdésben. Munkahelyen gazdasági kapcsolatban vagytok, ő diktál, de a munkaidődet adod el neki. Ha nő vagy, ő férfi, nehezebb, mert nagyon okosan kell kommunikálni vele, hogy ne vegye okoskodásnak. (tisztelet a kivételnek) Ha a jövődet befolyásolja, esetleg kérdés formájában fogalmazd meg az aggályodat a döntésével kapcsolatban. "Ne haragudj, jól értem, hogy ezt és ezt fogod csinálni? Vagyis akkor én így és így járok?" Vagy hasonló, de a teljes szitut nyilván te érted, remélem nem lőttem nagyon mellé...
2015. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha előbb volt barát, mint főnök, akkor legyél őszinte. Amúgy meg felejtsd el... Hazudni nem kell, bologass.
2021. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!