Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküli vagyok, és...

Munkanélküli vagyok, és gyűlnek az adósságaim!?

Figyelt kérdés
Lassan 5. hónapja munkanélküli vagyok, munkanélküli segélyt már nem kapok, folyamatosan keresek munkát de sehova nem vesznek fel, a korom miatt, illetve picit túl súlyos vagyok, de a tartozásaim gyűlnek, ha nem fizetek kitesznek minket lakásból. (mert lakbért fizetünk) Mit tehetek? valahonnan nem tudok igényelni átmenetileg pénzt? Kérlek segítsetek! Akárhogyan! Segítsetek kérlek!

2016. jan. 2. 19:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A túlsúlyodnak mi köze a munkához? Kivel élsz?
2016. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
El kell vállalni ilyenkor minden sz*rt, finoman szólva. Merre felé laksz amúgy?
2016. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem megy és alkalmas vagy könnyű fizikai munkára, akkor megpróbálnék kimenni egy külföldi szállodába dolgozni. Általában nem kérnek komoly nyelvtudást és ha mákod van, tele lesz magyarokkal a hely, így egy szót sem kell külföldiül tudnod.


Ellenben fixen kapsz 1000 euró körül havonta és ingyen biztosítják a szállást és kaját (pontosabban levonják az 1xxx eurós fizetésedből, de ez lényegtelen). Szóval én ezen az úton próbálkoznék, ha már más lehetőség nincs.

2016. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Van ilyen egyszeri segély, amit évente egyszer igényelhetsz, ha még más hasonlót nem vettél igénybe, függ az egy főre jutó jövedelemtől, nem érheti el a minimálbért, de sokkal többet én se tudok róla...önkörmányzatnál tudsz utána érdeklődni
2016. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is , ha van kiskorú gyermek, akkor nem tehetnek ki (elvileg a törvény miatt).

Másodszor, önkormányzat (sovány vigasz)


Továbbá: Nem tudom, merrefelé élsz, de próbálj meg valahogy NAPONTA összeszedni valamennyi pénzt, akár kéregetéssel is, vagy gyüjtögetéssel, és leadással, átadással. (sörösdobozok, italosüvegek, vas, stb)


Próbálj a főváros felé orientálódni, itt rengeteg az ember, a bevásárklóközpontok , multik pl ma DUGIG voltak emberekkel.


Emellett próbálj magánhirdetések útján, eladni felesleges dolgaidat, akármennyiért, amennyit adnak érte, legjobb ha árat sem írsz, majd kialkudod a telefonba. És az időpontot / helyet is akkor beszéled meg az átadásra


(sose hívj lakcímre vevőt hacsak nem muszáj mert pl akkora az eladandó dolog, hogy azt egyedül nem tudod még a szomszéd utcáig se elvinni)


Kisebb dolgokat pedig táskából adj el.


Egy valamibe SOHA ne menj bele, ha valaki pénzt kínál neked (UZSORA)


A lényeg itt most az, hogy mindennap összeszedjél valamennyi pénzt! Menj érte ameddig erődből telik, de soha ne menj haza üres kézzel!


És sose szégyeld ezt az egészet, utcára kerülni mégrosszabb!!

2016. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

# 4/5 ma 19:40


Igen, és ez az egész arra való, hogy szépen feltérképezze az önkormányzat /nav az egész anyagi helyzetedet.


Mert gyakorlatilag az ükapádig visszamenőleg kikérdeznek mindent, aztán meg se kapod a pénzt..

2016. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
#6: dehogyis, ne beszélj hülyeségeket :D, egy nyomtatványt kell kitölteni pár kérdés van benne, de nem vészes. Ez már paranoia :D
2016. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömék kértek ilyet, 60-70 körül kaptak azt hiszem, csak illanatra ránéztem a nyomtatványra de semmi mélyre menő nem volt benne, kb a jövedelem, meg a végén kellet egy indoklás miért igényled
2016. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hát szerintem, meg egyféle adatszolgáltatás, a későbbi végrehajtás előkészítésére...


Ingyen pénz? Ebben az országban? Csakmert jár?


Ne legyetek már naívak!

2016. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
mondom ez már paranoia :D ez nem észak korea még azért :D szerinted a sok kisebbség miből él? Azt ne mond, hogy őket adatgyűjtés meg végrahajtás alá vonják, mikor némelyik évekig kihúzza ilyenekkel
2016. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!