Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miként élitek meg a munkanélkü...

Miként élitek meg a munkanélküliséget, mióta vagytok meló nélkül? Ti is kilátástalannak érzitek a helyzetet?

Figyelt kérdés

Depresszióval, mennyire vagytok hadilábon?

Én 3 éve veszítettem el a számomra ideális munkát, ahol 13 évig dolgoztam. Azóta nem találom a helyem! :-(

Négy helyen melóztam azóta, de egyik sem volt tartós.

Utálom, hogy pár hónapra vesznek fel, majd elküldenek, miközben a munkámmal megvoltak elégedve. (bezárt a részleg, megszűnt a cég, 3 havi munkára kellettem, de ezt nem közölték az elején. Legutóbb nagyon kellettem volna, szerettek, de a cégnek, ami pedig 40 éve működött, már nem tudta hozni a bevételt. Elküldtek, két hét múlva visszahívtak feketén, majd egy hónap múlva végleg elköszöntek. :-(

Hiába keresgélek interneten, állásközvetítőknél, ismerősökön keresztül... :-( Semmi! Legtöbb esetben még egy válasz e-mail, vagy telefonhívás sem. 1-2 havonta egy állásinterjú, ami után szintén nem is jelentkeznek a cégek. :-(

Jelenleg 4 hónapja vagyok itthon. Kezdek a saját agyamra menni! :-(



2015. nov. 16. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
alkalmi meló esetleg nincs, amig keresel rendes munkát, addig is csinálsz valamit?
2015. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

Pályakezdőként 8 hónapba telt, mire találtam munkát. Ott két évig dolgoztam, de kiléptem, mert a bőrt is lehúzták rólam. Ez idén történt. Egy héttel később már kezdtem Balatonon, ez egy határozott idejű munka volt. Másfél hónapja itthon vagyok. Egy hónapig próbálkoztam Ausztriában munkát találni. Nekem sajnos nem jött össze, viszont a páromnak igen. Ő már kint is van. Amióta itthon keresek munkát, állandóan gombóc van a gyomromban. Igyekszem elterelni a figyelmem, házimunkával, olvasok, vagy valamit ügyködök, de ilyenkor, este már semmi sem segít. Bár holnap lesz egy interjúm, de erről a cégről még csak rosszat hallottam. Anyagilag még február végéig nem lesz problémám, van tartalékom, de ettől még szörnyű érzés itthon lenni. Mivel a barátaim is dolgoznak, így nehéz találkozót összehozni.

A depresszió még nem ért utol, de lassan közelít. Mire megtaláltam az első munkahelyem, eléggé súlyos volt, a 2 évből az első fél évem arra ment el, hogy pszichológushoz jártam, sőt pszichiáterhez is elmentem gyógyszerért a pszichológusom tanácsára. Szerencsére nem kellett sokáig szednem.

2015. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is itthon próbálom magam elfoglalni, amolyan háztartásbeli férj vagyok :-( Viszem, hozom a gyerekeket suliból, oviból, bevásárolok, sertepertélek itthon, a ház körül.

Alkalmi melóval az a gondom, hogy keveset fizetnek, neméri meg elmennem. Nejem dolgozik, maszek orvos. Éjjel nappal van munkája. Ha én elmegyek alkalmi munkára, akkor neki többet kell az itthoni dolgokkal,- és a gyerekek kísérgetésével foglalkoznia. Több pénztől esünk el, mint amennyit nekem fizetnek alkalmi melóra. :-(

Kipróbáltuk, nem működőképes az alkalmi munka.


Próbálok itthon dolgozni, de nem bírom értékesíteni. Vagy dolgozom vagy üzletelek, együtt a kettőre nincs időm, energiám.

Vállalkozni nincs pénzem, hitelt pedig nem kívánok felvenni. Örülünk, hogy jelenleg semmilyen tartozásunk, törlesztésünk nincs! Nem élünk gazadagon, de nem vagyunk mínuszban sem.

2015. nov. 17. 10:08
 4/7 anonim válasza:

Ismerős az érzés. 16 év munka után maradtam állás nélkül. Eleinte még nem voltam annyit kétségbe esve, tudtam, hogy a cégnek nincs sok hátra, így még aktív dolgozóként már nekifogtam állást keresni. Néhány hét után jelentkezett az első pánik, megtapasztalva az addig megélt kudarcokat. Cirka fél év alatt csúsztam szét teljesen. Odalett az önbizalmam, egy értéktelen senkinek éreztem magam, akit a felesége tart el. Gyakorlatilag bármilyen munkát hajlandó lettem volna elvállalni. Az "alja" munkákra sem kellettem, hiszen azokra ott vannak az iskolázatlan, primitívebb egyedek, akiknek még fizetni sem kell sokat, viszont tökéletes robotok, mert nem gondolkodnak. Na ez volt az utolsó döfés. Itt helyeztem magam fényévekkel lejjebb még a legbutább, iskolázatlan árokásónál is. Hiszen neki legalább van munkája, kell valakinek. Én is elkezdtem legalább otthon megcsinálni mindent, amit csak lehet. Főzés, takarítás, mellette a klasszikus férfimunkák is, igyekeztem legalább ebben hasznos lenni. De ugye ezért fizetés nem jár, így havonta legalább egyszer (de általában többször) eluralkodott rajtam a "minek élek, ha semmire sem vagyok jó?" - érzés.

A vakszerencsének köszönhetem, hogy sikerült elindítanom egy vállalkozást, amivel bár nem keresem magam degeszre, de legalább valamennyi bevételt már hoz és végre dolgozom!

Érzem, hogy már nem vagyok a régi, de lassan valamennyi visszaépült az elveszett önbizalomból és szűnőben van néhány kísérőtünet (magas vérnyomás, pánikrohamok, álmatlanság).

Sajnos -főleg ma- nincs recept arra, hogy miként lehet kivergődni ebből a csapdából, csak arra tudlak biztatni, hogy ne add fel, soha! Számomra talán ez lenne a fő mottó, erre jöttem rá. Öt év mélypont után derengett fel a remény. De azért már folyamatosan ott a félelem, hogy akkor mi lesz, ha egyszer ez valamiért megszűnik?

2015. nov. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tetszik a megfogalmazás: "Kezdek a saját agyamra menni!"

Én is így vagyok evvel! Túl sok időm van agyalni a hülyeségeken úgy érzem begolyózok.

A gondokat növeli a negyvenes korral járó problémák. Nekem romlanak a fogaim már alig vannak. Kihúzzák de pótlásra már nem telik. Állásinterjún tök szarul érzem magam ez miatt. Betegségeim is vannak, amik behatárolják a lehetőségeimet. Már nem szívesen végzek fizikai munkát.

A munkaügyi vagy hogy a fenébe hívják most egy nagy rakás ... Segélyt nem kapok, de együttműködési miatt járjak oda. Köteleznek közmunkára. Én nem vállalom el, nem seprek utcát! Menjenek a ..

Nem azért dolgoztam le a fél életemet, hogy utcát seperjek vagy árkot ássak éhbérért! 20 évig voltam művezető, most pedig egy nyikhaj utasítgatott engem a nulla tudásával, hogyan ássam ki az árkot. :-( Otthagytam őket a fenébe! Törölje ki orbán a hátsóját a közmunkájával!

2015. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék. Vidéki kisvárosban élek. Régen sok munka volt itt, sok gyár plusz a mezőgazdaság. Olyan sok, hogy környező településekről mindenki idejárt dolgozni, de még messzebbről is voltak. Lakótelep épült miattuk. Mindent bezártak, mindent tönkretettek! Most itt van a sok ideköltözött ember és mind munkanélküli!

Nekem legalább van földem, a konyhábavalót megtermelem. Evvel eltöltöm az időmet. A munkahely akkor is hiányzik, régen munka mellett kertészkedtem pihenésképp. :-)

Kiváló munkát végeztünk, kereslet is volt rá. Az egész ország hordta a Tisza cipőinket! Manapság néhány kft működik de jönnek-mennek.

2 éve vagyok munkanélküli! Nem is hiszem, hogy lesz valaha munkám! Olyan biztos nem, ahol megbecsülnek, megfizetnek.

Éljen Kádár, Éljen Losonczi, és Éljen Latinka Sándor a TSZ-ek megalkotója!

Remélem, pár év alatt ráeszmél a lakosság, hogy elzavarja ezeket a harácsoló, vagyonhalmozó, kaszinóépítő, stadionépítő hobbijukra állami pénzt költő politikusnak nevezett burzsujokat!

2015. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezek a dolgok nagyon ismerősök!

Én sem kapok segélyt hasonló okokból. Szintén nem vállaltam el az utcaseprést! BP VI. kerületben lakom, itt árokásás nincs szerencsére. A munkaügyiben azt mondták, nincs különbség diplomás és segédmunkás között, csak utcaseprési munka van a közmunkaprogramban. :-o Legszívesebben elküldtem volna őket melegebb égtájakra felmenőikkel együtt! (melegebb égtáj valahol a pokol közepénél)

Tartottak kötelező jelleggel egy 4 órás fejtágítót, miként keressünk munkát címmel. Az előadó pasi állandóan arra célozgatott, hogy neki van egy fejvadász cége, ahol 95%-os sikerrel közvetítenek ki munkakereső embereket. Egy az egyben reklámcélra használta a munkaügyi hivatal előadását!

A végén megkérdeztem tőle (nem hivatalosan), mit is takar az ő fejvadász cége és az ottani lehetőségek. Közölte, 130000.- forintért kap az ügyfél egy csomagot náluk, mely tartalmaz egy oktatást, egy dvd-t, hogy miként adjuk el magunkat, mint munkavállalók. Miként jelenjünk meg, miként beszéljünk, mit mondjunk. Továbbá segítenek összeállítani az önéletrajzunkat, a motivációs levelet, még portréfotót is készítenek, ha kell. A végén pedig kiközvetítenek néhány céghez. Amennyiben felvesz valamelyik cég, 10 hónapig, a fizetés 5%-át is kérik.

Nem mondom, ha lenne rá pénzem, és valóban jó állást találnának számomra, még meg is érné. De nincs rá pénzem! :-(


Az egészségügyi problémák engem is sújtanak! Fogaimmal szinte ugyanígy vagyok. Pótlás kéne, de miből. Magas vérnyomás betegség, gerincsérv, cukorbetegség. Ráadásul a szemem is romlott, olvasószemüvegre lenne szükségem. De mivel távollátó szemüvegem is van, és cilinderes lencsére van szükségem, így nem használhatok tesco-s olcsó olvasószemüveget. A szemészeten felírták, milyen kell. Javasolták a multifokális szemüveget. Nagy szükségem lenen rá, mert nem tudok dolgozni e-nélkül. Elő kéne teremtene rá 50 ezer forintot, így az ünnepek előtt. :-(

Még az álláskeresésnél a BKV költséget is alig bírom kigazdálkodni. Bérletem nincs, mert nem használom naponta. Ha jegyet veszek 1400-2500.- Ft/állásinterjú


A munkanélküliség a 21-es csapdája!

Ahhoz, hogy eltudj helyezkedni, jó megjelenés, egészséges fizikai és lelki állapot kéne. De mindehhez pénz kell, sok pénz, nagyon sok pénz. Ahhoz, hogy pénzed legyen viszont munka kéne! :-o

/ Új ruhák és cipő - 50.000.- / új szemüveg - 50.000.- / Fogpótlás 300.000.-


Az autóm öreg, javítani kellene, már alig megy. Legutóbbi álláspályázatomnál feltétel volt a saját autó. Egyből beugrott, ha felvesznek, még annak a javítására is pénz kell. :-(

2015. nov. 23. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!