Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliek, ti mióta...

Munkanélküliek, ti mióta vagyok munkanélküliek?

Figyelt kérdés

Illetve akinek van munkája, mennyi idő alatt talált munkát?

Ami még érdekelne hány évesek vagytok, férfiak vagy nők, melyik megyében laktok, kis vagy nagyváros, megyeszékhely, esetleg főváros, vagy falu? Esetleg külföld?



2015. okt. 19. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3 éve vagyok munkanélküli, de előtte sem sokat dolgoztam... 30+ nő vagyok, és szociális fóbia, paranoia és hasonlók mellett nem igazán tudok dolgozni sehol. Ez van, az élet velem jól kicseszett. Kisvárosban lakok.
2015. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én is az miatt nem dolgozok 26 f

de nincs is munka a városban évek óta csökken inkább bezártak a gyárak

2015. okt. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
az élet velem is kicseszett
2015. okt. 19. 21:59
 4/14 anonim válasza:

fejér megye

falun lakom :D

25 km a varos


20 vagyok :D

dolgoztam 1 évet érettségi után

aztán fél évet kihagytam

és most fősuli mellett megint


mind a kétszer úgy sikerült, hogy valaki elintézte nekem (tehát találni vszeg nem találtam volna, ha nincs ismerős) de sajnos egy sz_r :D

2015. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 2003 óta nem dolgozom, és már nem is akarok többet. :)

Megutáltatták velem a munkát, és mivel főnök nem lehetek sehol sem, beosztott pedig nem akarok lenni.

Mivel cseszett ki veled/veletek az élet? :(


/41F - Budapest/

2015. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Wow, azt hittem, én nyertem, de nem. Van, aki nálam régebben az. Nem semmi.

Az okokat nem taglalom, kusza dolog. Persze akarok dolgozni, mert különben éhen fogunk halni pár hónapon belül, meg különben is. Terveim is vannak, optimizmusom töretlen, ez születési hibám. Mindössze rossz nyomorogni és nem csinálni semmi értelmeset némi próbálkozáson kívül.


Nem településen élek, hanem 2 pici falu között, jobbra szántóföld, balra erdő, meg ilyenek. Többnyire nem titkolom a koromat s efféléket, de most nincs kedvem csevegni róluk, mit számít az?

2015. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:


Hát nem, én "nyertem". :P

Csak sajnos nem kaptam érte semmilyen díjat. :D

2015. okt. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Budapesten élek, 2 diplomám van, a 2.-kal most júliusban végeztem. Huszonéves nő vagyok. Augusztus közepén kezdtem munkát keresni, mert július végén nyaraltam, augusztus elején meg beszart a laptopom, és szervizbe kellett vinni.


Alapvetően volt már olyan munka, amire felvettek volna, de azoknál az állásinterjúnál derült ki, hogy nincs velük minden rendben (az egyiknél 10órás melóra 4 órára akartak bejelenteni... illetve egy hónapra az elején ráadásul alkalmi munkavállalóként, utána jött volna a 4 óra; a másiknál adminisztrációsnak, feladatköri leírásban tényleg klasszikus titkári pozíciónak hirdetett munkáról derült ki, hogy igazából forexezésre akartak beszervezni). Biztos van olyan szerencsétlenebbül alakult életű ember, aki ezekért a munkákért is boldogan ugrana (mert pl. csak érettségije van, vagy egy abbahagyott egyeteme), de 2 diplomával, adminisztrációs gyakorlattal, felsőfokú aktív angollal (amelyet nemzetközi környezetben is használtam már) azért ennél jobbat szeretnék... legalább olyat, amiben 8 órában rendesen bejelentenek.


Nehéz a dolog, mert nem igazán szeretnek visszaválaszolni a kedves munkaadók, gyakran akkor sem, amikor már a 2. szóbeli körön vagyok náluk. Pedig tényleg hajtom a munkát, folyamatosan küldözgetem az önéletrajzomat, nem a fenekemen ülök, aztán várom a sült galambot. Meg 8 órás, felsőfokú angolos irodai állásra kb. 100 nettót szeretnének adni (a bérigény-íratást hatóságilag tiltanám be - mondják meg, mennyit tudnak fizetni, még ha a béke segge alatt mondanak, akkor is lesz olyan Mo.-n, aki vállalja).

2015. okt. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Már nem vagyok munkanélküli. Budapesten nagyon jól megírt önéletrajzzal adminisztrációs állásra 3 hónap alatt találtam olyan munkát ahol nem a főiskolai végzettségemnek megfelelő munkakörbe, alacsony fizetéssel vettek fel.. Onnan azóta tovább léptem munkakörileg alacsonyabb, fizetésben jobb helyre.


8.: Keressél, de visszajelzést ne nagyon várj. Ahova én kerültem láttam, hogy 300-an pályáznak. Középfokú végzettséget igénylő helyre két jogi diplomás jelentkező is jutott.

2015. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok. 2 év után találtam munkát, megyeszékhelyen. Sajnos nekem is szociális fóbiám van, emiatt kommunikációs nehézségekkel küzdök és hát minden egyes munkahelyen elvárás a "tökéletes kommunikációs készség", aminek nekem a nyoma sincs meg bennem. A mostani melóm is csak azért kaptam meg, mert a többi velem együtt jelentkező túl nagy fizetést kért, én meg beértem a minimálbérrel is. (Amúgy a cégnél mindenki minimálbért kap, szóval annál többet kapásból nem adnak senkinek, hiába is igényelnél többet az állásinterjún.)
2015. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!