Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenhol csak kétszínű,...

Mindenhol csak kétszínű, undorító emberek dolgoznak?

Figyelt kérdés

Ez életem első munkahelye, és undorodom a kollégáimtól. A szemedben mosolyognak, röhögnek veled, de amint nem pillantasz rájuk összemosolyognak a fejed felett (szó szerint). Alig csukódik be az illető után az ajtó, máris kibeszélik (mindenki mindenkit)


A főnöknek is nyalnak és jópofiskodnak, de ugye mikor nincs otthon a macska, természetesen cincognak az egerek is.


Hogyan lehet ezt elviselni?

Normálisan viselkedek velük, és letojom a kétszínűsködésüket (mert még próbaidőn vagyok, és nagyon függök az ő véleményüktől is), segget nyalni soha nem tudtam, de az a típus vagyok, hogy még egy idegen rosszalló pillantását is a lelkemre veszem. Be tudnék nekik szólni, de nem akarok, sem kicsit, sem nagyon, mert nincs más lehetőségem és kell ez az állás :S

/Irodai munka, könyvelés, stb.../


Köszönöm!

18/L



2016. jan. 3. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen ez van sajnos, de nem mindenhol azért.

Ne vedd a lelkedre. Az emberek többsége idióta, most már te is látod. Arra gondolj, hogy nem tart örökké ez a munkahely sem. Szard le őket, végezd a dolgod, mosolyogj kicsit, ne adj tápot a pletykálkodóknak, keveset beszélj a magánéletedről és kész.

2016. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulmányozd az alábbi ábrát!


[link]

2016. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Általában ez a megszokott.
2016. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Üdv a Munka világában 2-es voltam.
2016. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenhol, de tényleg nehéz elkerülni. Nekem a sors visszaadta, amit elvett, mert hasonló osztályaim voltak általánosban, illetve gimiben, viszont a munkahelyeimen jó volt a közösség. Két irodai munkám volt, az első kb. 1 évig, a mostani helyemen már több, mint 1 éve vagyok.

Szerintem teljesen jó, ahogyan most hozzáállsz, ők is tudják, hogy nem veled van a baj. Előbb-utóbb úgyis kiderül minden ilyen dolog, és nem ők fognak fizetésemelést kapni. Sőt, hosszútávon lehet, hogy ott sem maradnak, ugyanis nem ők döntenek semmiről, hanem a főnök, a vezetők pedig sehol nem szeretik ezt a fajta embert. Olvastam is valahol, hogy leginkább a "csendes, szorgalmas" munkatársakat tartják meg hosszútávon, bár ez ilyen Femina-szintű cikk volt :D Viszont én is ezt tapasztaltam.


Ha elküldenek próbaidő után, sose bánd, ha pedig maradhatsz, akkor hamarosan elküldenek valakit a helyedről, és reméljük, beindul a dominó-effektus :)


21/F

2016. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Igen , a másik fele a megmondó lázongó korlátolt csürhe akinek semmi se jó és nyíltan traktálja a marhaságával a másikat . Egy darabig maradj és szigorú titokban keresgélj . Nézd meg hogy jobba kerülsz e , mert ettől is van tré .
2016. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyen általában kétféle ember van. Az egyik az általad is emlegetett sunyi, kétszínű, "felfelé nyal, lefelé tapos" alapbeállítással versenyző dolgozó, akit dolgozni sosem látsz. A másik az, aki csendben van és helyettük is elvégzi a munkát. Na, ez utóbbit garantáltan nem veszed észre, mert az ilyeneknek nincs idejük és energiájuk rá, hogy szem előtt legyenek és nem is nagyon igénylik.
2016. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Azt azért nem mondanám, hogy helyettük kell dolgoznom (még nem), mindenki csinálja a saját maga dolgát (tele hibával, nem tudással, pepecseléssel) mert senki nem a tudásáért van ott ... :) Egyszer megmutatták nekik, hogy hogy kell, és azóta is úgy csinálják, mert nekik így mutatták, oszt' kész... "Nem tudja jobb kéz, hogy mit csinál a bal" --- a mondás rossz értelmében. :D


Kedves #5! Kirúgni nem nagyon fogják őket, úgy hiszem, mert már évek óta ott vannak, és kezdenek alappillérnek számítani. De nem is kívánom, hogy kirúgják őket, felőlem maradhatnak, csak ne lennének ilyen undorítóak. :D

2016. jan. 3. 15:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen ez. Én nők közt dolgozom (férfi vagyok) és iszonyatosak. Ráadásul van köztük pár olyan,aki nő létére kegyetlen büdös is. És még ők kritizálnak engem.... Szóval ahol kettőnél több ember van,ott mindig megy a kavarás
2016. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy te is ilyen környezetben vagy, utolsó... Ne add fel azért te sem! Engem az motivál, amikor elképzelem, hogy minden órában bejön hozzám valaki, és lerak elém egy 500-ast, s így "látom" hogy ezért dolgozom :)

Mondjuk nem keresek igazság szerint olyan 400at sem, de a papír pénzt biztatobb elképzelni 😀😀

2016. jan. 3. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!