Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan zárjam ki, hogy körülöt...

Hogyan zárjam ki, hogy körülöttem folyton panaszkodnak, elégedetlenkednek a kollégák?

Figyelt kérdés
Én jól akarom érezni magam a munkahelyemen, és nagyon zavar a folytonos negatívkodás. Hatással is van rám, én is rosszul érzem magam miatta. Hogy zárjam ezt ki az életemből?

2016. jan. 12. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1) reggeli nagy adag leszarom tabletta

2) beszélj velük erről

3) válts munkahelyet, hosszú távon, ha mindenki csak panaszkodik körülötted, az rettentő mérgező

2016. jan. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért csináltam most kamionos jogsit, mert egyszerűen nem találtam olyan munkahelyet, ahol nem a nyavajgás megy folyamatosan, így legalább egymagam vagyok egész nap
2016. jan. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kizárni nem lehet, mert sokszor tudod, hogy igazuk van, csak téged nem zavarna az ami neki hatalmas probléma.
2016. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondj el mindent mindenkiről,pletykálj,akkor majd nem merik előtted mondani:D
2016. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Emiatt semmikepp se valts munkahelyet! Mindenhol vannak ilyen emberek is.

Mi lenne, ha meglatnad benne a jot es a feladatot?

Mivel amugy is pozitiv vagy alapbol (ha jol ertem), nezd az eleted pozitiv oldalat! Milyen jo, h az egesz csaladod, szomszedaid, barataid, alapvetöen pozitivak es nem allandoan panaszkodnak! De tudod, meg abban is van jo, h a munkatarsaid nem - ugyanis van kihez viszonyitani magadat! Ahanyszor panaszkodnak, ühümözes közben a mondandojuk helyett arra iranyitsd a figyelmed, h de jo, h Te pozitiv vagy! Es valljuk be, milyen jo, h veled nem ilyen szörnyüsegek törtennek, mint velük... hanem csupa jo dolgok.

A panaszkodasra csak ühüm, ühümözni lehet (vagy belefolyni a negativkodasba), vagy megfelelöen reagalni - neked ez a feladatod most! Sztem mondhato pl. "erdekes, ez meg esezembe se jutott" (h vmire igy reagaljak). "Es mit gondolsz arrol, h...?", "Mi lenne, ha ezt ugy fognad fel, h...", "Mi a legjobb, amit most tehetsz?" (ezzel megprobalod a megoldas fele terelni öket).

Reggelente pedig megkerdezheted: "na mi jo törtent veled, amiota nem talalkoztunk?"

Es persze szülinapra csak pozitiv szellemü, megoldascentrikus könyveket ajandekoznek meg smile szaggatoval kiszaggatott kekszeket! :)

2016. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Erre a sütemenyszaggatora gondoltam, itt is latsz ilyen smiley kekszeket:

[link]

5.

2016. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves ötös, nem tudom melyik ujjadból rántottad elő, hogy mindenhol vannak ilyen emberek, mert nem így van.
2016. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Első körben megpróbálkozom a "jó, hogy én nem vagyok ilyen negatív" hozzáállással. A munkámat amúgy szeretem, és nem kell folyton a kollégákkal együtt lennem.
2016. jan. 13. 06:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Magyarország-panaszország...Majd megszokod.
2016. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elkezdek pozitívan beszélni, mintha nem is hallottam volna. Aztán pedig próbálom őt is pozitívvá nevelni, ha nem sikerül, akkor mosolygok magamban, hogy ő ilyen és kész. Ha tényleg mérgezőnek érzem a viselkedést, és semmi jó nem sül ki belőle, akkor elkerülöm az illetőt, csak a szükséges kommunikációra szorítkozom.
2016. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!