Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjúra tényleg ne...

Állásinterjúra tényleg ne kibontott hajjal menjek?

Figyelt kérdés

Csütörtökön lesz életem első igazi állásinterjúra, pályakezdő vagyok, eddig csak diákmunkán voltam. Olvasgatok hasznos tanácsokat, pl. az állásinterjúra ideális kinézettel kapcsolatban.


Nekem hosszú hajam van, és több helyen írják, hogy a hosszú hajú nők fogják össze a hajukat, vagy lófarok legyen vagy konty, mert az "elegánsabb, komolyabb". Igen ám, de én sokkal hülyébben nézek ki összefogott hajjal. :( Kerek a fejem, magas a homlokom, nagyon hátul kezdődik a hajam, a copfba kötött haj abszolút nem előnyös, elölről nézve olyan, mintha kopasz lennék.

Kibontott hajjal sokkal normálisabban nézek ki, és tudom hogy nem szépségverseny, de nyilván számít az első benyomás.


Ilyen esetben is azt mondanátok, hogy kössem össze a hajam? Esetleg van valakinek frizuraötlete ilyen archoz/hajhoz?


Amúgy ne egy hullámos, tépett, vörös bozontot képzeljetek el - festetlen barna hajam van, egyenes, csak simán egyszerűen kibontva gondoltam.


Köszi a válaszokat!


23/L


2016. jan. 12. 16:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy irodai munkára jelentkeztem egy nagy kereskedelmi céghez, és kosztümben megyek az interjúra.
2016. jan. 12. 16:23
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A kontynál előnytelenebb vénkisasszonyosabb hajviselet kevés akad,szóval azt felejtsd el. Ha nem áll jól az összefogott haj akkor ne fogd össze. Jól kell kinézni,az meg mindenkinél mást takar,nem ilyen elcsépelt közhelyes leírásoknak dőlj be. Ha magadnak se tetszel akkor a felvételiztetőnek sem fogsz.
2016. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Életemben nem hallottam még, hogy számít az, hogy ki van engedve vagy be van gumizva a hajad. Teljesen mindegy. A lényeg, hogy tiszta ruhában, és ápoltként menj oda. Ha hajad ne legyen zsírós, és ennyi..Menj nyugodtan kiengedett hajjal ha úgy akarsz menni, mert egy hajgumi vagy hajcsat dönti el, hogy alkalmaznak vagy sem.
2016. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem az a lényeg, hogy jól álljon hanem az, hogy komolyan vegyenek. Ennyi idősen neked kellene tudnod, hogy milyen frizurát viselj hivatalos alkalomra nem nekünk (főleg így kép nélkül). Röviden: amit te jónak találsz.
2016. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is kibontva áll jól a hajam (pláne, amikor még jelentős súlyfeleslegem volt... golyófejem volt összefogott hajjal), de nem is hallottam róla, hogy össze kéne kötni. Mindig kibontva mentem s nem hinném, hogy érdekelte őket... Inkább az, hogy tudok-e programozni, egy programozónál azért ez fontos :D Kosztümöm sem volt sose, az elegancia nálam egy szép fekete pólóban s acélbetétes bakancsban szokott kimerülni :D Ahova én mentem, ott nem volt belőle gond.
2016. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Attól füg, milyen munkakörre jelentkezel. Minimálbéres "aljamunkákra" akár felmosórongyba burkolózva, kékre festett, zsíros hajjal is mehetsz. Ha viszont komolyabb munkakörben szeretnél érvényesülni, akkor igenis tartsd be ezeket az "idióta" szabályokat. Képzeld, valamelyik bank még azt is megszabja a női munkatársaknak, hogy milyen színű körömlakkot, vagy milyen fehérneműt hordhatnak az egyenblúz alatt... ez van.
2016. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Sok hosszú hajú lányt látok, aki összefogja a haját és elölről emiatt nagyon golyófeje van. Valami szép lépcsőzetes frizurát nem akarsz vágatni?

Az a lényeg amúgy, hogy próbálj meg magabiztosan fellépni, és ha a kibontott haj ehhez hozzájárul, inkább legyen az. Próbálgasd esetleg, hogy így beszélsz a tükörrel, mondasz szövegeket, mennyire zavar, belehullik-e a szemedbe, ha beszélsz, stb.

2016. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!