Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak hogyan találjak...

Mit csináljak hogyan találjak munkát?

Figyelt kérdés
Kirúgtak az egyetemről (mert nem sikerült a vizsgám papír majd jön róla) és nincs semmi szakmám csak érettségim, így hogy találjak munkát? A szüleim emiatt elzavarnak otthonról mert még nem tudják de beszéltem velük és nem akarnak többet látni majd de nem is akarok otthon élni úgy, viszont valahol muszáj dolgoznom hogy fenn tudjam tartani magam.

2016. jan. 19. 19:47
 1/6 anonim válasza:
Munkát érettségivel is tudsz szerezni. Sok hely van ahova felvesznek érettségivel. Nézegess interneten munkákat, mit várnak el stb... Esetleg csinálj valamilyen OKJ képzést.
2016. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha nem vagy még 25 szerezhetsz okj-t. Vagy meg kell nézned lehet-e ingyenesen estin szakmát szerezned. Szakma nélkül a gyári munka lehet ideiglenes megoldás
2016. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem akarok gyári munkát csak azt nem nem bírom egyszerűen főleg nem huzamos ideig, lány vagyok és 22 éves és albit is kell keresnem munkát mindent magamnak kell megcsinálnom ilyet vállalnék: pincérkedés, takarítás és ehhez hasonlót
2016. jan. 19. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:

gyári munka alatt nem feltétlenül a nehéz fizikai munkát kell érteni. van ott könnyű fizikai munka is, csomagolás, cimkézés, ilyesmik. csak meg kell találni ezeket. pincérkedéshez is jobb helyeken végzettség kell, kevésbé jobb helyeken meg legalább gyakorlat, tapasztalat, vagy legalább valami érzék hozzá.

nálunk pizzériába lett felvéve egy csaj felszolgálónak végzettség nélkül, kellett neki 2-3 hét, mire sikerült betanulnia, de a rendelésfelvételhez már ennél jóval nagyobb rutin kell, hogy megjegyezd, melyik asztalod mit rendelt stb.


takarítás meg szerintem sokkal aljább, koszosabb munka, mint egy gyári csomagolós, és az sem biztos, hogy elegendő pénzt kapnál. legtöbb helyre részmunkaidőben hirdetik meg...talán kivételek ezalól az áruházi takarítók, mert azok nyitvatartási idő alatt is ott vannak, míg általában egy iskolai vagy irodai takarító az délutánonként, este felé vagy épp reggel, munkaidő előtt takarít 4 órában.

2016. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a gyári meló általában jobb, mint a takarítás, vagy a pincérkedés, persze attól függ hol és mit kell csinálni hány órában, hány műszakban, milyen kollégákkal. a multik normálisabbak, bejelentenek, kifizetik a pótlékokat stb. egy kezdő fizuból nem nagyon fogsz fenntartani egy albérletet, legfeljebb ha társulsz valakivel. én azt tanácsolnám, hogy végezz el valamilyen használható okj-s tanfolyamot, még amíg otthon vagy, és utána próbálkozz az önálló élettel.
2016. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bp-n nézz szét. Jó eséllyel találsz magadnak valót.

Habár, egyetem után nem feltétlen takarítás és felszolgálást céloznám meg. Vagy ha ez a cél, külföld is szóba jöhet?

2016. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!