Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi alapbölcsesség:...

Munkahelyi alapbölcsesség: szopsz vagy nyalsz? Valóban ez olyan alap amit minden munkavállalónak tudni kéne? Mert ha nem tudja, majd megtudja a saját kárán?

Figyelt kérdés

Ugye már sokan mondták: egy dolgozónak kettő útja van. Vagy beáll a seggnyalók közé nyalja a főnök valagát és idővel csókos lesz belőle, vagy erre nem hajlandó akkor meg átmegy szopógépbe és orrba szájba szopatják majd.


A csókos elmegy szabira amikor akar, a szopógép meg megy szabira ha engedik. Majd novemberben kiveheti a nyári szabit amikor az összes csókos már kiüdülte magát.

Ott kell maradni pénteken túlórába? De kinek? Hát a nyallereknek biztos nem, majd a szopósok maradnak.



Ez így van és ennyi ezt el kell fogadni? Vitatni értelmetlen mert az élet nap mint nap megmutatja hogy de bizony ez így van.


2016. jan. 23. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A Kékfény szerint a sitten is így megy, de hát az nem a civilizált világ hanem a majmok társadalmához lehetne hasonlítani. És amiért például a magyar munkahelyeken is így megy, az sem civilizált világ. Elég baj az hogy az ország idáig süllyedt. A sitten is az a szabály, hogy üss vagy téged ütnek. Ahogy a magyar üzleti élet is erről szól, a kiegyensúlyozottság és az hogy mindenki kölcsönösen jól járjon, az annyira irritálja a magyart mint ha gilisztát akarnának vele etetni. Sokan persze azt hiszik hogy ez hozza majd a gazdasági fejlődést. Tévedés, mert ha nem vették volna észre, az ország a rendszerváltás óta egyre lejjebb süllyed. A végén nyugdíja sem lesz senkinek, de megérdemeljük, mert mi hoztuk létre a földesurakból és jobbágyokból álló sötét középkort 2016-ra.
2016. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"mindenki kölcsönösen jól járjon"


Na azért ezzel vigyázzunk mert a korrupció is ezen alapszik.

Jön az ellenőrt büntetne és meg azt mondom: akar maga is keresni egy kicsit? na zsebbe pénz és hirtelen minden szép lesz és az addigi szabálytalanság hirtelen nem létezik többé. Papíron persze.

2016. jan. 23. 10:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyugaton meg vége a munkaidőnek, egyből felállnak és mennek haza pihenni. Nincs túlóra, nincs "ezt még befejezem".


Egyébként a vicc az, hogy kis cég vagyunk szóval nálunk nem kell nyalni, de ettől függetlenül szopatva vagyok. Még szerencse, hogy van más lehetőségem is és nem innen kell nyugdíjba mennem.

2016. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"egyből felállnak és mennek haza pihenni."


Na a tesóm Angliában van a BP-nél (British Petrol) nem melós hanem irodai admin dolgozó és marhára nem ezt meséli. Még az életben nem jött ki este 6-7nél előbb a munkából pedig 9-17 a munkaidő. Nem ritka hogy este 9ig benn van.

Igaz fizetik, az utolsó fillérig. De olyan pl hogy gyerekvállalás eszébe se jut. Mikor lenne a gyerekkel? Oviba menni érte meg beteg stb-mégis mikor?

2016. jan. 23. 10:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, nekem anyám dolgozik Németországban és nem irodai környezetben.. Ott konkrétan azt csinálják, hogy kettőkor vége a munkaidőnek és felállnak, hazamennek. Ha valaki nem megy (általában a magyarok), akkor őket meg hazazavarják.


Mondjuk Nagy-Britannia egy érdekes ország ilyen szempontból... De még Hollandiából és Dániából is ezt hallottam.

2016. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nem találkoztam még ezzel, pedig több helyen dolgoztam már. Azzal mondjuk igen, hogy nem én kaptam a megérdemelt előléptetést, hanem szimpátia alapján osztották ki alkalmatlan személynek. Én felmondtam, őt a próbaidő alatt kirúgták, mert alkalmatlan. Sovány vigasz :D De már nem mennék vissza.


Szerintem azt lehet szopatni, aki hagyja magát. Sokan még ma is úgy gondolkoznak, hogy fel se merül bennük, hogy lépjenek, ha nem tetszik a hely. Inkább szépen csendben nyelnek. Felfoghatatlan.

2016. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen , ezt az alapbölcsességet " aki nem tud nyalni szopni fog " egykori főnököm, kollégám Eugen Csoergoe már évekkel ezelőtt megfogalmazta amikor magyar vezetőt kapott az addig német ügyvezető irányításával működő kisalföldi cég.
2016. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha például Angliában túlóráztatás van, arról leginkább a magyarok tehetnek akik rászoktatták erre a munkaadót. Nemrég valaki belinkelt két videót, melyen össze lehetett hasonlítani a Németországban dolgozó magyar és német munkás munkatempóját, ugyanabban a munkakörben, ugyanazért a pénzért. A magyar nem csak sztahanovista módra a többszörösét dolgozta és többszörös sebességgel, hanem a német tempóval dolgozó magyar kollégáit is ütlegelte hogy hajtsanak ők is. Hát így meg ne csodálkozzanak a kint dolgozó magyarok hogy ott sem fenékig tejfel az élet, mert ők maguk tesznek róla hogy ne legyen az.

Ja és több kint dolgozótól azt is hallottam, hogy albérletből a legrosszabbat és ugyanakkor a legdrágábbat szokták választani a magyarok. Amit el tudok képzelni, mert például egyszer kint voltunk többen, ahol például ha elemet vett a zseblámpájába, akkor egy 7000 Ft-nak megfelelőt választott, ami mint később kiderült rosszabb minőség volt mint az ami a legolcsóbb (kb. 350 Ft körüli) volt de a rajta lévő dátum szerint több év múlva jár le a szavatossága. Szerintem aki akarja az Miamiban vagy Dubai luxusában is jól meg tudja szívatni saját magát.

2016. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bérrabszolgaként ne is csodálkozz ezen. Első a munkahely minden más másodlagos. Legyél cégvezető és akkor te szopathatsz mást, vagy lehetsz igazságos is.


nálunk az ügyvezető igazgató jelentette ki, hogy a munkavállalók azért vannak, hogy pakoljanak és kussoljanak. Ha vmelyikük lebetegszik, akkor találnak a helyére másikat.

2016. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

" Inkább szépen csendben nyelnek. Felfoghatatlan."


Mi ebben a felfoghatatlan? nekem meg ez a felfoghatatlan!

Mi nem érthető abban hogy vannak emberek tömegével akiknek két lehetőségük van: egy trágya helyen minimálbérért szarrá dolgoztatják őket vagy az utcán halnak éhen munka és pénz nélkül meg megfagynak a saját fűtetlen lakásukban.

És akkor már inkább a meló. Mi ebben a nem érthető?

2016. jan. 23. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!