Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Túlozhatok egy kicsit az...

Túlozhatok egy kicsit az önéletrajzomban a munkaidők hosszában?

Figyelt kérdés
Például ha csak pár hónapig dolgoztam bizonyos helyen és én éveket írok az önéletrajzomba annak utána fognak nézni?

2016. jan. 23. 21:57
 1/4 anonim válasza:
53%

Szerintem egy kicsit túlozhatsz, de ha csak pár hónapot dolgoztál, akkor ne éveket írj, max 1-2 hónappal többet. Interjún, vagy már az új munkahelyen a kilépős papírok átadásakor kiderülhet, ha kamuztál, és annak nem biztos, hogy örülni fog a (leendő) főnököd.

Meg egyébként úgy unblock túlozz nyugodtan egy kicsit az önéletrajzban, de max. 10-30%-nyit, mert azt még hitelesen elő tudod adni, és nem valószínű, hogy kiderül, hogy nem teljesen úgy van az.

2016. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én nem kockáztatnám meg. ha mondjuk 10 hónapot feltornászod 1 évre az nem annyira gáz, de ha félévből akarsz 5-öt csinálni az már igen.
2016. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Papírokon látszik az idő.lebukhatsz. Hacsak nem azt mondod hogy feketén dolgoztál az xy vállalkozónál ,annak nem tudnak utánanézni.
2016. jan. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát én eleve nem írtam az önéletrajzomba hónapokat, csak éveket, hogy melyik évben, hol dolgoztam. Az nincs feltüntetve, hogy azon az éven belül mennyi ideig. Az állásinterjún rá szoktak kérdezni, ott is csak annyit szoktam mondani, hogy néhány hónapig, utána váltottam ilyen-olyan ok miatt. Ezek után nem szokták firtatni, hogy az 2 hónap vagy 6 vagy akármennyi. :P


Olyan hely is benne van az önéletrajzomban, ahol csak 1 hetet dolgoztam. Ha rákérdeznek, el szoktam mondani, hogy rövid ideig dolgoztam nekik, önkéntes alapon, szóval papírom nincs róla, nem tudnak utánanézni, hogy konkrétan pár nap volt az egész. Felhívni meg úgysem fogják őket, olyan helyre nem jelentkezem munkára, ahol ennyire utána járnának az ember előző munkahelyének. :D

2016. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!