Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató utána tud nézni,...

A munkáltató utána tud nézni, hogy az önéletrajzomban megadott adatok igazak-e? Le tudja valahogy ellenőrözni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem akarok kamuzni sem a végzettségeimmel, sem a tapasztalataimmal kapcsolatban, mindössze arról van szó, hogy - mint az nem régen kiderült - az előző munkáltatóm 13 hónapon keresztül nem jelentett be.

Így ez lényegében olyan, mint ha nem is dolgoztam volna semmit. Ha én ezt a munkahelyet mégis megadom az önéletrajzomban és esetleg a munkáltató, ahová jelentkezek utánanézne a dolgoknak, majd adott cégnél nem találna róla semmit, akkor gondolom én lennék egyből a rossz, hogy kamuzok.

Emiatt érdekelne, hogy leellenőrizhető-e ez valahogy?


2016. jan. 5. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem releváns, hogy be voltál-e jelentve. A volt mubkáltatót meg nyomd fel a felügyeletnél és a navnál, ill a munkaügyi bíróságon pereld be, ugyanis ezek szerint ellopta az összes járulékot, amit fizettél volna az államnak, a tb nemfizetés miatt még adóhátralékod is lett!
2016. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A beleegyezésedet kell kérnie az adatok ellenőrzéséhez, és azokból az információkból tud dolgozni, amit te vagy a korábbi munkáltatód adtok neki, vagy amik nyilvánosan, bárki számára elérhetőek.

Viszont joga van nem felvenni, vagy próbaidő alatt indoklás nélkül felmondani, ha az ellenőrzéshez nem adsz neki elég adatot.


Pénzügyi szektorban ezt elég komolyan veszik, nekem három országban mentek utána a CV-ben szereplő munkahelyeknek.

2016. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!