Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 12 órás munkát hogy lehet...

A 12 órás munkát hogy lehet bírni? Valami tanács?

Figyelt kérdés

Életemben először megyek dolgozni holnap(igaz csak próbanap lesz ha minden igaz,diákmunka,gépkiszolgálás) és nem mondhatnám,hogy túl sok ilyen helyzetbe lettem volna belekényszerítve eddig,a legrosszabb talán egy 6 órás favágás,fahordás volt,de az is csak egyszer-kétszer


Nem őrül bele az ember abba,hogy 12 órán keresztül azt kell csinálnia amit mondanak?Nincs olyan hogy én most tartok 1 óra pihenőt.


Enni mit érdemes?Gondolom kellene munka előtt is enni valamit,de így is szerintem legalább 5kor kell kelnem


2016. febr. 3. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy dologra figyelj, hogy ki legyen fizetve a próbanap is, nehogy ingyen dolgozz! A többi jön majd magától.
2016. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szendvicset érdemes vinni, azt gyorsan megeszed. Vigyél magadnak vizet is. Kifogod bírni. Elhiszem, hogy félelmetes, de nem lesz semmi gond. Ha nem tudsz valamit, kérdezz.
2016. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Gépkiszolgálás alatt mit értesz?

Amúgy ha unalmas monoton munka akkor szokták engedni a zenehallgatást, attól elviselhetőbb vagy csak fejben máshol lenni.

Ha olyan munka ahol figyelni kell az kicsit könnyebb (vagyis fárasztóbb, de nem tűnik olyan hosszúnak), pl. pénztárban voltam 12 órában, az nem volt olyan rossz mint gép mellett 8 órán keresztül pakolgatni tálcára valami kis izékat amik a gépből jöttek ki, mert legalább a pénztárban jöttek-mentek történt is valami.

Enni reggel müzlit/szendvicset azért erőszakold le ha tudod vagy valamit pékségből, még ha nem is biztos vagy éhes olyan korán, mert 1-2 órán belül biztos megjön az étvágyad és a 12 órában általában 4 óránként van szünet (4 óra után 20 perc 8 után 30-40 körül szokott, helyenként azért változó). Enni vigyél amit szeretnél :) Általában van mikro és hűtő akkor jó ha viszel főtt kaját meg egy szendvicset, esetleg csokit vagy valamit amit meg tudsz enni ha megéhezel, ha nem olyan a hely ahol fontos a higiénia engedi hogy egy müzliszeletet megegyél amíg dolgozol. 12 óra biztos húzós lesz elsőre, de ha vannak korodbeliek vagy úgy egyáltalán emberek beszéd közelben akkor velük tudsz beszélgetni még és úgy gyorsabban telik az idő.

2016. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Adam_Hack ***** válasza:
18%
Hát pajti, ez szar ügy. Ha még életedben nem dolgoztál, akkor te onnan csakhamar megszöksz, ezt hidd csak el. Nincs ám wc re járkálás minden negyed órában, meg zabálás... Szerintem inkább ne is vállald, lumpolásból is meg lehet élni, én is abból élek, és mégis van pénzem mindenre.
2016. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tartalmasabb kaját egyél, virsli, szalámi, felvágott, kolbász, szalonna tojás. Napközben is bekaphatsz valamit. Gondolom nem kell minden nap menned.
2016. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A munka törvénykönyve szerint 6 órát meghaladó munkaidő esetén pihenőidőt kell biztosítani

"A munkaközi szünet (pihenőidő):

Legalább 20 perc munkaközi szünetet kell biztosítani:


- ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a rendkívüli munkavégzés időtartama a 6 órát meghaladja;

- valamint minden további 3 óra munkavégzés után.


A minimum 20 perc "ebédidő"-t a törvény szerint le kell dolgozni, de a kollektív szerződés ettől - a munkavállalókra kedvezőbb szabállyal - eltérhet."


Enni, innivalót vigyél magaddal, de javaslom, legyen nálad keksz vagy egy-két szem cukorka, hogy ha nagyon éhes vagy, be tudj kapni egy-két falatot akkor is, ha épp nincs étkezési idő (pl. egy szem kekszet akármikor be tudsz kapni, túléléshez jó :-) )

Vagy esetleg egy szelet csoki.

2016. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hely függő, volt olyan diákmelóm gyárban ahol a 8 órában nem volt benne a szünet, szóval 6tól 14:20ig voltam mert le kellett dolgozni a szünetet, csak az egyik fele lehetett bedugva a fülhallgatónak, csak szünetben lehetett WCre menni, fehér köpenyben kellett lenni (nem is értettem minek mert nem olyannal dolgoztam ahol fontos a higiénia, folyton ellenőrizték stb., az pokol volt. Míg másik helyen 8 órában 2 óra után 10 perc szünet volt, 4 óra után 20, 6 óra után megint 10 és nem kellett ledolgozni (13:10kor kezdtem és 21:50kor mehettem) lazán lehetett közben enni, inni, wc-re menni (egy ismerősöm is ott dolgozott és poénosnak tartotta, hogy ha kimegy sz@rni 20 percre a kutya se szól érte és még fizetik is :D), abban dolgoztam amiben akartam és nyugodtan hallgathattam zenét közben. Mindkét helyen ugyanannyit fizettek szóval erről ennyit. Nem mindegy milyen munkahelyre kerülsz.

Főleg diákmunka, nem tetszik otthagyod a fenébe és keresel mást :)

2016. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13:50től 21:50ig volt 8 óra :D bocs, elírtam
2016. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyrészt megszokod, másrészt el lehet menni wcre vagy ha gyárról van szó akkor 4 óránként kapsz 15 perc szünetet.


Nem fogsz beleőrülni nyugi, mások még többet si lenyomnak.


A lábad fájni fog pár hónapig amíg az erek, és a csontozat megszokja az órákon át tartó ácsorgást, vagy járkálást.


Jóféle munkavédelmi cipőt szerezz be, és hazsnáld a védőfelszereléseket, védőitalt, és semmiképp se kapkodj!


Hagyj másokat is munkához jutni, mert nem egyedül te dolgozol ott!!



Munka előtt érdemes reggelizni, de csak amennyi jó esik ne zabáld tele magad, inkább vigyél magaddal szenvicset az útra és útközben is ehetsz ha éhes vagy.


Meló előtt mindeképp wc-z.


Vigyél egy üditőt is vagy bármit ami elfér a melósgatya zsebébe, így meló közben is bekaphatsz pár falatot pl kis pogácsa vagy alufóliába pár szem fasírt.



Mindenképp lásd el magad kajával a kezdeti időszakokban mert a hirtelen terhelés miatt és hogy nem akkor eszel amikor akarsz szét fog csúszni a vércukrod, és egy pörgő gép mellett nem engedheted meg magadnak hogy bebambulj, vagy elájulj, még a végén bedarál a gép.

2016. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja emg ami még fontosabb.. Sose stresszelj semmin!


És ne hagyd, hogy mindenki a nyakadba varrja a munkáját!


Vannak ott elegen, hogy megoldják a problémákat!


Csak azzal foglalkozz ami a te munkád, személyes beszélgetésekbe, meg jobb ha nem mész bele, mert az ilyen helyeken kész pletykagyárak működnek, sok a spíler meg az igazi munkakerülő kcsög.


Aki nem dolgozik nem hibázik.. Úgyhogy okos legyél!


Sok sikert!

2016. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!