Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ezt bírni? Hasfajos...

Hogy lehet ezt bírni? Hasfajosság kiborító mindent elront! Tanács?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hetes kb. 3hetes kora óta hasfájós sajnos kipróbáltunk mindent: Infacol, Espuvisan, Gripe Water, Mecsek tea, has simi, tornáztatás, Dr. brown cumisüveg, tápszerváltás, hasmelegítő mivel felét szopizza már nem merek semmit enni....de semmi nem használ tudom mindenki azt írja meg a dokinő is azt mondja h majd kinövi....de ez lehetetlenné teszi a napokat.

Szegénykém olyan jó baba amúgy olyan szépen elaludna például leteszem csukja a szemét és akkor jönnek a görcsök és csak kinlódik aztán vége a görcsnek aludna megint el édesen mégegy görcs.....olyan kialvatlan tud lenni mert nem tud aludni a hasától.

Csak ha már nagyon álmos akkor tud elaludni de akkor is nyög álmában.

Persze így mi se alszunk sokat.


Hogy lehet ezt elviselni???

Teljesen ki vagyok!

Még normális napirendet se lehet kialakítani :(


2010. nov. 18. 13:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hasmasszázs.

Szólj a védőnőnek, ő hátha tud segíteni.

De ha érdekel én jártam masszázsra és van füzetem, be tudom nekes scannelni a hasmasszázs-os részt.

2010. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Te fogyasztasz tejterméket?

Érdemes megpróbálnod, hogy két-három napra teljesen leállsz a tejtermékkel (de még kiflit se egyél, mert az "tejes kifli", tehát van a tésztájában!!), szóval nagyon meg kell nézni, mert felvágottakban is van stb.


Nálunk ez lett a megoldás, a hasfájást mintha elfújták volna.


2,5 éves korára kinőtte a lányom a tejfehérje allergiát.


Ja, és sajnos a szójafehérje is benne van a pakliban...

2010. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

első

Kitartás a lányom is hasfájós volt, aztán a 3. hónap végére kinőtte.

Tudom, hogy sovány vigasz:-))))

2010. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyi mindent kipróbáltál, akkor valóban csak az idő segít. Nálunk is ez volt amit írtál, de mi közel sem próbáltunk ennyit. Nálunk az gripe waterre rámondtuk, hogy talán használ, dehát ugyanolyan ordítás volt 3 hónapig. Aztán vagy tényleg 3 hónaposan kinőtte, vagy akkor nem ittam már a laktoherbet, lehet, hogy attól is fájt a pocija a fiamnak. Ezt már sosem tudom meg.

De mi is rengeteget "panaszkodtunk", hogy senki nem mondta, hogy ennyit ordíthat egy kisbaba. Mostanra már el is felejtettük, mindig lesz jó, és rossz időszak is, de azt a 3 hónapot eddig még semmi nem múlta felül. Ennek ellenére azt mondjuk, hogy nem panaszkodunk. Az idő mindent megold és meg is szépít!! Közhely, de igaz!

Most csak annyit tudok mondani, hogy kitartás, sok türelem is szeretet, ne hagyjátok sírni semmiképp. Ha már nem bírjátok, váltsátok egymást, már csak 2 hónap!!! Ha különben nyugodt, kiegyensúlyozott baba, akkor az is marad, és a kacagása és huncutsága majd elfeledteti a sok sírást!

2010. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Fán alvó tigris póz- nálnuk az apja minig így ringatta,ettől valamelyest megnyugodott

első/harmadik

2010. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia, a kisfiammal voltam így, most tegnap volt 3 hós, de néha még mindig kínlódik.

Ami nekem bevált: a látod, hogy pukizna, vagy hallasz egy kicsit, akkor gyorsan nyomd fel a kis lábait a pocijához összezárva - de persze óvatosan - és rugóztasd kicsit, aztán nyújtsd ki, kicsit kőrözz a lábacskákkal félig behajlítva, megint nyújtsd ki, és újra nyomd a kis hasához. Így talán kijön a maradék. Nekem ugyanis azt mondták - ami igaz is volt szerintem nálunk - hogy nem tud pukizni a fiam és a levegő visszamegy, amitől görcsöl - ahogy mi felnőttek is.

A másik: papaverin csepp! ebből naponta 3-szor adhatsz 2ml-t, nagyon jó! a gyerekorvos írja fel receptre, talán 140,-Ft, de sokkal többet ér, mint az 1400-1600,-Ft-os infacol, és társai.

én kombináltam egyébként a kettőt: reggel-este papaverin csepp, napközben gripe water, így jó volt.

Esetleg igyál erős köménymagos teát, én itthon főztem magamnak, a tejjel átadtam a babámnak, és akkor jobbakat pukizott és hamarabb.

A papaverin cseppet mindenképpen próbáld meg.

Jobbulást nektek!

2010. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálunk kifejezetten a Laktoherb és a Mecsek baby tea rondított bele a mindennapokba. Leálltunk velük, és egy kicsit javult a helyzet.

Amúgy mi is mindent kipróbáltunk, még papaverines cseppet is írt a gyerekorvos.

Sajnos tökéletes megoldás a 12. héten lett, azaz magától elmúlt egyik napról a másikra.

Ha már semmi más nem segít, akkor sajnos ki kell böjtölni ezt az időszakot. A 12. héten a legtöbb babánál elmúlik.

Kitartás!

2010. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

5 hetesen eleve ne akarj napirendet...

De igen,ezt túl kell élni.

A második lányunknál férjem is azt mondt, nem lesz haramdik... pedig de:-))

Ki kell bírni.

Nekem az segített, hogy elfogadtam, és nem akartam változtatni rajta. Tudtam, hogy fáj neki, tudtam, hogy nem tehetek semmit azon kívül, hogy vele vagyok, és megvárom a 12 hetet, amikor szűnni szokott magától is a probléma.

Ha felét szopizza, felét tápot kap? Ha igen, vannak kimonodtt hasfájós tápok, azt esetleg megpróbálhatod.

Addig meg türelem, és ne várj sokat, ez van, ezt el kell fogadni. Simozd sokat, szeresd, és utólag majd csak azt látod, hogy elrepült ez az időszak is.

2010. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem hogy 5 hetesen de még most 4 hónap körül is csak nagyjából van napirendünk! 3 hónapig tartott nálunk a hasfájásos téma és borzasztó volt. Én is sírtam vele együtt mikor már ki volt a párom vette át felváltva ringattuk... Próbáld meg hasra fordítani a kezedben úgy tartani nekünk ez nagyon bevált bár nekünk az infacol is enyhített rajta. 3 hónap után mint akit elvágtak áldott jó baba átalussza az éjszakát nappal alig lehet észre venni hogy baba van a háznál csak ha éhes, eljátszik egyedül. El kell fogadni hogy ez ezzel jár és nem görcsölni rajta ha érzi hogy feszült vagy a tehetetlenségtől akkor még rosszabb lesz neki. Esetleg próbáld meg hason altatni nekem ez is bevált azóta is hason alszik 2 hetes kora óta még a kórházban is így altatták... Jobbat nem tudok, kitartást és sok sikert arra hogy rágyere mi az ami a Te kis babádbnak enyhíteni tudja a fájdalmát!
2010. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismerős a helyzet,az én kisfiam is ugyanígy volt.Mivel nem sok tejem van,tápszerrel kellett kipótolni,de attól még jobban fájt a pocija.1hónapja kipróbáltam a Milupa Komfort1-es tápszert,és azóta megszűnt.Persze nem rögtön.De mindenkinél máshogy van.Szerintem próbáld ki,nem veszítesz vele semmit,és hátha nektek is jó lesz!

Nyugi,kitartás.

Egy 3hónapos pici fiú anyukája

:)

2010. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!