Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam rajta, hogy szar a munkahelyem?

Figyelt kérdés

Új vagyok még, 3 hónapja kerültem ide, de egyáltalán nem találom meg a közös hangot a kollégákkal. Nekik megvan már a saját kis barátjuk, akikkel megosztják a feladatokat, én meg egyedül vagyok. Hiába hogy nagy a hajtás, egymással tudnak trécselni, egymás megsegítésére van idejük, de ha én kérdezek valamit, hogy mit hogy csináljak, 1 perces hatásszünet után válaszolnak, de akkor is halkan, és 2 szóban... (irodai munka). A második kérdésnél már én érzem magam rosszul...

Sokszor értetlenkedek is, mert amikor valamit könyvelnem kell, azt általában emailekből tudom meg (másik irodaszobában dolgozó kollégától) aki azt egyébként idegen nyelven írja, össze vissza, helytelenül, és még csak nem is nekem, hanem másolatba betesz, és ebből kell kibogoznom a lényeget. Kihámozni nem nagyon segít senki, mert hát tényleg elfoglaltak, de azért tudnának segíteni ha akarnának. Ha meg a kollégát kérdezem, akkor üvölt a méregtől a telefonba, hogy minden le van írva... Én meg úgy vagyok vele, hogy inkább rákérdezek, de ha rákérdezek az se jó, mert "le van írva", ha meg nem, tuti elrontom.

Lelkileg is olyan rossz ez, csak fizu vigasztal (havi nettó 100 + 15 kajacsekk) plusz hogy mellette tudok suliba járni. De elvárják hogy pár hónap után én mindent átlátok, mindent tudok, a megoldást, a logikát, mikor elmagyarázni is csak kesze-kuszán magyarázták a dolgokat.

Mellém állni senki sem fog, egyébként egymást is utálják, de legalább félig-meddig segítik. Otthagyni nem tudom, mert hónapokig nem találtam mást, és kelleni fog a pénz most

Amúgy ez életem első munkahelye, és hát a munka tetszene, mert amúgy viszonylag jó, csak nem ilyen tálalásban. Könyörgöm, valaki szóljon ehhez/hozzá legalább 2 jó szót, mert itt sírok és nem tudom hogy mi bennem a hiba


Köszönöm!

18/L


2016. febr. 8. 19:46
 1/7 A kérdező kommentje:
ehhez/hozzám*
2016. febr. 8. 19:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem benned van a hiba, nem fogsz tetszeni mindenkinek, ilyen genyó az élet, hogy jópofizni kell mindenért. Főleg a nők szoktak hót köcsögök és könyörtelenek és kiközösítőek lenni, tisztelet a kivételnek.


Amúgy figyeld ki, ki milyen hangulatban van éppen, és akkor menj oda, mikor megéri. Mikor leüvöltik a fejed, az a legtöbbször nem neked szól, csak épp rossz passzban találtad őket.

2016. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


De nálunk mindig bolondokháza van, és nincs idő arra, hogy én az 1-2 "munkámat" várakoztassam sajnos :(

2016. febr. 8. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor az a lényeg, hogy határozottan lépj fel, mikor kérdezni mész. Ne pedig esdekelve, mert az akaratlanul is lenéző reakciót vált ki.
2016. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátkozz azzal, akinek nincs jóbarátja, vagy épp nincs ott, olyankor befogadóbbak.
2016. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell benyalni nekik (undorító dolog)! Csináld úgy a munkádat, ahogy elmagyarázták. Ha rosszul csinálsz valamit az már nem a te sarad. Ha pedig lecsesznének miatta, akkor mond meg: így magyarázta el az illető! A munkám minösége, a betanító kollégám szorgalmának, szakmai felkészülésének a tükörképe. Ha ők keresztbe tesznek neked vágj vissza a megfelelö pillanatban.
2016. febr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok, látom nem csak nálunk megy ez...
2016. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!