Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy szólhat bele egy igazgató...

Hogy szólhat bele egy igazgató a végzősök tablójába ha nem is az iskola fizeti hanem mi? És rejtély 2! A fotós akinek mi fizetünk meg hallgat rá! Ez miért van?

Figyelt kérdés

Van egy tanár aki tanított minket de összeveszett az igazgatóval és távozott de előtte még feldobta az iskolát a NAV-nál. Ugyanis nyári táboroztatásban vett részt amit nem fizettek ki neki ő se volt rest NAV ügyet csinált belőle. Majd felmondott.

Szóval ő lett a patás ördög kinek nevét se szabad kiejteni többé.

Mi meg szerettük és tartjuk a kapcsolatot vele. Most készül az érettségi tabló fotóst fogadtunk mi fizetjük az egészet az iskola egy fillért se ad bele. És rákerülne ez a tanár is.

Az igazgató amikor megtudta megtiltotta. A tablót intéző osztálytárs simán közölte vele hogy nem ő fizeti ne szóljon bele, majd ha fizeti lesz joga is, addig meg mi köze hozzá.

De az igazgató felhívta a fotóst-és ki érti! A fotós levette a tanárt. Mi közöltük vele hogy azonnal rakja vissza vagy egy fillért nem kap és megyünk máshova.

Nem tette vissza inkább kihátrált az egészből miközben félig kész volt a tabló, az összes fotó kész, ami neki is sok munka és pénz ami elúszott. De akkor se tette azt amit mi a megbízók akik FIZETÜNK kértünk helyette az igazgatóra hallgat akitől egy fillért se kapott.


Ki érti ezt? Most megyünk más fotóshoz új tablóért és persze az illető tanár rajta lesz, ha az igazgató felfordul is agyvérzésben akkor is.

De sajnos nincs vége.


A következő egyébként állítólag az lesz hogy akkor az igazgató maga nem hajlandó majd fotót adni magáról és persze az összes tanárnak is megtiltja hogy rajta legyen. És azok amilyen birka módon remegnek bele is fognak menni. És akkor nincs tabló fotók nélkül hiába fizetnénk.

Na ennyit viszont már kérdés ér-e az a régi tanár….

Ki mit mond?


2016. febr. 10. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

A tabló az iskolában lesz kihelyezve.

Az iskolának joga van ahhoz, hogy bizonyos szabályokat betartasson. Pl. hogy olyan nem lehet rajta, akivel komoly konfliktusban állnak és aki már nem is tagja a tanári testületnek. (Az mindegy, hogy a ti tanárotok rendes és neki van igaza.)


Szerintem csináljatok egy olyan csoportképet, amin rajta van a tanár és ti, ebből mindenki kap egyet, amit hazavihet és bármikor nézegetheti. Erről az iskola nem is tudna és ehhez tényleg semmi közük sem lenne.


A tablón meg azok a tanárok legyenek rajta, akik most hivatalosan a tanáraitok.

2016. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Hogy szólhat bele egy igazgató a végzősök tablójába ha nem is az iskola fizeti hanem mi?"

Sehogy.

"A fotós akinek mi fizetünk meg hallgat rá! Ez miért van?"

Mert nem szóltok neki, ti fizetitek.

Látod fiacskám... nincs itt rejtély.

2016. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem szabály, hogy az iskolában MINDEN tablót kirakjanak. Egy régóta működő iskolában el se férnének.


Nagyon karakán csapat vagytok, le a kalappal előttetek!

Viszont azt meg kell értenetek, hogy a tanárok féltik az állásukat, és bár nem kötelesek engedelmeskedni, de senki nem akarja emiatt összerúgni a port az igazgatóval. A fotóst én se értem, de szervilis emberből nincs hiány Magyarországon.


Tanácsot nem tudok mondani, csak eszembe jut egy régi eset. Antall József egykori miniszterelnök az ötvenes években fiatal tanár volt, diákjai rajongtak érte. Azonban nézetei, meg talán '56-os szerepvállalása miatt elbocsátották a gimnáziumból és osztályfőnökként is tilos volt szerepelnie végzős osztálya tablóján. A diákok meg csináltak két tablót: egy olyat, amilyet engedtek nekik, és egy "szamizdat" tablót, amin egyedül szeretett osztályfőnökük volt rajta. Ez persze nem lett belvárosi kirakatokba kihelyezve, nem vitték be az iskolába, hanem egyikük megőrizte otthon.

2016. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Mert nem szóltok neki, ti fizetitek.

Látod fiacskám... nincs itt rejtély."


Anyád. Tudta az ki fizet, csak megmondta ő ilyen vitákba nem folyik bele.


???És nem értem!!

Miért kell vitába belefolyni?? Ekkora beszari lenne?


Hát már bocsánat ha én kapok egy fizetős megbízást valakitől és felhív egy vadidegen akihez semmi közöm és aki egy fillért se fizet nekem, hogy a fizetős ügyfél megbízását hogyan hajtsam végre hát úgy elküldeném az anyjába hogy öröm lenne hallgatni.

Nem kel itt vitázni!! Megmondamám neki hogy öreg te fizetsz? Nem? Akkor húzz anyádba majd akkor hívják ha te fizeted. Hogy lehet egy szarkupac beszari egy üzletember?

2016. febr. 10. 13:53
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem igazatok van. Semmi köze hozzá. Ráadásul egykori alkalmazott volt. Az iskolában biztos olyan tablók is ki vannak téve amiről már egy-egy tanár nem tanít ott. Akkor azokat miért nem veteti le?
2016. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Á az igazgatónak az csípi a mocsok pofáját hogy volt egy tanár aki nem fülét farkát behúzva tűrt hanem odatette magát és jelen esetben nav-ra vitte az ügyét (ki nem fizetett táborpénz). És marha kemény bírság lett állítólag.

Nekünk is van érettségi felkészítő különóra és a tanár arra panaszkodik hogy ő ezt ingyen csinálja, mert óraszámán felül van fizetni kéne érte de nem fizetnek és sóhajtozik hogy mit is tegyen.

Mit tegyen? Két dolgot: 1-ne csinálja amiért nem fizetik 2-amit a másik tanár-jogi út.

De ő (meg a többi bárányka) se ezt se azt nem teszi hanem béget tovább. Egészségére.

Ne is kapjon semmit. Egy fillért se. Az ilyennek minek.

2016. febr. 10. 16:24
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Nos az a helyzet, hogy akárhogy vergődtök, ti itt nem nyerhettek. Eleve fölösleges ez az egész szarakodás. Simán megcsinálhattátok volna, hogy a nagy tablón ami ki lesz rakva nem lesz rajta ez a tanár, de a kistablókra amiket meg ti megtartotok szépen rászerkeszti a fotós. Mindenki boldog. De neeeem, nektek kell a balhé, mert ti vagytok a fa_szagyerekek, nehogy már más legyen az okosabb.

Egyébként valószínűleg azt fogjátok elérni, hogy egyszerűen nem lesz kirakva a tablótok az iskolában.

2016. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"hogy egyszerűen nem lesz kirakva a tablótok az iskolában.

"


Huhh hát fel fogom magam kötni bánatomban. Főleg ahogy írták is eleve nincs kirakva minden tabló mert annyi hely a világon nincs.

2016. febr. 10. 18:54
 9/16 A kérdező kommentje:

"nektek kell a balhé,"


Azt azért magyarázd már el te főbarom, az miért BALHÉ hogy fizetek valamiért és akinek fizetek az nem az én, a fizető megbízó utasításait teljesíti hanem egy vadidegen senkiét akitől egy petákot sem kap?


Hm?


Kihívok egy szobafestőt hogy fessen ki fehérre és valaki beugat az utcáról hogy ne fehér hanem kék legyen és a festő akit én bíztam meg és akinek én fizetek nem rám hallgat hanem az utcáról beugató senkire?


Semmi gond, akkor takarodhat is az a festő és egy fillért se kap tőlem.

Mehet a pénze után ahhoz aki beugatott. Ha neki ez kell!


Azért álljunk már meg!

2016. febr. 10. 18:56
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Jézus... Mond kedves kérdező, szerinted mi nagyobb érvágás a fotósnak, ha elbukja egy osztály megrendelését, vagy ha elbukik egy egész iskolát, ahonnan aztán soha többet nem mennek hozzá? Szerintem elég egyértelmű, pláne ha neki is alpári stílusban adod elő magad.
2016. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!