Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyzet felmondáskor ha...

Mi a helyzet felmondáskor ha a dolgozó leltárfelelősséggel tartozik és távozás előtt teljes leltárátadás kellene de a főnökség nem akarja elkezdeni-addig nincs távozás?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen felmondtam. Felmondási időhöz ragaszkodtak. Leltárfelelősséggel is tartozom és ez úgy nézne ki, hogy távozás előtt teljes tételes leltárellenőrzés van. Amíg ez nem teljesül nem adják oda a kilépőpapírokat ha meg anélkül távoznék és nem számolok el a leltárral, bármit rámverhetnek később.


A leltár úgy nézne ki hogy ott a főnök ott vagyok én és elővesszük a leltárívet és megnézzük. A tétel-megvan. B tétel- megvan….

Na most ez az ellenőrzés jó egy hét. Volt már több ilyen pl nyáron.


Na most felmondtam távoznék felmondási idő jövő hét kedden lejár és a leltárt számtalan kérésem ellenére még el se kezdtük!!!


Ilyenkor mi a helyzet?


Mint írtam én megtehetem ugyan hogy távozok ha volt leltár ha nem, de akkor ha később rámverik a hiányt nem tudok mit mondani. Mert ha kezembe van a kilépő papír hoyg leltár hiánytalanul átvéve onnantól fogva annyi fedezve vagyok. Vagyis ez a papír kell. Saját érdekem.

És a vezetőség ebben akar betartani nekem. Mert az új helyen meg kezdeni kell adott időben, ha nem, elúszik az új hely.

Mit tehetek?


2016. febr. 13. 15:43
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Gondolom erre is van valami törvény hogy ha felmondtál, nem akadékoskodhat a főnököd hogy visszatartson.

Kérd írásban a főnöktől a leltározást, hogy legyen nyoma. Vagy adjon papírt hogy átvette, kész.

2016. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

" Vagy adjon papírt hogy átvette, kész."


Ez most komoly????

Szted fog adni ilyen papírt? Hát hülye lenne adni hát arról szól az egész hogy elgáncsoljon távozás előtt.

Az meg hogy írásban kérjem a leltárt megtörtént. És? Szarnak rá, ahogy a szóbeli kérésre is szartak.


És ahogy írtam, megtehetem ugyan hogy távozom leltár nélkül de ha később kitalálják hogy hiányzik 1M-s tétel akkor mit mondok? Hogy igazolom magam?

2016. febr. 13. 16:27
 3/36 anonim ***** válasza:
Azért van a felmondási idő, hogy mindkét fél, a munkáltató és a munkavállaló is rendezhesse a felmondással kapcsolatos dolgokat. Ha a munkáltató ezt a felmondási idő alatt nem tette meg, utólag nem követelhet semmit.
2016. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

"Ha a munkáltató ezt a felmondási idő alatt nem tette meg, utólag nem követelhet semmit."


Ez hatalmas tévedés. Leltárügyben pl ha jól tudom akár több éves számonkérhetőség is lehet!!

2016. febr. 13. 16:46
 5/36 anonim ***** válasza:
Kedden ügyvéddel mész a papírjaidért, probléma megoldva.
2016. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Kivéve ha ők is hozzák az ügyvédjüket...
2016. febr. 13. 18:00
 7/36 anonim ***** válasza:
Akkor legalább lesz ott két joghoz értő.
2016. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Neked milyen baj van az agyaddal?

Minek kérsz tanácsot, ha semmilyen válasz nem jó, mert csak hisztizel?

2016. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Elég későn kaptál észbe. (már ne is haragudj)


Én (tehát én) ajánlott, tértivevényes küldeményben írásban kértem volna a céget, hogy még a munkaviszony lejárta előtt - tekintettel arra, hogy nem 5 perces dologról beszélünk - lépjük meg a leltárfelvételt. Kiemeltem volna benne, hogy már többszöri szóbeli kérésre sem intézkedtek efelől.

A leltárfelvétel hiányában nem tudsz felelősséget vállalni a keletkezett kárért.

Ezzel le lettél volna fedezve bizonyos szempontból.

Adott esetben nem lenne rossz, ha tudnád azoknak a dolgozóknak a nevét, és lakcímét, akik előtt mondjuk a többszöri szóbeli kérés elhangzott részedről a munkáltató felé. Azért, hogy egy peres (ne adj Isten!) eljárás során igazolni tudd azt, hogy Te többször kérted már a munkáltatót erre, de nem volt hajlandó. Tehát a "szándékosságot", "rosszhiszeműséget" már feltételezni lehet a részükről.


Többet nem tudok segíteni így jövő hét kedd előtt...

2016. febr. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

"Elég későn kaptál észbe. (már ne is haragudj)


Én (tehát én) ajánlott, tértivevényes küldeményben írásban kértem volna a céget, hogy még a munkaviszony lejárta előtt - tekintettel arra, "


nem kaptam későn észbe, mint írtam is, írásvban és szóban is kértem már a főnököt a leltárra.

Az írásos és szőbeli kérésre is magasról szart.

Ott a levél amit elküldtem tudom igazolni hogy átvették.

És mit csináljak vele? kitörölhetem vele a valagam.

2016. febr. 14. 09:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!