Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy van az egy munkahelyen...

Hogy van az egy munkahelyen hogy már a sokadik ember mond fel úgy hogy betegállománnyal indít majd jön a levél: felmondott? Majd a felmondási idő alatt is persze beteg.

Figyelt kérdés

Már csak idén a negyedik ember tűnik el úgy hogy betelefonál: beteg vagyok. Majd nem jön jó ideig, majd jön egy levél: felmondott.

Bejön egy napra rendezni a papírokat és szembesül azzal hogy a cég ragaszkodik a felmondási időhöz. Majd elmegy betegállományra arra az 1 hónapra is mert az is beleszámít a felm időbe.


És ezt idén 4, tavaly szept óta + 6 ember játszotta el úgy hogy össz 20-an vagyunk.



Vajon a vezetőségnek mikor esik le, hogy ezek nem csak úgy felmondanak hanem felmondásuk oka többek között a dilettáns vezetőség, a rendszeres nemfizetések csúszó fizetések?


És ezzel az utolsó lépésükkel azt jelzik a cégnek: nem csak te tudsz ám rohadtkodni!


2016. febr. 16. 10:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
A cégnek már rég leesett az, hogy nem zavarja is nyílt bizonyítéka, hogy a béretek aprópénz a haszonhoz képest...
2016. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Magyarul: még így is bőven megéri. Ha elmegy valaki majd felvesz a helyére mást hasonlóan "jó" pénzért (minimálbér).

Addig meg míg nincs új ember majd túlóráznak a mostaniak. Amit persze kii nem fizetnek....

Igen, jól sejted én is távozni készülök, de egyelőre nincs hova.

2016. febr. 16. 11:07
 3/27 anonim ***** válasza:
72%
Jajjj, na nem egy ilyen cégnél jártam már és a dolgozókat is előre látom milyenek. Annyit nem mernek megtenni hogy a problémáikat elmondják a vezetésnek vagy éppen a megfelelő embernek. Nyílt lapokkal nem mernek játszani. A cég is és a dolgozók is bűnösek.
2016. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

"Annyit nem mernek megtenni hogy a problémáikat elmondják a vezetésnek "


Idefigyelj láttam én már itt dolgozót aki odament a főnökhöz és megkérdezte hogy mégis a cég mikor szándékozik túlórapénzt fizetni. Nyári pénzről volt szó novemberben!!


Reakció: húzzál dolgozni. A volt kollega nem hagyta magát és kérdeztte mi az hogy húzzak dolgozni???


Szó szót követett, kirúgták. Ott helyben.


Na most ilyen helyen merjek szólni?


Itt a példa volt aki szólt.

Kirúgták.


Másik dolog hogy mégis miben hibáznak a dolgozók?????


Abban hogy ingyen túlóráztatják töredékre jelentik be őket kiírják őket szabira de ugyanúgy dolgozni kell és ezt egy ideig tűrik aztán beintenek?

Ebben hibásak???

Agyam megáll.

2016. febr. 16. 11:33
 5/27 anonim ***** válasza:

10 fős cégnél melózok 15 éve, abból 10 ben minimálbérért gürcöltem, mikor a főnök lebetegedett akkor átvettem tőle az ügyvezető igazgatói posztot...

9 ember, 9 pótolható ember, minimálbér ami havi szintű egyszeri kiadás... A 10 ember heti szinten 25-30.000 euro-hasznot hoz... Szerinted érdekel minket a nyomoruk?

Mondjuk olyan szempontból jófejek vagyunk, adunk 13. 14. Havi fizut, ha el kell menned, vagy bármi miatt kell egy szabadnap vagy 5 és már elfogyott a szabid, akopr is elengedünk... Szóval családbarát cég vagyunk... Csak szarul fizetünk...

Amúgy nincs üresedésünk...

Ja, meg annyit tólóráznak amennyi jólesik... A megengedett maximumon túl is... Az egyik srác havi szinten 60-80 óra túlórát is össze szokott hozni...

2016. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"meg annyit tólóráznak amennyi jólesik."


Ez nálunk is így van. Amennyi jólesik. Amennyi a FŐNÖKNEK Jólesik.

2016. febr. 16. 11:35
 7/27 anonim ***** válasza:

miért érdekelje a vezetőséget, ha úgy is van más???

ha szívatni akarod a céget, a legjobb erre, csak ezt okosan kell csinálni, ha munkába/haza utazás közben "baleset ér" és mondjuk 1 évig otthon vagy teljes fizetéssel, mert ugye ez még munkahelyi balesetnek számít...de lehet ezzel a megoldással is 10-ból 1 kiesik és 9 tolja a szekeret...

szóval lehet a cég még itt sem bukik, hogy 10 helyett 11-nek fizet, hanem 9 végzi 10 munkáját...


Az a baj az ilyen helyzettel, hogy könnyen pótolhatóak vagytok! A cég nem fog megbecsülni, hisz ha felmondasz 3-an másnap már tudnak jönni helyetted...


Akik meg betegállománnyal húznak ki pénzt a cég zsebéből ők meg egy kis "kárpótlást" akarnak...csak lehet nem a cég fizeti meg hanem az ott dolgozók a munkaidejükkel...


22F

2016. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"ha munkába/haza utazás közben "baleset ér" és mondjuk 1 évig otthon vagy teljes fizetéssel, mert ugye ez még munkahelyi balesetnek számít."


Le vagy maradva évekkel. Ez már nincs így. Ha munkába menet jövet ér baleset semmi extra se történik.

2016. febr. 16. 11:45
 9/27 anonim ***** válasza:

lehet le vagyok maradva évekkel...

2 éve munkatársnőm jégen elcsúszott bokáját törte 1 évig volt otthon...

tavaly kollégám (másik munkahely) biciklivel jött be, rosszul esett eltört a karja pár hónapig volt otthon...


22F

2016. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

#3 én elmondtam a problémámat a vezetőségnek. Mi lett rá a válasz?


Mondvacsinált indokkal, azonnal hatállyal felfüggesztettek.


Ennyit arról, hogy mondjon bárki bármit!

2016. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!