Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Törvény tiltja hogy a munkahel...

Törvény tiltja hogy a munkahelyen rádiót lehessen hallgatni?

Figyelt kérdés
Gondolok én bármilyen munkahelyre pl.gyárban összeszerelés közben.

2016. febr. 18. 12:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Törvény nem tiltja, legfeljebb a munkáltató tilthatja meg.
2016. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szval ha többen odaállunk vagy például a szakszervezet felé beterjesztjük akkor lehet eredménye.?
2016. febr. 18. 12:42
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a törvény tiltaná akkor rengeteg helyet be lehetne záratni!!!


22F

2016. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

mit is szeretnétek pontosan? és milyen körülmények közé?


22F

2016. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Csak annyit hogy valami muzsika szóljon a háttérben míg dolgozunk mert elég monoton a munka.Igaz hogy vannak hangosabb gépek de szerintem kilehet küszöbölni a dolgot.

És ha odaállok a fönököm elé hogy ezt szeretnénk és nemet mond akkor mit tudunk tenni az ügy érdekében.?

2016. febr. 18. 12:46
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ti ismeritek a főnökséget, szóval ti tudjátok melyik alkuba mennének hamarabb...

Engedélyt kértek a rádióra, vagy magát a rádiót kéritek.

Az első esetben ti veszitek meg ugye.

Gyárban jöhetnek mindenféle biztonsági szöveggel, hogy ha túl hangos akkor nem hallod a baleset esetén a kiáltást, vagy tűz esetén a jelzőt (már ha van).

Viszont visszavághattok azzal, hogy egyes gépek mellett dolgozók a saját gondolatukat sem hallják, nem, hogy a kiáltást, vagy jelzőt :)


Itt a főnökséggel kell tárgyalnotok, fogalmazzátok meg szépen a dolgot...nem tudom a humorra mennyire vevők, de még kicsit viccesen is írhattok nekik...

"Nem vonja el a figyelmet, mert a meztelen táncoslányokat nem tartalmazza a csomag" :D

az a gond, hogy a főnökség ha akar bárhogyan keresztbe tehet...kirúgja azt aki kitalálta, vagy kifizetteti veletek a rádió fogyasztását.......

de ha rendes a főnökség akkor simán belemegy és nem akadályozza meg...


22F

2016. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Jogdíjat kell érte fizetni az ArtisJusnak.Tehát ha nemet mond, akkor ezért.

[link]

2016. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor gyárban melóztam ott ment a rádió csak kiaszott unalmas volt,hogy 2 óránként ismételtek illetve reggel csak dumáltak. Meg némelyik zene számtól már agyf.t kaptam szóval. Mondjuk délutáni műszakban, mikor 10-11-12 ig voltunk. Akkor Music fm-en mentek 9 után a remixek,na az jó volt :D


nem tiltja semmi, többen oda álltok inkább kb mindenki és kérdezzetek rá,nincs-e erre lehetőség.

2016. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

#7:

a rádió sugározza = ő befizeti a jogdíjat...

akkor kellene a gyárnak is fizetni, ha ők játszanák le a felvételt, de ők nem a felvételt játsszák le, hanem a rádiót hallgatják :)

de lehet én értelmezem félre?

2016. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

"Jogdíjat kell érte fizetni az ArtisJusnak.Tehát ha nemet mond, akkor ezért. "

Csak meghatározott esetekben kell jogdíjat fizetni.

De ha mondjuk egy pékségben vagy egy cukrászdában a gyártórészlegen szól a rádió a munkásoknak, azért nem kell fizetni.

Ezzel az erővel akkor a kamionos főnöke is fizethetne, mert a kamionos a munkahelyén ( a kamionban)rádiót hallgat munka ( vezetés) közben. Vagy a taxis. Vagy a fogorvos, ahol a váróban folyamatosan szól a halk zene.

Te magad adtad a linket, legalább elolvastad volna ami benne áll!

2016. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!