Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan munkahely ahol nem...

Zzerg kérdése:

Van olyan munkahely ahol nem néznek levegőnek a munkatársak és legalább annyit megkérdeznek, hogy vagy, mi újság?

Figyelt kérdés
Közmunkásként dolgozom, könyvtáros diplomával egy gimnázium könyvtárában, amit több évig elhanyagoltak, most én teszem rendbe és ígérgetik, hogy felvesznek állandóra, de ez szerintem csak duma. A tanárok meg a többi munkatárs levegőnek néz, csak akkor szólnak hozzám, ha nagyon szükséges és ez már így megy 9 hónapja. Utálok itt lenni, a rossz közeg miatt , még ha fel is vennének állandóra, kétlem, hogy a légkör változna, de amíg nem tudok találni egy normális állást addig ezt kell elviselnem, de már nagyon elegem van belőle, egyszerűen kezdem azt hinni magamról, hogy semmit sem érek, haszontalan vagyok.

2016. febr. 19. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

"könyvtáros diplomával"

van ilyen? :O ma is tanultam valami újat...


szerintem azért néznek levegőnek, mert az is vagy! mármint nem teszel semmit csak vagy...próbáltál beszélgetni velük? mondjuk egy könyvtárban csöndben kell lenni, de attól még próbálhatsz te beszélni velük...mondjuk szerintem amikor a tanár könyvtárba megy akkor nem nagyon érne rá beszélgetni...

Próbálj meg a könyvtáron kívül kapcsolatot kialakítani a többiekkel...


22F

2016. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
örülök, hogy tanultál valami újat, igen olyan is van képzeld. egyébként meg próbálkoztam de semmi eredménye.
2016. febr. 19. 09:05
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Nem bántásból mondtam, csak fura volt, hogy van ilyen...


könyvtáron belül, vagy kívül próbálkoztál?

az a gond 9 hónap után már nehezebb változtatni a megszokott dolgokon...


milyen az öltözködésed? milyen a hangulatod általában? mennyit mosolyogsz?

lehet azt hiszik befelé fordulsz és nem akarsz velük kapcsolatot kialakítani...

2016. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Ne aggodj ilyeneken!

Dolgozni mész be és nem beszélgetni.

Nem szólnak hozzád? És akkor mivan?

2016. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
nem a kérdéshez tartozik, de könyvtáros informatikus is van, elképzelni nem tudom az mit tanul...kategorizálást algoritmusokkal? vagy mi a tosz? :D
2016. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

igen, a legtöbb munkahely ilyen.

Féltik a munkahelyüket, fúrják egymást, plusz szerintem elég a gyerekeket fegyelmezni, utána már nem akarnak beszélgetni

2016. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Ne is várd, hogy felvegyenek. Minek, ha rosszul érzed magad? Amúgy meg ha valami nem tetszik és bánt akkor mindig meg kell keresni, hogy mi magunk mit tudunk tenni ellene, nem megvárni, hogy a világ változzon, csak úgy magától. Az emberek nem fogják hirtelen észrevenni, hogy Te rosszul érzed magadat és nem fognak kedvesebbek és jobbak lenni. Azt add, amit Te is szeretnél és akkor változhat a világ, de ahogy Adam írta 9 hónap után már nehezebb, mint ha kezdetkor jól indítasz.

Tegyél magadért:

- Élvezd a munkádat. Örülj, hogy nem csak a szokásos napi rutin van, hanem rendbe tehetsz valamit, szinte újat alkothatsz. Rátalálhatsz olyan "kincsekre" amiket rég elfeledtek.

- Nem tudom milyen a könyvtár, de ha van rá lehetőség tegyél javaslatot, hogy tegyenek be két fotelt, egy kisasztalt. Akár olyat, amit szülők hoznak be, mert otthon nem kell (mi állami cégnél egy szobára való berendezést kaptunk hol egy szék hol egy íróasztal formájában csak mert máshol bunkók a mi területünkön, mi meg nem. Akkor egy iskolában csak akad egy szülő aki segít).

Változtass a könyvtáron: Vigyél be egy vízforralót, két csészét és egy csomag teát. Kínáld meg a tanárokat, ha beülnek.

Csak van olyan, aki egy icipicit normális. Kezdd vele, hogy beszélgetsz. Legyél jókedvű (igen, tudom, hogy közmunkásként ez nem egyszerű, de próbáld meg, hogy legalább mosolyogj. Én azt se tudtam mit eszem hónap végén mégis kedvesen jópofizni kellett minden ügyféllel, különben kirúgtak volna. Meg lehet csinálni. Neked lehet, nem a jelened, de a jövőd múlhat azon, hogy viselkedsz.)

Nézz körbe mostanában mi a divat a könyvtárakba, mivel vonzzák be az oda járókat és próbálj meg a felé haladni. Kérd, hogy legyen egy szakmai lap ami hozzád jön és ott lehet olvasni, vagy a rajztanárral beszélj, hogy az ügyesebb gyerekek díszítsék a falat. Olcsó és kreatív (DIY) ötletek ezrével vannak a neten.

Tegyél magadért.. bár nem vagyok vallásos, de vannak a klasszikus mondatok: segíts magadon... no meg a ha csak annyi hited lenne.. és most nem az Istenhitről, hanem az önmagadban való hitre gondolok. Ha Te elhagyod magad miért gondolod, hogy egy külső ember mást gondol rólad? Ritka dolog, hogy valaki meglátja benned azt, amit Te magad nem és ha eddig nem történt meg akkor ezután sem fog.

2016. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Én gyárba dolgozok és majdnem az összes munkatársam megkérdezi nap mint nap, hogy mi a helyzet. Valószínűleg rossz társaságot fogtál ki.
2016. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sándor G ***** válasza:

Én is dolgoztam a klik-nél közmunkásként, karbantartónak vettek fel, 8hónapra, de elég rossz volt a helyzet.

Kifestették velem a fél iskolát, megjavítottam a wc.t meg reggelente falevél seprés, mit mondjak elég megalázó volt, meg az ahogyan a takarítónők fúrták cseszegették egymást, engem is kostolgattak, a tanárok meg nem voltak valami barátságosak,

Na mindegy most már kint dolgozok egy géppel az ökinél, a pénz elfogadható, a munkában nem kell megszakadni, azért mindig találnak ki valamit, amit el kell végezni, az emberek brigád,fele/ kicsit bunkó, és/vagy buta a másik felével lehet beszélgetni, normálisabbak, de még ez is jobb a hidegben, mint bent egy iskolában, vagy hivatalban...ahol nem telik az idő.

persze megfelelőbb lenne a szakmámban egy gyárban, üzemben, termelésben melózni, ott gyorsabban telik a munkaidő, és több haszna eredménye is van a kétkezi munkának,

az önbecsülés +megbecsülés jobban meg volna,..

2016. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezért szeretem a GYIK-ot.. mert csak az értékes, aki sír.. ha van ötleted, ha jobbá tudod tenni az életedet, az meg 36% :D

További jó szenvedést mindenkinek. Én meg élvezem a napsütést, a madárcsicsergést és hogy a munkahelyemen engem izélgetnek legkevésbé :D

2016. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!