Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt felmondás, de...

Próbaidő alatt felmondás, de hogyan?

Figyelt kérdés

2 hete vagyok a cégnél,de felszeretnék mondani, mivel nem éppen emberként bántak velem. Mikor megtudták elég alpári stílust vettek fel, így nem jelentem meg tegnap reggel munkában. Csak egy szerződés lett aláíratva velem, meg regisztrálták, hogy dolgozom náluk,de semmilyen egyéb papírt még nem adtam le. Előző munkáltatótól kapott rózsaszín kiskönyv, illetve a többi papír is nálam. A cégtől csak egy belépőkártyám van, egyéb cucc nincs. Az már nem is érdekel, ha nem fizetik ki a 2 hetem, mivel jelentkezett egy másik cég, hogy alkalmazna azonnali kezdéssel.

Lehet következménye, hogy nem jelentem meg a munkában?

És elég ha postázom a felmondásom a belépőkártyával együtt vagy a portán leadom, vagy mindenképpen személyesen kell intézni?



2016. febr. 23. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

kilépő papírokat ki fogja aláírni???

ezt le kell papírozni mind2 fél érdeke!


23F

2016. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan intézz mindent aláírással ,levél elkallódhat és ők is ez után tesznek a papírok küldésére . Mindent tisztázz le , a két hetet is adják oda vagy utalják . Ezzel hozzászoksz ahhoz hogy te fogsz veszteni és folyton öngólokat rúgsz . A munkaügyi bíróságot is felhozhatod ha nyomorultak és lépj ha jogsértők kizsákmányolók .
2016. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez igaz, lehet elküldenek személyesen melegebb éghajlatra, de legalább megszabadultam tőlük, ha meg nem veszik át, akkor tértivevényesen postázom, akkor van nyoma a dolognak. Ment a zöld kéz mindenkinek.
2016. febr. 23. 14:34
 4/6 TR75 ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül és azonnali hatállyal felmondhatsz. Megírod a papírt, átadod és ennyi volt, kisétálhatsz (persze, amit át kell adnod nekik - kulcsok, kártya, ilyesmi -, azt átadod). Öt napon belül ki kell fizessenek, ha nem mész be még egyszer, akkor is, és a papírjaidat is el kell küldjék.
2016. febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TR75 ***** válasza:
Ha levélben teszed, ajánlott+tértivevényes levélben.
2016. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

TR-75 válaszára figyelj!


Mindent jól tud!


Ha nem mész be, akkor is ki kell, hogy fizessenek, és a papírjaidat is postázniuk kell a címedre az aláírásod nélkül is! Ha készpénzes fizetés van náluk, akkor a béredet is postázniuk kell!


Az új helyen előzmény papírok nélkül is lehet kezdeni, aki mást mond, az "hazudik". :)


Valamint: 2 hét bért sem hagyunk ott sehol! Ezt sose felejtsd!


A felmondást ajánlottan, TÉRTIVEVÉNYES küldeményként postázni a cégnek! Még egy e-mailt is megereszthetsz nekik, amelyben jelzed, hogy a felmondást postáztad is részükre!

2016. febr. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!