Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan értendő az hogy a...

Hogyan értendő az hogy a főnök közölte: ennyi szabadságot nem kapsz? Ez szerződésben és jogszabályban rögzített!

Figyelt kérdés

Mivel tavaly sokadik kérésemre se kaptam meg a szabimat csak töredékét ezért idén már januárban írásos beadvánnyal fordultam a vezetőséghez melyben előre kértem tájékoztatást mikor méltóztatnak kiadni a szabadságot ami jár. Leírtam ami a szerződésben és a jogszabályban is van, alapszabi 20 nap + évek után járó 4, ezt kívánom idén kivenni.

+ tájékoztatást kérek a tavalyról maradt 17 napomról amit sokadik szóbeli és háromszori írásos kérelmem ellenére se kaptam meg


Jött is a reakció de nem írásban a főnök behívott és közölte: annyit nem kapsz, 10 nap nyáron és örüljek ennyinek is.

Kérdezem őt (is) meg az ittenieket is: mi az hogy „annyit nem kapsz”? Hát ezt ő dönti el? Ott az alapszabi a 20 nap azt ha a fene fenét eszik is ki kéne adni+ az évek után járó is ott van még.


Mi az hogy nem adják ki?


2016. febr. 26. 13:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik... Kiadja vagy per...

Menny el nyugodtan s ha kirúgnak perelsz s kénytelenek lesznek visszavenni..., főleg ennyi bizonyíték mellett. Bíró pofán fogja röhögni...

2016. febr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérd tőle, hogy adja írásba, hogy nem kapsz ennyi szabadságot. Ez több volna, mint bizonyíték.

Persze nem fogja, ezért közölte szóban.

2016. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Jól látod. Nem fogja írásba adni nem véletlenül.

Tudja ő is ha ezt írásba adná akkor ez ellene fegyver lenne.

Sose adja írásba mint ahogy a túlórát se adja soha írásba. És ha valaki perelni akarna a kifizetetlen túlórák miatt mi van a kezében mint bizonyíték? Semmi.

Jelenléti ív nincs írásos elrendelés nincs...

nem véletlen.

2016. febr. 26. 13:44
 4/33 A kérdező kommentje:

Bíró pofán fogja röhögni...


Igen, hogyne. Kivéve ha netán ügyvéd úr segítségével a bíró elvtárs zsebében landol egy boríték.

Akkor téged (engem) és nem az alperest röhögi majd pofán, te meg (én meg) pislogsz majd...

2016. febr. 26. 13:49
 5/33 anonim ***** válasza:

Oké, de ha nem fogadsz meg semmilyen tanácsot, mit rinyálsz itt - és főleg mit vársz?!

Te is tudod a választ: ez van, ez egy ilyen mozi.


Mi az, hogy nincs jelenléti ív? Mi alapján fizetnek? Valahogy csak számon tartják a munkaidőt.

Ott vannak a múlt évi fizetési elszámolásaid, azokból ki kell tűnnie hány nap fizetett szabin voltál.

2016. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nincs jelenléti ív?


Pontosítunk. Van. Rajta vannak a rendes munkaórák, napi 8. De sose kerülnek rá a túlórák mert "érdekes"módon erre nincs rovat és a túlóraív du 15-kor eltűnik a falról. Nehogy véletlen valaki ráiírjon.



A másikat meg nem is értem.

A fizetési papír megvan az összes kezdet óta de soha nem láttam sem az enyémet se másén szabit feltüntetni. Soha.

2016. febr. 26. 13:58
 7/33 anonim ***** válasza:

Gondolom nem csak veled csinálja ezt. Írj egy névtelen levelet valamelyik felettes felügyeleti szervhez - akár többnek is, és majd egy munkaügyi ellenőrzés helyre teszi.

Ha meg munkaügyi bírósághoz fordulsz, akkor nem fog semmilyen boríték a bíró zsebében landolni - túl sok amcsi filmet nézel.

Az első dolga az lesz, hogy megpróbál veled peren kívül megegyezni, már csak azért is mert a cég hírnevének is az a jobb, és anyagilag is olcsóbb, mint egy ügyvédet megkenni, hogy kenjen meg egy bírót - ráadásul hiába keni meg, még van két fok - azokat is meg kéne kenni, és végül még mehetsz nemzetközi bíróságra is. Nem egy ügyvéd elvállalná a lépviseleted úgy, hogy előre semmit nem kell fizetned, hanem jutalékot kérne a megítélt pénzből.

2016. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

"Pontosítunk. Van. Rajta vannak a rendes munkaórák, napi 8. De sose kerülnek rá a túlórák "

A túlóra ebből a szempontból lényegtelen. a lényeg az, hogy akkor akár évekre visszamenőleg könnyedén lehet bizonyítani, hogy az adott évben hány napot dolgoztál.


"A fizetési papír megvan az összes kezdet óta de soha nem láttam sem az enyémet se másén szabit feltüntetni. Soha."


Akkor ez valami mesebeli cég lehet.

Egy fizetési listán rajta kell lennie a ledolgozott napok/órák számának, a fizetett szabadságon töltött napoknak, a betegszabadságon töltött napoknak, a teljesített túlóráknak.


Nem is ismerek olyan bérszámfejtő programot, ami engedi befejezni egy dolgozó bérszámfejtését anélkül, hogy ezek az adatok ne lennének bevíve.

Ha nem voltál az adott hónapban szabin, akkor is ott van, hogy "Szabadságos napok száma:0"

Nálunk minden havi fizetési jegyzéken szerepel az éves szabadság mértéke ( Külön feltüntetve hogy abból mennyi az alapszabi, mennyi az életkor utáni, az előző évről áthozott, mennyi az egyéb pótszabi, a gyerek utáni szabi, az hogy abban a hónapban mennyit vettem, hogy abban az évben addig mennyit vettem ki, és még mennyit vehetek ki az év végéig.

2016. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

7: túl sok amcsi filmre csak annyit, hogy féligazságod van. Ott a bírónál landol a boríték, itt meg az ellenfél ügyvédjénél.


Kérdező: tényleg nem érthető mit szeretnél. Te is tudod, tudtad már a kérdés feltevésénél, hogy nem adják ki.

Lehetőségeid: ismeretlen bejelentő, bíróság, szakszervezet, kilépés (ami esetleg átlépés egy ugyanilyen helyre).

2016. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Mennyit keresel? Nem tudsz leszámolni? Mert ez egy nagyon szar hely lehet.
2016. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!