Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Végzős joghallgató vagyok,...

Végzős joghallgató vagyok, nyáron megyek férjhez, illik meghívni a főnököm is a lagziba?

Figyelt kérdés
Ügyvédről van szó, nála töltöttem a gyakorlatom, amint végzek az egyetemmel nála fogok dolgozni. Ez csak a lakodalom után lesz, addig még nem végzek. Illik már ilyenkor is meghívni őt és esetleg a titkárnőt is?

2016. febr. 25. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden logikával érdemes csinálni.

Logikában nincs illik.

Ha szeretnéd, ott legyen, hívd.

2016. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

A ceremóniára esetleg ( oda tágabb kört szoktak meghívni), de utána a lagzira semmiképp. Akit a lagziba meghívnak, annak illik nászajándékot vinni, menyasszonytáncba részt venni - annak a megvendégelésére a két család pénzt költ. Szerintem egy munkahelyi főnökkel, főleg ilyen rövid munkakapcsolat után, nincs olyan bensőséges viszonyban, hogy ott lenne a helye a lagziban. Ráadásul picit nyalizás-színe lehet, pláne a többi kolléga előtt ( ha vannak).

Ilyen erővel a teljes tanári kart is meghívhatnád.

2016. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Esküvőre közvetlen főnököt, kollégákat illik meghívni, szokás is elmenni.


Lagzira csak akkor hívd, ha szeretnéd, hogy ott lenne, és érzed, hogy főnököd olyan habitusú, aki kollégáival személyesebb kapcsolatra is nyitott.


Sok bizalmibb munkakörben divat ma, hogy munkahelyi teamekből okos főnök gyerekestül összejáró baráti kört is kovácsol, mert a közösséghez tartozás élménye sok embernél a cég iránti hűséget erősíti.


Te látod, hogy milyen nálatok a csapat.

2016. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
69%
Egyszerű. :D Figyel szeretnéd hogy ott legyen? Ha nagyjából igen akkor okés. Lagziba se csak feltétlenül a legjobb puszipajtásokat lehet meghívni.
2016. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én néznék ha a gyakornokom meghívna az esküvőjére. Nem tudom mennyi időt voltál ott, nálunk kb. 3-4 hónapig vannak és még a legközelebb álló gyakornok esküvőjére sem nagyon mennék el (a ceremoniára igen, de a lagziba rém furán érezném magam).
2016. febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért nem mennél el? Ez már túl közeli viszonynak számítana? Kellemetlen lenne?
2016. febr. 27. 10:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a munkát nem keverem a magánélettel, de mindenki más, ha meg is hívod, a lagzi részébe túlzás lenne, de én a másikba se tenném. A házasságom nem a főnököm dolga.
2016. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen elvárás nincs. Azt hívsz meg, akit akarsz.
2016. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem örülnék ha ilyen helyzetben meghívnának egy lagziba. Azért nem mennék el, mert senkit nem ismernék lényegében. Plusz furcsálnám, hogy mi az indok én eddig csak barátok, családtagok esküvőjén voltam (kollegának a ceremonián voltam, de a lagziban nem).

De persze lehet, hogy nálatok más a szokás.

2016. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!