Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyi fegyelmi csak...

A munkahelyi fegyelmi csak akkor tekinthető elismertnek a dolgozó által is, ha az aláírja. És ha nem írja? Akkor mi van? Mert az elismerés a feltétele a fegyelmiben foglaltak foganatosításának!

Figyelt kérdés

Odatolják a fegyelmit a dolgozó orra elé. Le van írva miért kapja és milyen következménye van pl cafeteria megvonása kettó hónapig. Alá kéne írni hiszen azzal válik a dolgozóval közöltté és ezzel ismeri el a dolgozó hogy megértette elismerte.

De a dolgozó men írja alá. Mert nem ért egyet már magával azzal sem amiért kapta. Nem írja alá.

Sőt át se hajlandó venni.

Viszont ha nem írta alá akkor nem került ismertetésre és tudomásulvételre sem.

Erőszakkal meg kényszeríteni nem lehet az aláírásra. Itt van aláírod. Nem írom.

Na ekkor mi van?


2016. febr. 27. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ekkor jön per.

Vagy oktalan kirúgás miatt vagy fegyelmi nem átvétele miatt. Ahol okokat fellehet adni. Pl dolgozó részéről amiért nem tartja indokoltnak fegyelmit.

Ez kicsit komplikáltabb ennél de példa híján...

2016. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont ez volt velem kb 3 hete. Fegyelmit kaptam, amit nem éreztem jogosnak, nem vettem át, erre azonnal felfüggesztettek. Kérdezem, miért? A válasz: Mert nem fogadtam el a felettesem döntését.


Szóval így megy. ha azt írják bele a fegyelmibe hogy lopsz, azt is át kell venned, mert különben felfüggesztenek.


Amúgy én nem vettem hát, hanem közöltem, hogy felmondok ott, azonnal.

2016. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

?? Fegyelmi azért mert nem tartom indokoltnak a fegyelmit?


Vagyis a fegyelmivel csak egyetérteni lehet vitatni azt nem? Aki adja az tévedhetetlen?

2016. febr. 28. 09:14
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es többszörösen hülye vagy, máskor nem felmondani kell, hanem hívni az ügyvédedet.
2016. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!