Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik naptól indul a táppénz?...

Melyik naptól indul a táppénz? Attól a naptól vagy másnaptól? Ez mitől függ a főnöktől, illetve van rá valamilyen törvény?

Figyelt kérdés
Reggel bemegy az ember dolgozni, kb. a 8 óra munkaidő felét letölti,de nagyon belázasodik, főnök hazaküldi, aznap háziorvos, majd táppénz a betegség miatt.
2016. márc. 2. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
A doki nem írt semmit a papírra?
2016. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A doki kérdezte mit írjon. Én a másnapot mondtam.A főnököm viszont másnap reggel telefonált, hogy az úgy nem jó.Próbáljam meg átíratni ha lehet.Fél napot voltam dolgozni...szerintem ez legfőképp az ő szándékán múlik, ha nincs egyéb törvény rá...ezért a kérdés.
2016. márc. 2. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:

ja, így már értem. Hát táppénz alatt nem szabad dolgozni, és mivel aznap dolgoztál (ha nem is egész napot), akkor szerintem másnaptól. De mivel ő küldött haza, nem te könyörögtél, akkor meg mit pattog ezen a fél napon?


Ez amúgy tipikusan az az eset mikor éreztetni akarja veled a hatalmát, ne dőlj be neki.

2016. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!