Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azért fel lehet jelenteni egy...

Azért fel lehet jelenteni egy munkáltatót, mert táppénz alatt dolgoztatni akar?

Figyelt kérdés

Folyton azzal zsarol, hogy ha nem dolgozom akkor kirúg táppénz alatt. Ez milyen már? Azzal hogy törvénybe hozták hogy ki lehet rúgni a beteget táppénz alatt, nem gondolták végig hogy a munkáltató ezzel vissza is fog élni, és zsarolni tudja az alkalmazottját?


Azt sem értem, hogy megteheti-e a munkáltató hogy nem fizeti ki az első 15 nap betegszabit, ha ő úgy érzi igazságosnak? Mert ugye nem azért vett fel valakit, hogy utána meg elmenjen betegre stb.


már beteg se lehet az ember manapság. milyen világ ez?



2013. febr. 1. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem Ő a főnököd?



http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__39509..



Amúgy pereld be nyugodtan.

2013. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem ő az, nem hinném, hogy a gyk-n kérdezősködne efelől. Ott azt írják, hogy megint nem lehet kirúgni táppénz alatt, csak a felmondást benyújtani. Van itt valaki aki ért ezekhez a törvényekhez, és megnézné, hogy most akkor mi az igaz?


valamint azt, hogy próbaidő esetén mit tehet meg, ha az alkalmazott táppénzen van?


kezdjük ott, hogy a főnök bár bejelentett, az alap fixet nem fizeti ki, nem utalja át bankszámlára. tiszta jutalékos rendszerben van a bérezés, de erről csak egy cédulát ad.

Már ezért is elő lehetne vetetni.


2. semmi munkaköri leírást nem adott.

(megy a bratyizás, bízz meg bennünk, de semmi nincs lefektetve papírra, vedd megtiszteltetésnek, hogy fizetem utánad a járulékot.)


3. mivel nem ad fixet sem, ezért a 15 nap betegszabimat se fizeti ki, és azzal fenyegetőzik, hogy ha nem hajtok neki, akkor kirúg a táppénz alatt.


nagyon tele van a hócipőm. Ha még egy f*szkalap kihúzza nálam a gyufát, megyek a munkaügyi bíróságra.

2013. febr. 1. 16:13
 3/7 A kérdező kommentje:

ezt találtam:

A felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődik, e rendelkezéstől

kollektív szerződés csak a munkavállaló javára térhet el. Ez azt is jelenti, hogy kollektív

szerződésben vagy a felek megállapodásában is lehetőség van ennél későbbi kezdő időpontot

kikötni.

A korábbi felmondási tilalmak köréből többet is a felmondási időnél szabályoz a törvény. Itt

sorol fel ugyanis több olyan körülményt, amelyek fennállásakor – a munkáltató felmondása

esetén – a felmondási idő nem közvetlenül a felmondás közlését követően, hanem csak

későbbi időpontban kezdődik. Ezek a következők:

 a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát

követő egy év,

 a beteg gyermek ápolása címén fennálló keresőképtelenség,

 a hozzátartozó otthoni gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság.

2013. febr. 1. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt sem hinném el neki,hogy be vagyok jelentve.Járj utána.
2013. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt megnéztem ügyfélkapun, az megvan.
2013. febr. 1. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha úgyis be kell menned dolgozni táppénz alatt, felesleges kiíratnod magad. Úgy legalább kapnád a teljes fizetésed. De egyébként minden azon múlik, hogy neked van nagyobb szükséged a munkára, vagy a főnöködnek rád. Én biztosan nem mennék betegen dolgozni, ha ilyet kérne a főnököm, még aznap felmondanék.
2013. febr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem ez itt nem úgy van. nem fizeti ki a bejelentettet sem. nincs fix, csak jutalék. és hogy termeljek neki, azért nem akarja hogy ne dolgozzak. olyan undorító hogy még betegnek se hagyják az embert.
2013. febr. 2. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!