Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak ha feldobom a munkáltatóm az OEP-nál hogy nem fogadta el a betegállományos papírt és bizonyítom is?    

Figyelt kérdés

Hónapok óta dolgozom itt még nem voltam beteg. Most voltam, annak rendje és módja szerint jelentettem, voltam háziorvosnál majd vittem a papírt. Nem fogadták el, egyszerűen nem voltak hajlandóak elvenni, a betegen töltött napokra meg kiírtak fizetés nélkülire.

Ami súlyosan jogtalan.

Arra gondoltam hogy

a) feladom tértivevényes levélként a betegállományos papírt a cégnek és őrzök majd egy másolatot.

Elszámolni ekkor se fogják de nem tudják majd letagadni hogy megkapták a betegáll. Papírt.

b) fogom a fizetési papírt amin rajta kéne lennie a betegáll napoknak. Nincs rajta


c) majd az egészet betegáll papír másolattal fizetési papírral és a tértivevénnyel együtt küldöm az OEP-nek és NAV-nak (mert ez pénzügyi visszaélés is!) és leírom az egész esetet ahogy itt, cégnévvel stb.


Majd várok.

Mi lehet ebből?

Vizsgálat az tuti. És ahol ugye egy dolgozó kapcsán szemétkednek szabálytalankodnak ott több kapcsán is ezt látatlanban is lefogadom.

És akkor kibukik ez az és lesz egy átfogó NAV + OEP vizsgálat a cég ellen.

Jó buli lesz?


Állásom persze bukom de leszarom úgyis húzni akarok innen, de előtte még szart dobok a ventilátorba.


2016. márc. 7. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

"Állásom persze bukom de leszarom úgyis húzni akarok innen, de előtte még szart dobok a ventilátorba."

Maga ez a bosszúállás dolog nem tetszik...

Mármint más ha igazságot akarsz és már ha bosszút...

nekem úgy tűnik te bosszút akarsz, nem igazságot...


Hát őket megbüntetik, te meg úgy is mész el, csak nehogy egyszer visszahasson rád ez a dolog...de én is kiállnék magamért, ha ilyen lenne...


23F

2016. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Mármint más ha igazságot akarsz és már ha bosszút... "


Hát nézd. Egy. Én azt akarom hogy arra az 1 hétre (=5 nap) megkapjam az engem illető pénzt. Mert az jár. Arra az egy hétre nem kaptam egy fillért se pedig orvosi papír van. Ez pofátlan rablás.

Kettő. Bosszú? Hát és? Csodálkozol? Egy ilyen cég ellen? Igen, bosszú. AZ is. Lehet engem ezért hibáztatni?

2016. márc. 7. 14:20
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Megértem az indokot és a te szemszögedből jogos is, de nem értek egyet a bosszúval, mármint nem helyeslem...

A te dolgod igazából, hogy mit teszel, én is hasonlóan cselekednék, de nem bosszúból, tehát nem szándékosan kárt akarnék, hanem igazságot...

Én pl előbb megpróbálnám megbeszélni a dolgot, ha nem megy akkor tennék ilyen lépéseket...mondjuk jobb is ha elmész a cégtől, ilyen helyen nem éri meg dolgozni...

Ilyeneknél van, hogy nem engednek szabira és a 20 nap szabidat benyelik, nem fizetik ki, ami azért 1 havi béred lenne kb...


23F

2016. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Én pl előbb megpróbálnám megbeszélni a dolgot"


?? Ezen túlvagyok! Le is írtam! Mentem betegség után és akartam leadni a papírt és szembesültem vele hogy egyszerűen nem veszik el.

"Betegállomány is nincs nem számoljuk el" hangzott a főnöki kinyilatkoztatás! Hát anyád. Majd a NAV revizornak magyarázd el hogy is van ez.

2016. márc. 7. 14:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne az oep-hez menj, hanem egy munkajogászhoz. Úgy még pénzt is láthatsz a dologból.
2016. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogos, amit csinálni akarsz és csináld is, hiszen így nem csak veled, de feltételezhetően más munkavállalókkal is megteszik ugyanezt. Viszont mielőtt bárkihez is fordulnál és még egyszer bemennék az orvosi papírommal, hogy átgondolták-e, elmondanám nekik, hogy ha nem veszik el és nem fizetik ki, akkor kihez fordulok, mire számítsanak.

Hisz amíg csak elmész, mint "hőbölgő munkatárs", addig nem félnek tőled, de ha megfenyegeted őket, akkor már talán máshogy látják majd a dolgokat.

2016. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még annyi: nálunk dolgozott egy operátor 2 hétig, abból egy hétig beteg volt, volt róla igazolás. A HR-en nem akarták elvenni tőle az igazolást, tehát hasonló eset játszódott le, nem fizették ki csak az egy hét ledolgozott időt. Butának nézték, mert csak egy operátor, azt hitték nem tesz majd semmit, mikor megkapta a fizetésért az 1 hétről, akkor betelefonált, hogy felnyomja őket, ha 1 héten belül nem fizetik ki a beteg napjait is, onnantól kezdve a HR rögtön megijedt, elkezdett intézkedni, már ők könyörögtek telefonban az illetőnek, hogy hozza be az igazolását és azonnal kifizetik.

Tehát szánalmasak a cégek, kihasználnak mindenkit, akit csak lehet, úgyhogy ne hagyd magad.

2016. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"egy operátor 2 hétig, abból egy hétig beteg volt"ű


Na ez meg a ló másik oldala. Két hét munkaviszony a bból egy hét a fele betegség... az is egy nagy kamu betegség volt. Nem tetszett neki a meló de nem akart egyből felmondani mert akkor semmi pénz hát elment kamu betegséggel betegállományba hogy kapja a pénzt.

Ez meg a mocsokság dolgozói oldala. Legalább olyan mocsok magatartás mint a cégek mocsok dolgai.

2016. márc. 8. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez így van, nem is kérdés, mi a pénzügyön is így gondoltuk. Ám kiderült, hogy előtte egy munkaközvetítőn keresztül dolgozott nálunk 2 évig, majd átvettük saját munkavállalónak és 2 hétre rá felmondott, tehát lehet, hogy csak talált jobbat.A betegség kérdéses az tény, de a munkaadónak kötelessége kifizetni.

Mindegy is, ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogyha a munkavállaló elkezd fenyegetőzni a bejelentéssel, akkor utána már sokkal jobban izgatja a munkaadót is a dolog, tehát lehet, hogy elég lenne csak megemlítened a bejelentést és kifizetnék.

2016. márc. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!