Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak ha a kamuzó főnököt már első héten egy csomó dolgozó előtt leégettem (egyébként akaratlanul)?

Figyelt kérdés

Új munkahely, állásinterjún a főnök nem is volt ott. Dolgozni kezdek, nézem a főnöki iroda mellett a faliújságot. Ott lóg a főnök életrajza (mit keres ott? Franc tudja). Benne, iskolák blabla, és nyelvtudás. Fluent english, spanyol felsőfok.


Na megörülök!!! Az angol kutya közönséges, de a spanyol felső! És ilyen kicsi a világ! Noha a cégnél semmihez se kell a nyelv se angol se spanyol, de történetesen és is spanyolos vagyok!

Noha nem felső, csak közép. Hát egy szünetben elkaptam a főnököt és spanyolul kérdeztem tőle. Abban a hitben és szándékkal hogy végre kommunikálhatok spanyolul. Ritka. Hát vörösödött a feje, nyikkanni se tudott. A legelemibb mondatokat se értette, se produkálta. Hát angolra váltottam. Angolul érdeklődtem mi a helyzet a spanyollal. Azon makogott valamit, de nem fluent szinten. Olyan mekegés makogás volt a legdurvább hibákkal (there is-there are se ment!) hogy kiderült-még alapszinten sincs.

Aztán magyarul kimakogta vörös fejjel hogy régen nem használja a spanyolt és elfelejtette. Meg az angolt is? Ezek szerint.

Na most azt ne mondja nekem senki hogy egy felsőfokról úgy lehet felejteni hogy egy szót se tud kinyögni. Anno tanultam oroszt ált isk-ben és még onnan is emlékszem mondatokra ezt azt tudok alap szöveget pedig soha az életben semmire se használtam. Vagy 30 éve volt.


Ez meg fluentről és felsőfokról a nullára esett? Na persze. Úgy kamu az egész ahogy van. Felső a lószart. Kamu.


Szóval lebukott égett is mint a rongy és hallotta az összes dolgozó. Bár utólag az kiderült hogy az angol (nem)tudása nem újdonság senkinek. Mindenki tudja hogy kamu. De a spanyol-hát az nagy égés volt. Be is kotródott az irodába, egész nap elő se jött.


Vajon meddig leszek még a cégnél?

És az egész dolog igazából akaratlan volt.


2015. szept. 24. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hű, ez aztán nem semmi. :) Igazából neki égő, te csak jót akartál, egy kis élőnyelvet gyakorolni, így lett belőle holt nyelv :). Az én főnökömnek is van mindenféle gazdasági iskolája, mégis számviteli analfabéta...:)
2015. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Piacon lehet venni nyelvvizsgát ,ő is ezt tette,vagy tényleg elfelejtette mert soha nem kellett használnia,teljesen mindegy. De most hogy leégetted biztos ki fog veled valamikor cseszni.
2015. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De most hogy leégetted biztos ki fog veled valamikor cseszni.


Nos, akkor már irány is a rendőrség és feljelentést teszek ismert tettes ellen okirat-hamisításért. Uis nyelvvizsga papírja az van és ezek után 99,9999% hogy piacon vett hamis.

2015. szept. 24. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Fene tudja,lehet hogy nem hamís, hanem eredeti ,csak fizetett érte.Azt meg nagyon nehéz sőt lehetetlen sok évre visszamenőleg bizonyítani. De el is felejthette,nem mindenkinek jó a memóriája.
2015. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" És az egész dolog igazából akaratlan

volt."


Ne kamuzz.

2015. szept. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ne kamuzz.


????


Már miért kamuznék? Ha valaki a munkahelyi faluújságom hirdeti hogy felső spanyol a tudása noha

a) senkinek köze hozzá nincs

b) a munkához nem is kell a nyelv

d) egyáltalán mit keres az életrajz a falon


akkor még jó hogy én aki ritkán jutok spanyol társalgáshoz, kapva kapok az alkalmon

2015. szept. 25. 08:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze és minden elõzetes megbeszélés nélkül spanyolul akarsz vele munkaidõben bájcsevegni holott mindketten magyarok vagytok.


Szerintem kamu az egész történet, de ha igaz akkor is direkt csinaltad, hogy hatha beégeted a fõnit. A vilagon rengetegen beszelnek spanyoluk, neten 2 perc alatt találnál spanyol csevego partnert, szoval hagyjuk a kamu dumat, hogy csak gyakorolni akartad a nyelvet. Nalunk multi cégnél mindenki beszel angolul, ki jobban, ki kevesbe. De ha épp nincs koztunk kulfoldi kollega akkor rogton valtunk magyarra, nem tesztelgetjuk egymas angol tudasat.

2015. szept. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem igaz!!!!


Amikor megláttam a falon hogy spanyol felsőfok (és újra felteszem a kérdés: mi a lószarnak van ez kinn? KInek van köze hozzá???) akkor egyből azt hittem hogy ez olyan überf----aszamegacsávó spanyolból hogy csak tanulhatok tőle!!!! Elvégre aki még REKLÁMOZZA IS a tudását az nagyon ott kell legyen a topon!! Én is spanyolos vagyok de nem kocogtatom meg mindenki vállát hogy te figyu én tudok ám spanyolul! és ki nem szarja le hogy tudok? Ki a szart érdekel? Ha a munkához nem kell?

2015. szept. 25. 18:25
 9/12 A kérdező kommentje:

De ha épp nincs koztunk kulfoldi kollega akkor rogton valtunk magyarra, nem tesztelgetjuk egymas angol tudasat.


tesóm itt Mo-n dolgozik olyan multinál ahol (jogszerű vagy nem jogszerű) TILOS a dolgozónak munkaidőben magyarul bezsélni. csak angolul. Itt ül Bp-en egy melóheylen két magyar egymással szemben és angolul beszél. Bármiről.

Ha magyarul beszélnének figyelmeztetés. Egyszer. Még 1x nem.

2015. szept. 25. 18:28
 10/12 anonim ***** válasza:

" Ki a

szart érdekel? Ha a munkához nem

kell?"


Igy van de akkor te minek dumalsz spanyolul?

2015. szept. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!