Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő esetén hogy kérhetem...

Próbaidő esetén hogy kérhetem részletes felmondási indoklást? Ráadásul állami szerv? Nem tudja a jogszabályt? Vagy tudja csak azt hiszi neki mindent szabad mert állami szerv?

Figyelt kérdés

KLIK-es alkalmazott voltam. Nem tanár. De ez mindegy. Próbaidős szerződésem volt, 3 hónapos, melyet kettő hét után felmondtam. VOLNA!

Közölték adjak részletes írásos indoklást a felmondás okáról! Mondtam ne vesszenek már meg próbaidős vagyok semmiféle részletes indoklás, sőt még indoklás maga se kell! Ezért próbaidő.

Leírom egy lapra hogy próbaidős munkaviszonyomat a mai nappal felmondom. Dátum aláírás. Nesze nektek felmondás.


De nem! Részletes írásos indoklást kérnek! Addig nem adják meg a záró elszámolást (amit leszarok...) de a pénzt se fizetik ki! Ami viszont fontos!


Na most kérdésem: én hülyültem meg? Próbaidős felmondásnál írásos részletes indoklás?

OLYAN NAIV voltam hogy a tanker vezetőhöz mentem és orra alá dugtam a jogszabályt! Olvassa már el!

Nem olvasta el, le se szart, írásos indoklás vagy nincs pénz.

Most ilyenkor mi van?

Lehet erre mondani hogy kamuzzak valamit papíron aztán nesze a pénzt meg ide.

Csak nem értem hogy merhetnek a jogszabállyal szembe menni? Hogy mernek a pofámba szarni?


2016. márc. 9. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Pedig pont az a próbaidő lényege, hogy indok nélkül felmondhatsz.

Ha ennyira akarják írj valami hülye indokot.

2016. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mit tehetnek ha ezt írom: felmondásom oka a segghülye mértéktelen dilettantizmus ami itt uralkodik. Az úrhatnám primitívség ami jelen helyzetben is megmutatkozik. A jogszabályok nem ismerete és/vagy leszarása.

Mi lesz? Mert le fogok adni írásos indoklást és kb ezt tervezem beleírni.

2016. márc. 9. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles indoklást adni, ez a próbaidő lényege. Ha ezen pattogsz simán viheted a dolgot munkaügyi bíróságra is. De szerintem ez az egész csak időhúzás a KLIK részéről, hisz ettől zeng a média, hogy nem erősségük sem a számlák, se az alkalmazottak kifizetése.

Amúgy meg írhatod, hogy magán jellegű okokból mondasz fel, ezt viszont nem firtathatják, mert semmi közük hozzá.

2016. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kérdezd meg, hogy mely jogszabály mely paragrafusa szerint köteleznek erre, majd add át a papírt, ha nem veszik át, tértis/ajánlott levél és nem mész többet! Ha nem fizet, akkor meg beadod a fizetési meghagyást!
2016. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"akkor meg beadod a fizetési meghagyást!"


LOL LOL LOL!!!!!!!!!


Fizetési meghaygás?????????

A KLIK ellen? Tudod hány ezer és ezer fizetési meghagyás van a klik ellen? Talicskával tolják be ezeket a papírokat!!!


ELMŰ GÁZMŰ netszolgáltató papír írószer számlák kifizetetlen órák túlórák pótlékok folytassam?????


Fizteési meghagyás? Minek? Még állami nagy cégek (ld Posta Gázmű ) se tud pénzt kicsikarni a klikből hát akkor én egy szem átlagjózsi hogy tudnék?

2016. márc. 10. 08:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor meg mit szeretnel mit csinaljunk? Meg megint a szokasos, mindenki hülye, engem bantanak, es nekem van igazam.

Miert nem irsz egy papirt, oszt kesz? Jobb a gyk-n hiszteriazni, igaz??

(Eltekintve attol, hogy te vagy a napi 400 kamukerdest kiiro taho)

2016. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, hogy jogszabállyal szembe mennek, akkor tereld jogi útra a dolgot. Ha ezt nem teszed, akkor meg írjál nekik indoklást. Más választási lehetőséged nincs ezen a kettőn kívül, hogy megkapd a pénzed.
2016. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem írnék indoklást...


Nagyon meg lehet benne kapaszkodni jogilag még akkor is, ha nem kellett volna írnod.


Pontosan ezért nem szabad írni indoklást, ha nem muszáj. És nem muszáj, hiába mond a KLIKK mást.


Ha nem fizet ki, vidd perre... Ennyi.

2016. márc. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Átlagjózsiként" is jár a pénz. Ha nem fizetnek, akkor munkaügyi per. Igaz nem most, hanem később fogod megkapni a béred, de legalább megkapod. Járd ki az igazad. Már azt nem értem miért is mentél oda melózni, hiszen híresen nemfizető szervezetről van szó.
2016. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Már azt nem értem miért is mentél oda melózni"


Ez egy trollkérdés. Na mégis miért mentem oda? Mert örülhetek ha valahol egyáltalán szóba állnak velem a munkaerőpiacon.

Csak aztán beesett egy külföldi meló és pattantam is egy pillanat alatt.

Csak hát sajna a küldöli meló meg 1 hónapos és utána ugynaitt leszek. És ugyanitt állást keresek majd.

És bármilyen szart el kell vállaljak majd csak hogy legyne valami.

Válogatás részemről az nincs örülhetek ha egyáltalán találok valamit.

2016. márc. 11. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!