Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató önként vállalt...

Munkáltató önként vállalt kötelezettsége nem terheli őt éppúgy mint a jogszabályban rögzítettek? És ha nem adja akkor perelhető?

Figyelt kérdés

Vannak dolgok amik járnak egy munkavállaónak ezt jogszabály rögzíti. Pl alapszabadság 20 nap /év. Ez nem céges nagyvonalúság kérdése ez jár. Ha nem adja akkor bíróság.

vannak olyan dologok amit a munkahely önként vállal mint dolgozói kedvezmény. Erre semmi se kényszeríti, de ő mégis vállalja, sőt szerződésbe is belefoglalja.

Ez esetben ezek a dolgok is éppúgy terhelik őt, és ha nem adja akkor perelhető?


Pl. Alapszabadság 20 nap. Ettől lefelé eltérni nem lehet, de felfelé igen. Ha ő 40 napot ad nekem (csak ő tudja miért) és ezt még szerződésbe is belefoglalja akkor az éppúgy kötelezettség a számára és ha nem adja akkor bíróság?


2016. márc. 12. 14:36
 1/5 A kérdező kommentje:

Uis most tart ott egy tavalyi ügy hogy bíróságra készülök vinni. A szerződésem szerint nekem 40 nap szabim van. Feketén-fehéren ott van a szerződésben. Tavaly is tavaly előtt is próbáltam kivenni, nem sikerült egyszer se, csak 25 napot.

Az indok kb annyi volt hogy "csak nem gondolod hogy elengedlek 40 napra".

Hát de gondolom, mert ezt vállalta a szerződésben alá is írta. Akkor ezzel mehetek bíróságra nyilván?

2016. márc. 12. 14:39
 2/5 TR75 ***** válasza:

Ha a szerződésben benne van, akkor igen, mert vállalta, hogy teljesíti, és ezt írásba is adta, mondhatni, önként kötelezte magát erre a szerződésben, ha ettől eltér, az szerződésszegés.

Más a helyzet, ha ezt úgy fogalmazta meg, hogy "adható", szóval, ha feltételes módban áll a szerződésben, akkor szerintem nincs mit tenni.

2016. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szerződésben semmi kapcsán nem szerepel semmiféle feltételes mód semmi adható stb.

Ott van szabadság 40 nap.

2016. márc. 12. 14:51
 4/5 TR75 ***** válasza:
Akkor nincs kérdés. Nem teljesíti a szerződésben vállaltakat.
2016. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szerződésben foglaltakat be kell tartani a munkáltatónak is, a Munka törvénykönyve szerinti minimálisan járó szabadnapoknál többet igen, de kevesebbet nem lehet szerződésbe foglalni. Szabadnapot a munkáltató nem válthat meg pénzzel sem, csak ha a munkavállaló munkaviszonya megszűnik.


Fordulhatsz munkaügyi bírósághoz. Sajna ma sok munkáltató feltételezi, hogy ezt a dolgozó úgysem meri megtenni, mert utána ha akar úgyis talál valós okot is a kirúgására.

2016. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!