Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehet a főnök ha előre...

Mit tehet a főnök ha előre egyeztette szabadságra az utolsó nap mégse engedett el én meg elmentem betegállományba? Majd ahogy visszajövök az első dolgom lesz újra szabit kérni?

Figyelt kérdés

Megtette a főnököm a létező legnagyobb tirpákságot amit egy főnök tehet. Hónapokkal ezelőtt írásban egyeztetett szabit az utolsó nap (de szó szerint utolsó nap!) törölt. Indok semmi jössz és kész. Szabira meg majd mész. Hogy hónapok óta erre kézsültem és lekötöttem utazást stb fizettem az senkit se érdekel. Hát én meg beintettem.

Mondtam neki persze főnök úr megyek dolgozni semmi gond. Majd másnap: beteg lettem. Hát van ez így. Pont addig voltam beteg ameddig szabin lettem volna. Orvosi papírom van. És mivel abban a „szerencsés helyzetben „ vagyok hogy van egy évtizede meglevő kezelést igénylő betegségem rakat orvosi papírral így ne kell se nekem se háziorvosomnak egy esetleges tb vizsgálattól mint főnöki bosszútól félnem. Nyugodtan vizsgálhat bárki erre a betegségre bármikor rá lehet fogni egy betegállományt.

Szóval ez ennyi a főnöknek. Kaptam több hívást betegállomány alatt de hát sajna saját mobil úgyhogy én döntöm el kit veszek fel nem vettem fel.

És jön a ráadás: ahogy visszajöttem a betegáll-ból első dolgom lesz újra írásban kérvényezni a szabit.

Elvégre a betegáll az nem szabi.

Mi várható főnöki részről?

Nekem reszeltek itt? Nem is érdekel ezek után magam is itt akarom hagyni csak mégis a főnök mit tud tenni? Mert a betegáll kirúgásra indok nem lehet.


2016. márc. 19. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg talál más indokot. Sajnos láttam már hasonlót, az előző munkahelyemen azzal az indokkal rúgtak ki egy kolléganőt, hogy bomlasztja a közösséget. Pedig semmit nem bomlasztott, csak a főnökünk nem szimpatizált vele. Mindezt totál legálisan, nagyvállalatnál, ahol minden levegővételünk ellenőrizték.
2016. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es remélem a kolléganőd elment a m bíróságra . Az nem ok, nem indok, hogy valaki nem szimpatikus .

Te meg kérdező, jól tetted amit tettél . Mit tud tenni a főnököd (?) semmit . Max leszűrni a konzekvenciát és a továbbiakban korrektnek lenni .

2016. márc. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

") semmit "


Ó ne fél napokon belül kezembe kapom a felmondásom valami mondvacsinált okra hivatkozva.

Végkielégítés járna de kapni nem fogok a cég senkinek se ad, max ha bíróságra megy érte és kevesen mennek.

Volt két ember akit januárban küldtek el mindkettőnek járt volna egyik se kapott a főnök megmondta: irány a bíróság ha nem tetszik.

Nem ment egyik se (persze még mehet de nem fog).

2016. márc. 20. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor irány a bíróság .

Minden héten oda cibálná valaki majd félre állna a szája .

2016. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Évekig húzódnak a munkaügyi perek.
2017. márc. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!