Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez így rendben van?

Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt, megszereztem egy olyan állást, amiért nagyon sokáig küzdöttem, és nem is gondoltam volna, hogy összejöhet. Lassan szoktam bele, sokat kellett tanulnom, de ma már azt mondhatom, hogy stabil a pozícióm.

Viszont, minden nap 16-18 órákat dolgozom, sokat vagyok külföldön (reptereken általában), közben folyamatosan képeznem kell magam, és újabban egyre több alázást hallgatok a főnökömtől, hogy rohamosan romlik a teljesítményem, valószínűleg a fáradtság miatt (hiába vagyok hulla fáradt, nem tudok aludni). Nincs időm semmire, feszült vagyok, úgy érzem, nem bírom tovább.

Engedjem el ezt az állást, amiért ennyit tettem vagy bírjam ki, más máshol sem jobb?



2016. márc. 21. 01:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért akármennyire is zord időket élünk, szerencsére a legtöbb munkahelyen nem kell 16-18 (????) órákat dolgozni.

Már most kezdesz kiégni, és túlterheltség előbb vagy utóbb az egészségedre is megy.

Megéri neked ez?

Ne azt nézd, hogy mennyit tettél érte, vagy mennyit várakoztál/vágyakoztál rá, hanem hogy mennyire vagy boldog, mennyire jó neked ez a munka.

2016. márc. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon meg fogsz könnyebbülni, ha ezt megléped :)

Szerintem két hétig semmit ne csinálj.

2016. márc. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Általában az irodában 12-13 órákat dolgozom, de nincs olyan nap, amikor ennyivel vége is lenne. Rengeteg a munka, kevés az ember, ezért ha haladni akarsz, haza kell vinned a munkát. Egy nap simán összejön a minimum 16 óra.


Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 21. 07:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább a közmunka mint ez.


Mit dolgozol és mennyi a fizetés? Remélem nettó 500 alatt nem csinálsz ilyet.

2016. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jogász vagyok, és kicsivel több mint 500 a nettó fizetésem.
2016. márc. 22. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Hmm. Akkor gondolom ez azért egy elég jól hangzó pozíció. Viszont látszólag nagyon nem leled örömödet benne, de egy ilyen tapasztalattal gondolom simán felvennének máshová is. Mérlegelned neked kell, hogy mondjuk egy ennél sokkal nyugisabb, napi 8-9 órás meló nettó 300-ért (tippre) a megfelelőbb, vagy ez.
2016. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, nem véletlenül küzdöttem érte évekig, az igaz. Kicsit úgy érzem, hogy kudarcot vallok, ha felmondok, mert tudtam, mit vállalok. Csak akkor még úgy éreztem, kibírom. A családom és a barátaim többsége megdöbben, hogy ott szeretném hagyni a céget, hiszen nekem van saját családi házam és új autóm, tehát mindenem megvan, ami egy jó élethez kell, "nézzem meg a minimálbérért dolgozókat, ők is robotolnak, a fizetésed ötödöéért" stb.

Most ott tartok, hogy kivettem néhány napot, hogy tiszta fejjel végiggondolhassam, hogyan tovább.


Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 22. 17:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát de azért egy kevésbé megterhelő munka a szakmában nagyon nem jelentene minimálbért. Hiába keresel sok pénzt, ha még arra sincs időd, hogy elköltsd.
2016. márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!