Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez szerintetek így rendben van?

Ez szerintetek így rendben van?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, van egy ikertestvérem, Anyukám egyedül nevel minket. Több testvérünk nincs.

Nem vagyunk gazdagok, de pont nem férünk bele abba a kategóriába, hogy ingyenesek legyünk, szóval mi mindent fizetünk (könyvek, közétkezés, bérlet..)

Egy csomó ismerősöm van, akiknél van kb 3-5 gyerek, mindent ingyen kapnak, de közben meg milliomosok, és öt kocsijuk van stb...

Hol van itt az igazság?? Az én Anyukám mindenért keményen megdolgozik, alacsony a fizetése, és mégis mindent fizethetünk, míg másnak hiába van 5 gyereke, sokkal jobban él, mint mi és mégis ingyenes. Én ezt nem értem.

Nem az irigységről van szó, hanem az igazságtalanságról.

Én sosem akartam gazdag lenni, jó ez így, mert így legalább tanulunk valami önfegyelmet is az életben, de én tudom, hogy mekkora erőfeszítés néha kifizetni 40-50 ezres csekket a könyvekre, vagy hasonlók.

Attól mert valakinek sok gyereke van (2-nél több), az nem jelenti azt, hogy hátrányos helyzetű, vagy rászorult. Szerintetek sincs így ez rendben??



2015. okt. 25. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár én nem ingyenes vagyok, csak féláras,és nem vagyunk szegények, szerintem sem igazságos.
2015. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogy a magyar, csak a romák mértéktelen szaporodása miatt mondhatjuk, hogy kb 10millióan vagyunk. És ez rossz. Felborult a korpiramis, nagyon kevés embernek kell eltartania nagyon sokat, ezt pedig, csak úgy lehet(nem véresen) megoldani, hogy támogatjuk a nagycsaládosokat
2015. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Logikát keresen egy logika ellenes rendszerben.

Ezzel van baj.

2015. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindig is ilyen elb..szott volt a rendszer.


Szakközépben mi is fizettük az évi 30-40 ezreket sosem használt könyvekre, mert 2-n vagyunk testvérek, és nem álltunk fényesen anyagilag. Másik ismerősék 3-an voltak, automatikusan járt nekik ingyen könyv, ingyen bérlet, pedig anyagilag átlag felettiek.


De ugyanez volt egyetemen. Szociális támogatás pontjai is baromi igazságtalanok, csak annak nem jut aki rászorul. Ráadásul olyan papírokat kell beszerezned hozzá, amit kb bíróság nem kérhetne tőled, ráadásul lekezelően viselkednek veled az aktuális HK-s fiúk, lányok, akik besz..pták magukat a helyükre.


Vagy a koli osztás is szintén eléggé haveri alapon, meg pofára ment sok esetben. De még azt is képtelenek voltak megoldani hogy a társaságok egyben maradjanak. Kedvencem mikor félévente költöztettek, ugyanazon a folyosón egy másik szobába...tök felesleges pakolás, meg egyezkedés kellett ha maradni akartam.


Mindent visz az ösztöndíjrendszerünk, korábban legalább kiszámolható volt, tudtad hogy teljesítesz, most már bevezették az ösztöndíj indexet, amivel annyira kiszámíthatatlan lett az egész, hogy akár tombolán is húzhatnák az is igazságosabb lenne.


De hát ez ilyen, hozzá kell szokni.

2015. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kiválasztott válasza:
Az élet igazságtalan.Ezt el KELL fogadni.
2016. nov. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!