Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelentkeztem egy fagyizóba...

Jelentkeztem egy fagyizóba kiszolgálónak, de a főnők nem beszél magyarul. Hogy oldjam meg, hogy jó legyen és ne égjek be? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Igazából úgy találtam ezt a lehetőséget, hogy egyszerűen ki volt írva a fagyizóra, hogy munkatársat keresnek és odaléptem érdeklődni. Egy faszi volt csak, aki mint kiderült csak olaszul meg németül beszél. Én meg egyik nyelven se értek egy szót se. Szerencsére a párom ott volt velem, ő beszél németül, így neki elmondta hogy mi a pálya, párom meg fordított. Ma délelőtt 11 órára kell majd mennem egy pár órát dolgozni, hogy kipróbáljam. Hozzáteszem még sose dolgoztam ilyen jellegű helyen, nem is pénztárgépeztem sose. Nem is a munkától félek, hanem attól, hogy odamegyek és ha a hapsi megint egyedül lesz, nem lesz senki magyar, akkor kb sehogy nem fogjuk egymást megérteni. Most nyílt a hely, most veszi fel csak a dolgozókat. Hogy lehetne megoldani a kommunikálást, hogy ne égjek szénné, hogy nem értem mit magyaráz és ne tűnjek mindjárt egy szerencsétlen analfabétának? Vagy inkább el se menjek? Párom azt mondta google forditózzak a telefonon... ötletek?
2016. márc. 23. 04:15
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Menj el. Legfeljebb nem vesz fel. Megkell próbálni legalább. De azt se írod hogy magyarba van ez vagy hol. Mert ha nem, akkor szerintem esélytelen.
2016. márc. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

nem a te hibád, hogy angolul sem beszél.

szerintem az a lényeg, hogy a vevőkkel tudj beszèlni.

hogyha zavarná,hogy nem beszélsz az ő nyelvén, akkor próba napra se hivott volna szerintem.

2016. márc. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magyarországon van, kis város, sima fagyizó... szóval ezert döbbentem le, hogy nem beszel magyarul a hapsi
2016. márc. 23. 06:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a google fordító jó ötlet, esetleg ha van tableted, inkább azon, mert könnyebb írni a nagyobb képernyőn. A hangalapú gépelést is érdemes kipróbálni, mert gyorsabb. Ezt próbáld ki már otthon. Meg ugye internet is kell, az is legyen. Ha jól veszem ki, angolul tudsz - inkább angol-német verzióban használjátok a fordítót, ne magyar-német vagy magyar-olasz beállítással. De ne parázz, az olaszok jó fejek, és ő is tudja, hogy itt elég kevesen tudnak olaszul. Nem magyarázni fog, hanem megmutatja, mit hogy. Ügyes vagy, majd feltalálod magad, ne aggódj. Azért ez nem egy űrtechnológia :-)

2016. márc. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ő fagyizója, elemi érdeke, hogy valahogy megoldja a kommunikációt veled meg a vendégeivel. Nem veszítesz semmit azzal, ha kipróbálod az állást.
2016. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, ha Ausztriaban keresnel munkat akkor nem ezt mondanam, de Magyarorszagon nyitott fagyizot az az ember, akkor gondolom szamit ra, hogy a leendo dolgozoi magyarul beszelnek. Biztos hogy kalkulalt ezzel, es vett vagy vesz fel valakit aki megoldja a kommunikaciot, te emiatt ne problemazz.
2016. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el mindenképp, ő nem tud magyarul, viszont az érdeke, hogy találjon valakit a fagyizóba. Valószínűleg számít arra, illetve már az első alkalommal is látta, hogy te nem beszélsz se olaszul se németül, ennek ellenére behívott és mivel ő a főnök, így az ő dolga megoldani a kommunikációt a beosztottakkal és a vendégekkel is. Esetleg szótárral próbálkozhatsz, de ha nem ismered egyik nyelvet se akkor elég nehéz lesz, talán a mutogatás is könnyebb. Egyébként a pénztárgép használata nem olyan bonyolult, ahogy kiporciózni se a fagyit, tehát ezt szerintem szóbeli kommunikáció nélkül is el lehet mutogatni :) Mindenképp próbáld meg.
2016. márc. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!